News

26 qershor, 2009
nga admin

Michael Jackson e marra nga paramedikeve

25 qershor 2009

Historia shpesh u ri-freskua me hollësi në lidhje me kohën e thirrjes 9-11, si dhe një foto që besohet të jenë që e Xhekson mbërritjes në spital me anë të ambulancës.

4:30 pm EST - TMZ.com posts: "Ne e kemi mësuar vetëm Michael Jackson ishte ambulancë për të marrë nga një spital në Los Angeles ... dhe ne jemi duke u thënë se arrestimi i zemrës dhe që paramedikeve CPR administruar në ambulancë ... dhe ajo e shikon keq. Ai u kap në shtëpinë e tij rreth 20 minuta më parë (4:10 pm EST) - ne jemi duke i tha nënës së tij është në rrugë të drejtë për të vizituar atë. "

5:06 pm EST - The Los Angeles herë posts një histori e shkurtër raporton se Xhekson kishte marrë në spital. Rreth kësaj kohe, TMZ tashmë kishte folur me anëtarët e familjes së Xhekson, duke përfshirë edhe babai i tij, Xhoe Xhekson, i cili u tha atyre "ai nuk po bën mirë."

5:20 pm EST - TMZ raporton në uebsajtin e vet se Michael Jackson ishte i vdekur në 50, raporton se burimet e tyre u tha Xhekson ishte vdekur kur arriti në paramedikeve tij h ome, dhe se në skenën e spitalit ka qenë "absolut kaos" kur arriti Xhekson, me njerëz këlthitës "keni për të shpëtuar atë!"

6:15 pm EST - The Los Angeles herë përditësime në edicionin e saj online për të njoftuar se këngëtarja ishte e theksuar të vdekur në UCLA Medical Centre. Pesëmbëdhjetë minuta më pas, TMZ kishte folur me një brengë e goditur Tito Xhekson i cili i tha në faqen e internetit ai kishte rreth nuk i vjen keq që ka folur me vëllain e tij "në një kohë."

6:30 pm EST - TMZ posts një foto të nënës Katherine Xhekson mbërritjes në spital.

7:49 pm EST - The Los Angeles Times posts një histori lajme Xhekson rreth vdekjes së që përmban citate nga njerëz u mblodhën jashtë spitalit, asnjë prej të cilëve ishin anëtarë të këngëtarit e drejtpërdrejtë të familjes.

26 qershor 2009

Policia nisë një hetim Michael Jackson pas vdekjes së njofton se këngëtarja mund të kenë vdekur nga një mbidozë të drogës.

Njoftimi është bërë pas vdekjes se një provim është për shkak të të kryhen për të përcaktuar shkakun e vdekjes së Xhekson, megjithëse ajo mund të jetë javë përpara toksikologji raportet zbulojnë se ai kishte asnjë ilaç në trupin e tij.

The Los Angeles Departamenti Policia po kërkon për të gjetur mjekun e Michael Jackson, i cili në dukje të larguar nga skena pas Michael Jackson collpased. Policia ishin shumë në ankth për të Dr pyetje Konrad Murray pas impounding Xhekson makinës së tij nga shtëpia e të enjten natën.

Dr Murray informacionit që mund të ketë administruar një injeksion të Demerol, dhimbje narkotike mjekësi përdoren për të trajtuar moderuar dhimbje të rënda, për të Michael Jackson vetëm pak para ai vdiq, duke shkaktuar zëra që doktori i dha një mbidozë Xhekson.

27 qershor 2009

Policia në fund të gjetur vendndodhjen e mjekut personal e Michael Jackson, Dr Konrad Murray cili u tha që të jetë i pranishëm në kohën e vdekjes së tij dhe i cili është gjithashtu i akuzuar se ka administruar CPR ndërsa Michael Jackson trupi i vë në shtratin e tij. Ata fillojnë të mjekut pyetje në lidhje me të pa përgjigje pyetjeve që rrethojnë Xhekson vdekjes së.

Family lëshojë një deklaratë se ata janë "të pakënaqur" me rezultatet e papërfunduara autopsinë dhënë nga Los Angeles mjek ligjor dhe të njoftojë që dëshirojnë të kenë një të dytë autopsinë e kryer mbi Michael Jacksons Trupit.

Është njoftuar se Michael Jacksons kujdestarinë e fëmijëve do të më shumë gjasa të shkojnë në Katherine Xhekson, nënën e tij, megjithatë, Debbie Rowe, nëna e fëmijëve gjithashtu kishte shprehur dëshirën për të fituar paraburgim.

