Rreth

5. Korrik 2009
nga admin

Michael Jackson shaka Vdekjes është krijuar për ata prej nesh që e parë e mendimit, kur ne dëgjuam lajmet se Michael Jackson u kishte vdekur 'Nuk ka mënyrë, kjo është definitivisht një shaka'. Qëllimi ynë është që të përpiqen për të shqyrtuar dhe disa përgjigje të shumë pyetjeve që rrethojnë 'vdekje' e mbretit të Pop në qershor 2009.

Ne do të donim për të konstatuar se ne nuk jemi die hard Michael Jackson tifozë, duke shpresuar se ai 'falsifikuar vdekjen e tij' kështu që ai do të vijnë përsëri më i mirë se kurrë. As nuk jemi ne 'jo në gjendje të pranojnë të vërtetën' rreth vdekjes së tij. Më shumë me vend, kjo është ajo që ne jemi duke u përpjekur për të zbuluar të vërtetën ... këtu. Nuk janë vetëm rrethanat shumë se nuk shtoni dhe shumë të ndryshueshëm në histori që kanë qenë gati për të na u tha nga ana e medias në lidhje me ngjarjet në ditën Michael Jackson vdekur.

Ne e kuptojmë se disa prej mesazheve tona mund të tingëllojë si kontradiktore në kohë, megjithatë nuk janë të gjitha mjetet e posteve në këtë faqe të opinionit tonë. Ne thjesht për të siguruar që ju dëshironi, e lexuesit, me të gjithë ne mund të gjeni informacion në lidhje me rrethana të dyshimta që rrethojnë 'vdekje' e Michael Jackson dhe possiblity e tij ende gjallë. Nëse ju besoni se postet tona të jenë realiste apo fantastike ne shpresojmë që në leximin e tyre ju do të përbëjnë mendjen tuaj në lidhje me atë që ka ndodhur në 25 qershor 2009.

Ne do të donim të thonë se për të gjithë njerëzit që janë duke i lënë komentet tona shprehur se është e përmbajtjes' upsetting 'dhe' hurtful ', se ka qenë zgjedhja juaj për të vizituar faqen tonë. Ju keni ardhur për të dukshëm faqet tona, sepse diku brenda vetes ju që besuat, 'diçka vetëm nuk shtoni deri' ... ashtu si pjesa tjetër prej nesh.

Ne gjithashtu do të donte të shprehin në Michael Jackson Tifozët që janë të dërguar komente të na lypur na për të hequr faqen tonë dhe për të 'respekt të vdekurit' dhe 'Michael Jackson le gris', se në qoftë se ju të gjeni përmbajtjen ofenduese apo shqetësuese që ju duhet të largoheni nga faqen tonë. Ndoshta mendimet dhe komentet tuaja do të ishte më mirë të përbashkët mbi një Michael Jackson Fansite e disa lloj ku mund të shoqërohem me të tjerët si ju të cilët besojnë se juaj idhull thjesht 'ra vdekur' nga një krizë zemre një ditë.

Të gjithë ne duam të bëjmë është të shqyrtojë ngjarje e vërtetë që rrethojnë 'vdekje' e gjallë dhe këtë të talentuar përmbushës.

Ne kërkojmë që i jepet e lirisë së mendimit dhe të fjalës.

MJHD Administrata

Komente (17)

17 Përgjigjet për të "Rreth"

 1. heisalive thotë se:

  Edhe para se të gjetur faqen tuaj te internetit, isha dhe ende jam i bindur se 100% + Michael Jackson bënë e tij për t'i shpëtuar vdekjes dhe të vazhdojë me një NORMALE jetojnë diku tjetër ... kjo është ajo që zëri im i brendshëm është thënë për mua që nga momenti i tij "vdekje" u njoftua dhe ajo mban më shpejtë në vazhdim. Unë jam gjithashtu një profesionist ligjor dhe jam duke kërkuar në këtë çështje si një "rast" dhe të gjitha elementet e tij si Discovery për të vetëm një emër. Michael Jackson padyshim tunxh bleeps, kontaktet, burimeve, dhe shumica e loyals gjitha PARAJA wherewithall të lirë dhe të tillë inscene një "tregojë" si kjo! Ai u martua me Elvis' DNA, ndërsa Lisa Marie dhe i martuar me të, e mori nga mallrat e saj se si Elvis' vdekjes dhe u bënë "shiten" për publikun nga ana e medias satanik kthyer në vitin 1977. Është shumë e qartë se nuk Elvis vdesin në graceland dhe është në të gjitha gjasave në SHBA Dëshmitari mbrojtje programit. Nuk ka dyshim në mendjen time se Michael Jackson, për grupin e tij, arsyet e tij në skenë "vdekjes", por është i gjallë diku dhe është shikuar këtë "ngjarje" e tij gjithnjë e më të mëdha si përsëritje me moneymill vazhdimisht $ pinning dhe mbi të. Nëse Debbie Rowe nuk merr kujdestarinë e këtyre fëmijëve, dhe ajo mbetet me Katherine Xhekson krijuar nga MJ e do, kjo do të siguroj qasje të lehtë për të MJ fëmijët e tij dhe ata do të jenë të habitur sapo ai të kthehet nga "të rëndë" për të vizituar ato .

