Shaka Vdekjes Ekskluzive: Michael Jackson ulet deri në helikopter në morg

29 qershor, 2009
nga admin


Michael Jackson trupi u transportuan në Los Angeles County Morge nëpërmjet helikopter. Kjo tregon Pamjet e trupit të tij 'deri ulur' në helipcopter ndërsa shkon larg.

Skeptics do të thotë se trupi i tij ishte duke u 'zhvendos' nga dikush jashtë qëllua, megjithatë, në qoftë se ai është i vdekur dhe strapped poshtë mbi një barelë, atëherë pse ai do të duhet të jenë të zhvendosur?

Kjo konfirmon videon e thjesht për atë që ne këtu në MJHD tashmë besohet që nga fillimi. Hidhini një sy për veten tuaj dhe shihni se çfarë ju besoni.

Get Lajmet e fundit dhe në Internet TV Online isoftwaretv.com

NB: Ne do të donte të falënderonte Billi për sjelljen e këtij të vëmendjen tonë.

UPDATE: Në përgjigje të njerëzve të cilët kanë bërë komente të tilla si 'Ai dukeshin si një thes patate', dhe "Ai është i vdekur, e kështu natyrisht trupin e tij do të lëvizë në ik ', ju lutemi të mbani në mend gjërat në vijim:

911 i urgjencës është bërë thirrje nga Michael Jackson e feudali në 12:21. Kjo është një gjysmë ore PAS Dr Konrad Murray gjetur Xhekson 'nuk reagon' në shtratin e tij dhe thuhet se ka filluar kryerjen CPR.

Xhekson trupin e arriti në UCLA Medical Centre 1:14 lokale në një kohë dhe Ekipi i Mjekët kardiologë dhe punuar në atë për rreth një orë, deri sa të hequr dorë dhe e shpalli atë të vdekur në 2:26.

Michael Jackson trupi u transportuan me helikopter i cili më pas do të lëvizë në një tjetër LA County morg 35-45 minuta më pas.

Sertësi Mortis do të fillojnë të vënë në pas 3 orë. Trupi i tij nuk do të ishte si një 'Sack patate' ose 'duke shkuar në rreth ik', sepse nuk është e mundur.

Përveç atij ishte ende gjallë.

THINK ABOUT IT.

Tags: Konspiratore, Konspiratore teori, shaka Vdekjes, Vdekja i falsifikuar, Media, News
Posted në teoritë Konspiratore, shaka Vdekjes, Media, News | Komente (137)

137 Përgjigjet për të "shaka Vdekjes Ekskluzive: Michael Jackson ulet deri në helikopter në morg"

 1. Jeanine thotë se:

  Looks për mua si defekt të kuq është e batanije. Megjithatë, unë nuk besoj se është i vdekur ose MJ. Im as edhe një tifoz i tij, por unë besoj fort se diçka nuk është e drejtë me gjithë ky tregim-Unë besoj se kjo është pikërisht që, një "tregim". Përsëri, më lejoni të theksoj, unë nuk jam një tifoz michael dhe kjo nuk është dëshira

 2. Jeanine thotë se:

  Dua të bëj një koment dytë në lidhje me këtë video. Unë pashë atë që më kanë përsëri dhe kanë ardhur në realizimin që duket se po lëviz trupin për shkak se ishte i satër 'turning'-e kënd e kamera, së bashku me drejtimin në të cilin u kthye hanxhar e bën të duken sikur të trupit të përpjekur të ngrihem ndenjur.

 3. Rickster thotë se:

  I 'm glad Unë nuk jam i vetmi që e sheh atë që ju të gjithë njerëzit kanë thënë .... ... Pyetje është e mia. WHERES Oprah Winfrey??? ... .. Nuk dëgjohet nga ngushëllimet e saj ... ...!

 4. Diana thotë:

  LOL po, ku është e madhe Oprah? Anyway, vërtet, nuk është vetëm diçka 'profeci' në lidhje me të gjithë gjë.

 5. jonn thotë se:

  Në media është thënë se ai nuk kishte flokët në atë kohë ai vdiq. Guess what? vetëm hidhni një sy të fundit photo në ambulancë, në fakt ai kishte floke te gjata!

  Këto lloj inconsistencies bëni diçka ju mendoni se është i pazakontë.

 6. Oliver thotë se:

  Për mua të gjithë gjë nuk shtoni lart, dhe mendoj theres a lot të llogariten për dhe një ditë dikush do të jetë diku rreth botës dhe do të shohim se mbreti dhe gjërat do të fillojnë të vijnë nga lavazhi

 7. Me thotë se:

  Unë nuk mund ta shikoni edhe trupin! Unë jam një tifoz, por nuk jam i sigurt se çfarë happend. Unë nuk mund ta imagjinojë atë të vdekur dhe nuk jam i sigurt se ai në fakt është i vdekur. Unë shpresoj se nuk!!

 8. Me thotë se:

  omg i mund të shohim se tani!!! wow it does look like atë ulur up. John btw, ai wears parukë një si ai e ka humbur pjesën më të madhe të tij amazing flokëve.