28 qershor 2009

Policia të nxjerrë një deklaratë që tregon se ata që janë satisifed Konrad Dr Murray, i cili është akuzuar se ka qenë i pranishëm gjatë Michael Jackson momentet e fundit, nuk u përfshi në këngëtarja e vdekjes dhe se ai nuk është një të dyshuari.

Babai i Michael Jackson, Joe Jackson, e ndoqën Bet çmime në Los Angeles dhe çuditërisht e qetë dhe u duk cool. Kur u pyetën se si ai ishte ndjenja në pikëpamje të ngjarjet e fundit ai u përgjigj se ai ishte 'ndjenja të mira'. Komentet e Joe Jackson janë një dallim të plotë të fjalës prekëse dhe emocionale të dhënë nga Zhanet Xhekson gjatë çmime atë natë.

Slow mocion Pamjet e Michael Jackson e trupit në një helikopter në rrugën për në të LA County morg është relesed, e cila tregon atë që duket të jetë trupin e tij 'ulur lart' si helikopter heq off dhe shkon larg.

Komente (28)

28 Përgjigjet për të "News"

 1. SriMathe thotë se:

  lajme, argëtuese, të rritur ose vetëm tema e përgjithshme tema. Keep up good work së.

 2. Mary thotë se:

  Michael Jackson shqyej! Ju mund? të shkuar, por ju nuk do të harrohet!

 3. perfumeflower thotë se:

  Kur e panë photo Mikael në ambulancë, gjëja e parë që goditi mua ishte ngjyra e lëkurës së tij? Jam i sigurt gjithashtu hundë e tij është një formë të ndryshme. Unë gjithashtu vunë re se ky person kishte shumë më tepër 'majmë' për të fytyra e tij. Michael kishte një slimmer ballë. Unë mund të kërkoni vetëm në gjërat që nuk janë atje, por asgjë nuk e shton up.

 4. quesarasara thotë se:

  Okay, I'm just do të thotë kjo për shkak të kujdesit shëndetësor I'ma profesionale dhe se të gjitha kredencialet e kam. CPR është kryer në mes të breastbone, kjo duket si ajo e më pranë me klavikul. Kur ju e keni cpr të jetë rreth një inç larg nga lart nga procesi xyphoid (një pikë ku të mprehta pak tuaj ribs ardhur në një kryq.) Duke thënë se unë jam vetëm, e cpr nuk duken të drejtë. Është e gjithë rrugës deri në qafë e kockave. Gjithashtu, në qoftë se ai ishte 'tullac' si Quincy tha, pse ka aq shumë e flokëve? Dhe mënyra e tij e lëkurës duket fatter pastaj perceptuar në para figura.

  Gjithashtu, do të dinë ndonjë mjek i zemrës (sidomos nëse ka një mjek kardiolog në të gjitha) që CPR VETEM mund të jetë në gjendje të vështirë perfomed sipërfaqe, NUK krevati!!!

  Gjithashtu, pse e madhe nuk janë atje varrimit procedurë në vend? Kjo është Michael Jackson për të qarë me zë!

  Lou Ferrigno tha se më e mira në intervistën e tij pak të tregojnë se LA mëngjes.

  Unë gjithashtu si sipas disa të fëmijëve 'e madhe, duke luajtur dhe duke fun Katherine në shtëpinë e'. Si është puna me këtë? Pse dikush është njoftuar se këta fëmijë janë duke 'fun'?

  Gjithashtu, ku është Macaulay Culkin? Pse ai nuk e ka bërë ende një deklaratë? Ai për të ishte tejet i ngushtë Michael, dëshmoi edhe për atë në rënie në qafë të gjyqit. Si është puna?

 5. Mimi thotë se:

  ok thonë se nëse ai ka qenë ai do të shkojë të përbashkët të njohur si ai në tërë planetin qenë ai do të shkojë

 6. wishful09 thotë se:

  Të ironike është se Michael Jackson është kaq unik shikon se kushdo mund të pretendojë të jetë atë.