  Si të mi "rasti": lajme thyer!!!! The "Starwitness", Elizabeth Taylor cilëve loves MJ me zemrën e vet dhe njeri dhe poashtu ka "rënë" në "shfaqen" në "memorialin" staples festë e zhurmshme në qendër duke thënë se ajo "e do atë shumë" Znj Taylor është personi NJE Michael beson implicite dhe ajo e provuar besnikërinë e saj nuk të tij nga "shfaqeshin" në t e tij e tij e cila pas sendoff Elvis' "vdekje" dhe funeralit është shumë më e madhe nga gënjeshtër ndonjëherë u tha, një gënjeshtër që miliarda të gjithë njerëzit kanë swalloed .. oh po e pak besim!!!!

  Lajm i bujshëm * Update time në "rastin": Starwitness nr 2, Diana Ross njoftoi nëpërmjet lëshuar deklaratë nuk ndjekin, flas: ajo është gjithashtu në për këtë! Këto 2 individëve, Ross Taylor dhe të dyja kanë qenë dhe janë të njohur të jenë më të afërt të Michael Jackson, pjesë e rrethit të tij për confidantes vjet. Njerëzit: wake up! dëshmitë e mban në rritje dhe rasti po fiton terren të ngurta,

  Lajm i bujshëm Next Update time në "rastin": Dy e më shumë importants MJ e brendshme e rrethit ishin të humbur në Staples Center: URI Geller dhe Çopra Deepak, dy persona më shumë në të mirë të tij në skenë "vdekje arratisjes"??

  Pas përfundimit të "Memorial Service, askujt nuk shohin në të gjitha - mbi backwall fazë të Staples Center - këto fjalë shfaqen në ngjyrë blu mbishkrim:" Unë jam i gjallë dhe do të jetojnë përgjithmonë "???? Did Michael Jackson dhënë një "mesazh" here veten ndërsa rosedraped, ari tabut, ndoshta bosh ose me një kukull e shtuna ka brenda pa dhënien e një gjëje të vetme në fakt vibe se përmbante një trup, trupi i Michael Jackson apo .... kushdo .. thanks për lexim dhe .. çfarë? është menduar të gjithë të tjerët në lidhje me këtë?

 2. Andrea thotë se:

  I dytë komentin siper meje! Ai është i gjallë, njerëzit duhet të wake up!

 3. elde thotë se:

  Unë nuk jam një diehard tifoz MJ; I dashur disa nga këngët e tij, disa urrente, por gjithnjë e respektuar atë si një artist dhe një perfomer. Nëse ai e gjallë ose të vdekur, kjo nuk rëndësi. Your faqe ka çdo të drejtë të ekzistojë; njerëzit hyjnë në vullnetin e tyre ... Si shumë sa do të dëshiroja që ai të jetë gjallë (I kishte bileta për koncertin e dytë në Londër, i cili ishte shtyrë deri në mars - dhe I was really looking forward to se), në qoftë se ai ishin ende gjallë unë do të ndjehen të tradhëtuar dhe disrespected sepse Ju jam shumë dëmton empathising dhe me fëmijët e tij (s'ka rëndësi se çfarë janë ata ngjyra ..) dhe vellai dhe motra. Por hej, gjithçka është e mundur dhe në kërkimin e tij për disa qetësi ai mund të jetë ende gjallë. Por pastaj përsëri ai kurrë nuk do të jetë në gjendje për të kryer përsëri ndërsa kërkoj të vërtetën në sytë e të gjithëve atë që respektohet ...