 9. shilingë thotë se:

  Guys seriozisht, nëse keni qenë të tilla të mëdha MJ tifozë I'd kanë menduar ju do të keni pak më shumë respekt se sa kjo. Raportet e lajmeve të humbur flokët e tij kanë qenë retracted si ata vinin nga një burim jo të besueshme. Mënyra se si shkon ai është mjaft i qartë i pajetë-kthese ju provoni veten tuaj duke ecur mbi pa kokë ose të armëve. Infact ai duket si një thes patate. Duket logjike për mua ata janë duke lëvizur e për të marrë atë strecher nga dera më e lehtë. Nëse kishte ndonjë shread e mirësjelljes ju pranojnë vetëm ai do të zhduken. Shikoni në mënyrën se si kanë reaguar familja e tij. Nëse ju jeni në pozicionin e tyre do të doni njerëzit duke thënë se "Kjo është vetëm një shaka të gjithë"? Unë jam mjaft i neveritur nga disa nga këto komente.

 10. oxmjf thotë se:

  Nostradamus - Century 28 II

  I parafundit e mbiemrin e Pejgamberit

  A do të marrë Diana [Enj.] për ditën e tij dhe pjesën tjetër:

  Ai do të gjarpëron larg për shkak të një kreu i egërsuar,

  Dhe në dërgimin e një varësi të madhe nga njerëzit.

 11. Lis thotë se:

  Popullore - A MERRNI LIFE!!! Konspiratore kanë shkuar shumë larg.
  Njerëzit vdesin shumë të rinj CDO DITE!!! nuk ka arsye, ai është vetëm sad. Accept it!!!

 12. Katie thotë se:

  Kur një organ ka vdekur si kontratë muskujt e ajrit është lëshuar nga organi, ata kanë qenë të njohur të gromësij, trupin, masa për një kohë të gjatë pas vdekjes ende.
  Unë jam një infermiere dhe të shihje atë të dorës parë shumë herë.
  Ai është i vdekur. Le tjetër në paqe!
  Unë jam një tifoz MJ e tyre dhe mendoj se është bërë një problem me të gjithë historinë por unë besoj se ai është i vdekur.

 13. Xhemi thotë se:

  Ka dikush nga të shtënë dhe nëse shohin plotë video, pas helikopterit tokave ju do të shihni atë duket. Ndoshta ai ishte duke bërë të organit më të sigurtë ose diçka.

  Megjithatë, unë pres që jeni duke sugjeruar se është dikush tjetër duke pretenduar të jetë organ i vdekur që nga Mikael u dalloi braktisja e vendit. Pra janë të gjitha të personeli i spitalit, familja, Policia, helikopter dhe stafit etj mjek ligjor në mbi të?

  Unë mendoj se si shkoj teoritë e konspiracionit, disa janë krejtësisht e mundshme, por kjo nuk ka ndonjë substancë për mua.

 14. Znj Joy Bell thotë se:

  Pak a shumë si unë do të duan të besojnë se zoti Xhekson është i gjallë, nga fakti se trupi nuk lëviz provojë Z. Jackson është ende gjallë, madje edhe në qoftë se organi ishin të ngrihem ndenjur.
  Kur personi vdes, trupin e tyre mbush me ajër, dhe është kjo që shkakton të trupit për të lëvizur, ju mund të shihni këtë fakt deri në net, ose për të dëgjuar një këngë në lidhje me atë që quhet 'ulur me të vdekurit' mbi ju tub.

 15. SYN bushtër thotë se:

  I don't get it, pse vetë përdorimin e tij të vërtetë, nëse kjo është një shaka?? me siguri ju do të përdorni vetëm një manican ose summink??

 16. MJ thotë se:

  Hi guys, just thought I'd let you know that I jam aktualisht NUK vdekur, ishte vetëm i planifikuar një replikë më të mëdha në fazën e ardhshme fuzhnjë tim. Dhe vërtet, i bien dakord, të gjitha këto komente janë të rreme, por, ato kanë disa të vërtetën, dhe në fakt jam tullac, por vetëm rreth zonës gjenitale.

 17. DJ Naija thotë se:

  Nëse ju e dini mjaft mirë MJ .... Kjo mund të jetë vetëm një tjetër marifet, ai ka të egra dhe i pazakontë imaginations dhe makineri për të tërhequr atë si gjithmonë.

  Për të dal nga mediave, kundërshtitë, e borxhit dhe do të bëjë një Massive replikë, e vdekjes i punoj një rreng është me vlerë çdo kohë dhe burime shpenzohen për atë si divident tashmë të dukshme dhe është ende në rritje.
  Sinqeritet, ky ishte i pari mendohet që erdhi në mendjen time në lajme të thyhen.

 18. Brian thotë se:

  Ai është i vdekur. thjesht të pranojë këtë, në masë, dhe të ketë një jetë të

 19. Harry Cheeseball thotë se:

  Michael është tani në disa mountantop Villa në Brazil sipping çaj jeshil me Elvis.