 7. Cutiesinger1976 thotë se:

  Është e vështirë për të parë nëse kjo është apo isn't Michael, gjë për të qenë fytyra e tij të plotë, që mund të jetë vetëm sepse atje ka një frymë maskë mbi fytyra e tij i shtyn çdo plotësi ai ka fytyra e tij në dorë për të dhënë iluzionin se fytyra e tij i duket mundësisht të plotë? Sa i përket CPR, unë nuk mund të komentojnë se si I dont know anything about it. Unë kam qenë në këtë faqe dhe scoured ngarkesa e vë në lojë dhe tregime për këtë unë nuk e di se çka do të besojmë! Prandaj unë do të dashurisë për Michael të jetë ende gjallë dhe shikimin e gjithë kjo që po ndodh, edhe pse unë do të jetë edhe mërzitur se ai e bëri këtë për ne tifozët por Unë e kuptoj se pse ai do të duhet të bëjmë atë gjithashtu. Videoja e trupit në helikopterit, është e qartë se dikush e helikopter në rregullimin e trupit aq larg sa unë mund të shikojnë.

  E gjithë kjo ndodhi kur i punoj një rreng dramë Elvis Jim Morrison vdiq dhe kështu që ishte e pashmangshme se do të ndodhë me Michael që nga ai të tilla ka qenë një figurë e rëndësishme në jetën kaq shumë në vite.

  Unë vetëm do të donte të dinë se ku e madhe e tij u tifozët kur ai ishte i gjallë! Duhet të vdesin atë (dyshimin e) para se të bëjmë atë prapë në zemrat tona! Nuk ka vërtetë se një fjalë të folur, "you dont know what ju keni derisa ju kanë humbur atë"!

  Michael nëse ju jeni të vdekur god bless you my sweet, njeri i butë dhe nëse ju jeni të gjallë Unë e kuptoj se ju duhet të bëni këtë dhe unë shpresoj që ju të gjeni të paqes, sepse tani ju meritojnë një pushim.

  I love you Michael gjithmonë dhe përgjithmonë.

  Marianne xoxoxoxoxo

 8. Mimi thotë se:

  Michael Jackson vdekjes ju lutem ju lutem shoh pak dhe më tregoni se çfarë mendoni ju ASAP

  http://www.tmz.com/2009/07/07/jackson-death-certificate/

 9. Cutiesinger1976 thotë se:

  'Njatjeta,

  Unë e kam shikuar me vdekje Cert, what's wrong me to? Shkak i vdekjes, koha? Çfarë do të thotë kjo? Unë jam royally hutuar!

  Memoriali i broke my heart dje, por unë ende mbahen edhe ai ishte i mendimit se në kuti? Ishte Ai prob shikuar atë në TV vetë, së paku unë shpresoj se ai ishte! Unë dua që ai të jetë ende gjallë, unë nuk dua që ai të jetë i vdekur, ajo është shumë e trishtuar!

  Dhe në qoftë se ai është ende gjallë, a mendoni se familja e tij dhe të gjithë ata e dinë interpretues dhe njerëzit që të lexoni nder të atij që ata e dinë dhe janë të gjitha në të ai ose mendoni ju vetëm e tij të ngushtë të familjes njësi know? Unë dyshim të gjithë njerëzit të cilët kontribuan në përkujtimore do të dinë si, eja!! Largët sforcuar much!

 10. Baldrick thotë se:

  Fjala "defeered" do të thotë të vonuar. So I guess i ashtuquajturi CPR duhet atij i ka mbajtur gjallë deri sa ai arriti në spital

 11. Mimi thotë se:

  Familja e tij do të dinë, por e di një tjetër, për shembull nëse një hea vdekur ishte me të vërtetë e do you really mendoj se familja e tij do të sjellë arkivoli dhe trupin e tij init për hir të tifozëve apo artisti të cilat disa prej tyre ka werent wen për atë që ai e nevojshme atyre. por ai do të ishin të shkoni dhe si, kur dhe pse fëmijët e tij ka marrë maska off, plus ENT ka asnjë provë të trupit të tij me sa duket ata varrosur edhe atë para se ata shkuan në përkujtim.

 12. Kim thotë se:

  Për shumë gjëra të nxjerrë në pah faktin e madhe është një shaka e madhe, dhe Michael Jackson është ende gjallë,
  Një tjetër pyetje kam pse dikush nuk e përdorni, Automated jashtme defibrillators (AED) lejojë pothuajse çdo porotë shpëtimtar për të sjellë shkurtimin-edge teknologjisë për viktimat e arrestimit kardiak. Këto pajisje mjaft energji për të ofruar një quivering reset zemra dhe ta lejojë atë të mundë normalisht. Përdorur me CPR, mund të sigurojë një AED troshis e nevojshme për të shpëtuar një jetë të vërtetë.
  Gjithashtu, nëse ju e shihni në foto e Michael Jackson getting CPR, pse nuk është maskë e tij në gojë dhe hundë.
  Një tjetër gjë e unë do të donte të vinte në dukje, pashë një lajme clip, unë nuk e di me lajme TV stacioni ishte, rreth Michael Jackson transferimi në spitalin e të helikopterit, dhe formën e trupit nën fletë e bardhë shikuar krejtësisht të ndryshme në barelë, ardhshme pasi trupit helikopterin të qënë në transferohen në qoshet van. Unë po përpiqet të gjejë clip, por nuk ka pasur fat deri tani.
  Gjithashtu ku ishte Liza Marie Presley, mendoja se do të kanë kthyer deri në përkujtim të Shërbimit.