 4. lorihehir thotë se:

  Shiko ngushtë në imazhet e "Press Conference". Nuk ka një enë gjaku të mëdha running down qendra e imitues i ballin. Kjo njëjtën enë gjaku mund të shihet në figurën e personit në ambulancë. Tani shikoni në të djathtën e imitues, ai ka një cist në krye të tij anë e kaluara e tij të vetëm dore. Unë nuk e përfill askënd për të kapur një foto që tregon Michael Jackson me secilin prej këtyre shënuesve. Gjithashtu, nuk mund të kryejnë CPR në atë masë që është do të krijojë të anijes të bymehet në kokë, personi në ambulancë është i gjallë me një gjobë të rrjedhin gjak. Së fundi, të dëgjoni 911 kasetë të ngushtë. Pas vitesh në zbatimin e ligjit, unë asnjëherë nuk kanë pasur një dispeçer nuk pyesin nëse pacienti ka një impuls pas ai / saj është i tha pacienti nuk është "i gjallë". Kjo është një nga të parat gjëra të kërkuar, e megjithatë, kjo asnjëherë nuk është kërkuar në këtë audio.

 5. britishjacksonfan thotë se:

  hello gjitha,
  Unë vetë janë bërë shumë të interesuar në këtë të mundshme shaka. Unë gjithmonë kanë gëzuar efekte speciale grim p.sh. fallco plagët dhe fytyrës prosthetics, si micheal përdoret për të maskuar me veten. Unë jam dikush tjetër mendojnë hasn't vërejtur se në foton e përdorur në 'o2 imposter' se 'imposter' ka veshur një latex dore doreza. ju mund të shihni të cilat duken latex hasn't qenë i përzier shumë mirë dhe në të gjitha obius ndryshimin e lëkurës ton. gjithashtu e fingernails dont look real dhe mund të shihni të latex zhubër. njerëzit micheal dyshim do të rreme vdekja e tij, por si një njeri gjithmonë të interesuar në magji dhe peter pan 'running larg në një vend ku askush nuk mund të gjeni ju dhe ju kurrë nuk plakem' çka do të ishte më magjike për atë se sa që jetojnë ëndrra e tij?

 6. Conspire2Me thotë se:

  Kjo faqe është amazing!!! U Kush janë enthusiam dhe pasionin tuaj për të zbuluar të vërtetën është shumë vetëm si applaudable.I nuk mendoj se gjërat janë duke shtuar deri krejt mënyrën se si duhet be.The imposters përdoren gjatë shumë viteve janë mjaft të qartë dhe ju do të duhet të batshit verbër për të parë këtë nuk mund të ketë vetëm LOL.MJ nxorrën off cleveriest magic trick time.I e të gjithë do të thonë se shumica e anëtarëve të familjes do të dinë këtë përveç one.I am loving this site like a lot e njerëzve dhe të gëzojnë updated lexoni informacion mbi një basis.Keep përditshme të lumtë punën tuaj është vlerësuar dhe i respektuar në shumë.

 7. AngelW thotë se:

  Joe Jackson po bëhet i ftohtë dhe këmbët e hapura deri në ABC Media
  ka Foulplay .. befas tamam si kjo .. ai ka remourse? Dhe për Wat??

  http://abcnews.go.com/Entertainment/MichaelJackson/story?id=8047192&page=1

 8. AngelW thotë se:

  video ose për të kapur të shikoni dhe më shumë

  http://abcnews.go.com/Video/playerIndex?id=8031061

 9. Roxana thotë se:

  amazing ... Nuk mund të them unë supected këtë gënjeshtër që nga fillimi (i makinës ishte për të punuar kur i dëgjuan atë në radio), por duke kërkuar informacion në internet për të udhëhequr me çudi se sa stupid does shtypin ne po mendoni?? ? eja, në fakt askush nuk e ka parë hsbody, të vdekjes të lëshuara më 7 korrik (ata ishin kaq të zënë me përgatitjen e cirk-përkujtimore-gënjeshtër, që ata harruan se një person ka vdekur leagally të vdekur, nëse ka një vdekjes?), pastaj personi që e deklaron atë të vdekur, latoya??? jam i çmendur, apo i vetmi person që mund të decalre një person është një doktor i vdekur???
  dhe si periudhë e coffins?? i pashë në tmz 2 photos ndryshme, një nga një hapësirë në natyrë, ndoshta në një çati, me të zezë arkivoli në të cilin ata thanë se ishte i sigurt se 100% michael ishte në trupin e saj, dhe në brendësi të staples qendër, një ari tabut të vijë ... mbi??? le të thonë se nuk i panë Pics mirë, por Çdo gjë është në lidhje me këtë tregim që mban erë si një amfiteatër.
  ndoshta ai nuk i falsifikuar vdekjen e tij veç për para, por për paqe e tij, por unë mendoj se ka qenë mënyra për ta bërë këtë më pak obviuos.
  mirë dhe nuk mund të presim e juaj për më shumë artikuj dhe edhe pse mediat e vet ka pushtetin për të mirë ose të keqe shesin gënjeshtra, mirë se kurrë nuk mund të prishen dhe të inteligjencës Logic.
  faleminderit