 13. lule thotë:

  nuk i bëjnë belive MJ gjithashtu është i vdekur për të shumë gjëra nuk janë vetëm e drejtë, dhe atë jo thats në 02 dhe jo atë në ambulancë nuk nuk nuk janë të tyre dhe disa ppl në për këtë vë në lojë, dhe të gjithë shpresojnë se ai është mund të merrni tutje me këtë dhe të jetojnë në paqe e saj, por kështu i trishtuar që ai kishte për ta bërë këtë, herën e fundit dhe mendoj se publiku është i vërtetë shihet MJ filmimi nga staples qendër MJ ne love you so much, por ne e kuptojmë dhe e saj më të prishjes my heart dhe më shumë ech ditë

 14. lule thotë:

  Më vjen keq që nuk tha se duhet të ketë vdekur

 15. ejay5131 thotë se:

  Pse ishin të përfshira tërësisht me Jacksons TMZ.com atë ditë? Dhe si mund të jetë i pari TMZ të dini mbi dikë tjetër, ata kanë raportuar se si kjo e dyta. Unë besoj se kjo ishte Jermaine i cili tha se kishte dëgjuar Michael kishte vdekur në radio dhe më pas e kishte nënën e tij për të thirrur për të konfirmuar atë. COME ON ... ju dëgjuar se në radio??? Askush nuk NGA MJ feudali e quajti Xhekson FAMILJARE??? Diçka erë "rreng" y

 16. supermom75 thotë se:

  dhe pajtohem me ejay

 17. bexuk thotë se:

  Jo vetëm që ishte tmz.com të parë për të thyer këtë ngjarje, edhe para Jermiane kishte lëshuar një deklaratë duke thënë se MJ ishte i vdekur, por qysh prej asaj dite kur ato kanë marrë rolin udhëheqës në këtë ngjarje, postimi i rregullt në histori përditësime MJ vdekje sagë të cilat janë pastaj duke u marrë dhe ri-uk postuar në media.

 18. Juicypefkos thotë se:

  mjaft interesante ... teori ka shumë mister,,,

 19. bghoppy thotë se:

  Të Larry King's Brenda Neverland, Jermain tha ai Larry King dëgjuar për MJ CNN kur një gazetar i quajtur atë.
  Dhe i kanë lexuar se TMZ mori historinë e tyre nga një raport i kycur në njëzet minuta para se në një vend emri i të cilët nuk mund të sjell ndër mend (që kishte numrin seventeeen në emër). Kur ata janë në telefon me 911? Unë kam lexuar edhe në Evropë janë njerëz të dëgjuarit raportet e vdekjes së tij edhe më herët, nga përpara telefononi 911.

 20. nyla thotë se:

  ok jus MJ thonë se nuk është i vdekur nuk është e vdekur dhe e gjithë është një gjë e vë në lojë për çfarëdo arsye, do të thotë kjo që të familjes janë në të edhe ajo?? edhe pas deklaratë emocionale nga Jermain dhe Zhanet? edhe vajza e MJ? A janë fëmijët nuk grieving si të tillë, sepse ata e dinë se baba i tyre nuk është me të vërtetë të vdekur. Ndonëse ka disa fakte që MJ është gjallë, ka edhe disa faktorë që tregojnë se ai është i vdekur. Në këtë moment La Toya motra e tij pretendon se ai ishte murderd dhe thotë se në kohën e tij 'vdekje' se ishte i vetmuar. Çka unë nuk kam marrë është se në qoftë se ju e dini që dikush si një vëlla apo shok / shoqe, dikush vërtet ju intereson po dëmton atëherë pse ju nuk do të jetë këtu për ta dhe qëndrimit të vërtetë të tyre. Si dhe të famshëm si Mariah Carey që u shfaq në përkujtim ata wern't i vetmi fakes, disa anëtarë të familjes së tij Wer too. I vetmi vëlla i cili mendoj se e vërtetë për të qëndruar MJ u jermain.
  Gjithashtu mund të them se i vetëm nëse MJ e bëri të vdesë atëherë pse wouldnt Jermain bëjë çmos e tij më të mira për t'u siguruar që ai kishte një varrim islamik?? këtë nuk e kuptim. ju nuk do të bëjnë çdo gjë që ju ndoshta mund të sigurohen dikush u varros në rrugën e drejtë Islamit edhe nëse ju nuk e dinë ata si të tillë.
  Sa për MJ Trupi?? kushdo që ka parë?? Mund të them fëmijëve se si ai dukej në atë kohë, nëse ai e kishte të gjatë ose supe-lenght flokët, tonin e tij të lëkurës, të përballen me yndyrë të hus. Can anyone kujtojnë se dhe truthfully japë një përgjigje që do kuptim. Ata thonë se filmimi provë se nuk ishte nga disa orë përpara se ai vdiq, por ishte nga disa vjet më parë. MJ flokëve ishte e ndryshme. Pra, dikush është i gënjeshtërt

 21. Samantha thotë se:

  Çka merr mua më është se, Pse ato tregojnë në lajme Katherine michaels nënës, duke shkuar në spital?

 22. dragon thotë se:

  ka vënë re edhe të gjitha, se foto në ambulancë karavan .... theres se një tjetër thig çuditshme?

  që i kanë pic para meje në një Madhësia më e madhe.
  mbi ballin e tij u shih mbi hundë fund një arteria e madhe .... edhe nëse someones pothuajse të vdekur, kjo wouldnt të jetë aq e madhe, në qoftë se do të ishte michael.

  dhe kur u marrë shikojmë michael në veprim, ai doesnt edhe të tilla kanë një atery ... ...

 23. LadyVain thotë se:

  Unë mendoj se hundë se shumë njerëz e shohin si një shkak të ndryshëm nga hijet kapur në foto dhe nga fakti se ai kishte të gjithë ata që janë të lidhura me makina e tij në gojë.
  Për shembull, fytyra e tij i shohim të gjitha shprehur se në zemërimin photo në ambulancë, por i guess çdo njëri prej nesh ka ajo e vetë pikëpamje.
  Mjerisht, nuk ka një të konfirmojë nëse ne jemi të drejtë ose të gabuar ...

 24. emmie thotë se:

  të gjitha im është duke thënë se shpresojnë se ai është i gjallë dhe i mirë dhe shpresë heis resting.i dont njerëz mendojnë se ai dëshiron të përpiqet për të gjetur atë dhe nëse ai është alive.i mendojnë se ai do të vijnë përsëri kur ai është i mirë dhe i gatshëm në mënyrë .. mendoj se ai duhet të gëzojë vetëm muzikën e tij dhe për të mbajtur gjallë kujtesën e tij

 25. emmie thotë se:

  im mbajtur gjallë kujtesën e tij bygoin në arenën 02 dhe kujtohet vetëm atë me shumë të tjera ... 22. korrik i wud janë duke parë atë në koncert
  loveu michael

 26. mjfan thotë se:

  Mirë unë dua të them unë mendoj se është vërtet i çuditshëm se Katherine Xhekson ishte pazar në shënjestër për një bandë e pajisjeve në kampe ditë pasi djali i saj vdiq. Unë pashë video of it. Tani i "m duke thënë se nuk do të thotë se është i gjallë MJ. Unë jam vetëm duke thënë, çfarë lloji të nënës plunks një bandë e synuar në të holla që një ditë pas saj kec vdes të blej një buqetë e kampe pajisjeve.

  Në atë univers është se një sjellje normale?

 27. emmie thotë se:

  mayb ajo vetëm do që të ketë mendon normale për hir të fëmijëve, e saj nuk gonna të jetë mirë për any1 nëse ajo ulet vetëm rreth qarë tërë ditën. njerëzit kanë shumë mënyra 2 mourn.she se tani ajo është responsable për fëmijët ajo ka 2 vajtojmë ndryshe. e saj normale.
  edhe në qoftë se është i gjallë michale ai e bëri këtë, sepse ai do që të jetë vetëm e majta, por njerëzit janë ende duke u përpjekur për të parë nëse ai është i gjallë dhe të përpiqen të gjejnë atë dhe le të pushoni

 28. Jessie Dai thotë se:

  Unë besoj se është i gjallë Michael!

Leave a Reply

Ju duhet të keni hyrë brenda për të postoj një koment.