 10. truthseeker1002 thotë se:

  Lidhur me video në artikullin "Michael Jackson o2 koncert në prova", im i bindur se Michael Jackson në gjysmën e parë të tij ishte në fakt video frenim të dyfishtë (i quajtur Dimitrie) e vërtetë dhe se Michael Jackson ishte në gjysmën e dytë të video kryer. Videoja ishte bërë patjetër nga shkurtuar dhe slotted pasting dhe së bashku.

 11. elde thotë se:

  ppl Plz check this out http://illuminatimatrix.wordpress.com/40-princess-diana-give-me-liberty-or-give-me-death-paris-rock-pa-rise-pa-ra-dise/ I nuk mund të besojnë në atë që e net ... Elvis nëse nuk do të kanë kaluar kaq shpejt, do të servers rrëzimin e gjithë bota. MJ & AEG janë në f. 40. Ju duhet të lëviz nëpër gjithë rrugës ... por, OMG, I love a good mister. CREEEEEEPY nuk është ajo
  Sinqerisht shpresoj se kjo ka një të mirë, duke i dhënë fund.
  PS Admin nuk do të jetë e mundshme të postoj një koment në fund të fundit artikuj, coz i komenteve këtu mund edhe të tjera kanë të bëjnë me artikuj. Pak si një përgjigje e përgjithshme? të fala nga Belgjika

 12. nyla thotë se:

  hi ok, para se gjithash i thonë se do të donte të falënderonte zot ka njerëz si ju që jetojnë akoma. Me një mendje e cila është larg nga anyones control.I vlerësojmë faktin se ju mund të konsideroni të gjitha mundësitë për të Michael Jackson fiasko. I vërtetë i saj më i mediave (dmth. CNN YouTube LAJME etj) është në pronësi të një grupi satanik illuminati disa mund të kërkojë ajo i dunno wateva. I njëjti grup që 2pac ekspozuar për njerëzit përpara se ai ishte 'vrarë'. Unë mendoj se kjo mund të jetë e njëjta gjë në rastin e MJ. I don't really kujdesit ose jam botherd rreth Elvis personalisht dhe nuk mendoj se ai ishte që të gjithë, nuk tim lloj rock por thats my opinion. As nuk kam një të tillë die hard fan e MJ, i bëri si disa prej tij muzikë dhe vallėzime, por jo të gjitha që i çmendur. Por sidoqoftë tuaj artikuj kanë stimuluar mendjen e shumë njerëzve dhe u dha një pasqyrë për mua defo. Thank you for this site dhe shpresojmë që ju dhe prova për të sjellë më shumë dritë. Në fillim i mendimit ai e bëri të vdesë, por jo krejtësisht të sigurt se si. Por për shkak të të gjitha contreversy e autopsinë dhe funeralin e familjes dhe nuk i vijnë në marrëveshje si shumë të tjera kanë filluar të jam tim dyshime. Unë nuk mendoj se ai është i vdekur dhe njerëzit që ishin shumë të afërt me atë e di kjo është e vërtetë. E saj një turp të tillë që në këtë ditë dhe mosha e një njeriu do të duhet të rreme vdekja e tij vetëm në përpjekje për t'i shpëtuar medias.

  Well thanks again, unë shpresoj që të lexoni më shumë artikuj e juaj. gjithashtu që është redaktor i kësaj faqeje interneti.Ai??

 13. littlesuemj thotë se:

  Unë sapo kanë shikuar në kanalin e documentry michael rreth 4 ditë jacksons fundit, ishte shumë e vështirë për të parë, por si një tifoz i kishte vetëm për të. Duket latoya është e thënë të vërtetën rreth disa gjëra, e gjithë familja është mbajtur larg michael nga njerëzit përreth tij, thjesht sepse ata dëshironin të ndihmojë atë. Ata do të provojnë dhe të merrni atë tek pjesa e drogës dhe michael veten vendosi se ishte koha për të ndaluar marrjen e tyre. Por për shkak se ai me trishtim detoxing ishte vetë ai kishte një aksident gjatë prova dhe vetë ai ishte lënduar në shumë dhimbje ai shkoi përsëri la feudali të tij dhe është dhënë një e shtënë nga dr e demerol Konrad Murray tonë të madh për të cilat saddness ndalur michaels zemër , e paramedikeve u thirrën por ajo tashmë ishte tepër vonë michael kishte vdekur. Edhe tani i dont duam që ky të jetë e vërtetë, por për fat të keq është ai, jam i shqetësuar dhe i shkatërruar, por e di në zemrën time michael se do të jetë gjithnjë me ne. Pra, unë jam duke kërkuar të gjithë njerëzit në këtë faqe për të mosrespektimi i të gjitha teoritë që janë afishuar dhe japin MJ respektimin e paqes dhe ai meriton.

 14. wilkesxgurl thotë se:

  në qoftë se ju mund të provojë se ai është i gjallë planing çka jeni duke bërë në lidhje me atë?

 15. BeenTown thotë se:

  I love faqen tuaj te internetit, ajo jep mua shpresë. Ka diçka brenda meje që thotë se ai nuk është i vdekur. Pastaj unë mendoj për veten time Michael është njeri sikurse çdokush tjetër, ai nuk është e pathyeshme dhe pastaj I start menduar se ai nuk është gjallë.

  Kur unë mendoj se si kjo, unë mendojnë se do të përfundojnë të bëhet e vërtetë por s faqet e internetit si tuajat, më jepni shpresë.

  Unë kisha një ëndërr të shumë natën se Michael "kaloi" ai ishte i gjallë në të. (lloj i paqartë ishte ai që po vdes ose vetëm ose shumë të gjallë, ose dikush u rrezikuar shëndetin e tij) ëndrrat e mia janë diçka serioze të zakonshëm ata nuk janë ëndrrat.

  Unë nuk dua të tingëllojë si një dado por unë jam duke shpresuar se ai është gjallë.

  Kur kam dëgjuar për Michael kalimin e unë lotoj. Kjo ishte koha ime e parë derdhje lot në 4 vjet. E fundit herë që unë qau ishte 4 vjet para kur kaloi hallë tim të bukur.

  Unë kurrë nuk kanë përmbushur Michael por në qoftë se mendohet të humbur atë provuar në mënyrë të madhe për mua, se unë në fakt qau. Ka patur të afërm e funeraleve se kurrë nuk kam në qau.

  Ju lutemi të gjallë Michael.

 16. MJGIRL18 thotë se:

  http://www.youtube.com/watch?v=hPFAEWxP1bg

  Gjashtë muaj më parë Një Station RAPORTUAR I RI QE MJ kishte vdekur TË drogës OVERDOSE.HOW ironike.
  Megjithatë nuk besoj se MJ DEAD.BECAUSE ASGJË NUK ËSHTË-I mean NUK ËSHTË duke shtuar UP.

 17. MsKadiJ thotë se:

  Unë nuk jam i sigurt nëse unë besoj se ai i falsifikuar vdekjen e tij, por nuk ka vend për dyshime. E vetmja gjë që më bën të mendoj se është e mundur janë fotot e Michael. Çdo fotografia e tij në disa vitet e fundit janë të ndryshme. Disa marrë disa javë veç e veç. Unë nuk besoj se nuk ka çfarë të. Unë e di se nga foto e staples dhe qendra e një prej tij duke e lënë mjekët zyra janë dy njerëz të ndryshëm. Si dhe një nga personi në ambulancë të ndryshme është një person. Pyes veten nëse e vërtetë Michael Jackson ishte diku tjetër kur të gjitha kjo u rrëzua në feudali atë ditë dhe nuk ishte në gjendje të kthehen.
  Unë kam qenë edhe pak i shushatur gjatë shërbimit përkujtimor. Jo nga Paris e shprehjes, por ajo e mbajti deri looking like ajo ishte duke kërkuar dikë. Ndoshta dikush mund të shikojnë se përsëri. Princi Michael dukej pak shkėputur, nuk është shumë e goditur nga fatkeqësi, që nuk është që të thonë se ai wasnn't, sepse fëmijët bëjnë një akt të ndryshme pak se të rriturit.
  Por, nga të gjitha historitë e ndryshme që janë hedhur atje, dhe figura, Unë nuk kam asnjë ide që është në të vërtetë Majkëll foto. JO ide, whatsoever. Ai vërtet e ka treguar në çdo rast në disa vitet e fundit? Unë nuk e di. Kam dëgjuar gjithashtu se video nga 6 muaj më parë në lidhje me mbidozë të drogës u hodh atje tifozë për të parë se si do të reagonin.

Leave a Reply

Ju duhet të keni hyrë brenda për të postoj një koment.