 20. TeddyC thotë se:

  It's the shadows lëviz nëpër bodybag. E çanta nuk lëvizin.

 21. Jodie thotë se:

  Unë nuk mund të besojnë të gjithë të vërtetë MJ mendon se është ende gjallë.
  Ju që janë "të vërtetë" Tifozët duhet të pranojnë se MJ ka shkuar në një vend më të mirë dhe tani duhet të lejohen të shqyej
  Ju po unbelieveable lot!
  Leave njeriu vetëm!

 22. MS thotë se:

  Ajo është e pikëlluar, por ne duhet le të shkojë. Edhe nëse të gjithë do të jetë e vërtetë, ne duhet ta lënë atë vetëm. Ai ka fituar tij paqes ... këtu apo kudo ai mund të jetë.

 23. Jasmine thotë se:

  Unë pajtohem krejtësisht të bëjnë me rreptësi Mortis admin rreth ..

  Here is what I just lexuar në Wikipedia dhe WikiAnswers.

  Sertësi mortis është një nga shenjat e njohur vdekje (Latine mors, mortis) se është shkaktuar nga një ndryshim kimike në muskuj pas vdekjes, duke i shkaktuar të limbs e trupin për t'u bërë i ngurtë (Latin sertësi) dhe e vështirë për të lëvizur ose manipuluar. [ 1]

  Sertësi Mortis, një stiffening e muskuj, zakonisht fillon të bëhet në rreth 3 orë pasi dikush ka vdekur me ashpërsi të plotë të ndodhura në rreth 12 orë pas vdekjes. Pas 12-orësh të shënojë sertësi pushon ngadalë dhe në rreth 72 orë sertësi disappears.

  Pra, në thelb, ju thjesht nuk mund të manipulojë apo veprim një organ që ka vënë në mortis sertësi pas 3 orë. Ky organ do të jetë po aq e ashpër si një bord.

 24. Sascha thotë se:

  Dakord,
  1th: kush filmuar nga kjo më lart? Perëndisë vetë?
  2th: një strecher mund të hiqet dorë. Nëse shihni me kujdes mund të shihni një dorë heqjen e strecher lart. Nëse ju të heqë dorë një upperbody, pacienti mund të jetë në gjendje të marr frymë më mirë. Megjithatë, unë mendoj se ky film është e vërtetë i punoj një rreng

 25. Antoine1975 thotë se:

  Guys, c'mon, nëse i kushtoj vëmendje mbi orange valixhen (mjekët rast) në të drejtën vendin e batanije, ju do të shihni se dikush në një kostum të zi zgjedh atë, dhe duke krijuar kështu iluzionin se trupit lëviz / ulet . Nuk ka komplot mbi here ....

 26. JC thotë se:

  Më vjen keq, por ai është i vdekur folks. Ai kurrë nuk do të lënë pas fëmijët e tij dhe familjen e tij të shkaktojnë dhimbje e zemrës.

  Ai kurrë nuk mund të fshihet, për shkak të një operacioni të gjerë të tij, ai duket shumë individuale. Nëse ju e dini se çfarë dua të them.

  Nëse ju mendoni që ai ka bërë për këtë qëllim, dhe do që të bëjë një replikë, ajo do të ishte më i papëlqyeshëm gjë që dikush mund të bëjë.

  Ai nuk do të bënin atë të tifozëve të tij.

  Koha për të lëvizur në njerëz, ai ka shkuar për t'u takuar Elvis.

  Çfarë?? Elvis as nuk është i vdekur??

 27. JC thotë se:

  Jonn,

  Ai ishte nën tullac parukë se ai wore. Kjo është arsyeja pse ai kishte floke te gjata te fundit photo në ambulancë.

 28. Që bie shumë në sy thotë se:

  Oh please! Are u kidding me?!
  Çfarë deri shihni?!
  Nuk ka asgjë për të parë! As gjysma e dytë. I love it do të le të falsifikuar të vet të vdekur!

  Në qoftë se ai e bëri:
  Pse në këtë helikopter? Pse jo një kukull apo një të dyfishtë si u lexohet në tregime të tjera?

  Get real njerëz!

 29. Annette thotë se:

  Michael nuk do të jetë në një organ qese nëse ai ishte i vdekur ose i mbuluar rreth saj nuk normale që të ketë një pozicion vertikal ulur trupin me siguri

 30. Tatyana thotë se:

  Unë seriozisht dëshirojnë këtë ishin një rreng ... edhe pse faking vdekjes suaj, është i gabuar kaq shumë në nivele të ndryshme. Por guys, ai vërtet e shkuar.

 31. Madason thotë se:

  saj një rreng
  dhe ai është, definitivisht NUK vdekur.
  thats im gonna thonë të gjithë.

 32. kanindo thotë se:

  Akoma më i komplikuar për tingujt beliefing tim. Për shembull, një pjesë e teori supozon se Jacko Babai i shëndoshë nuk mund të pikëllohen për të vdekjes së djalit të tij si ai fshehtas e di që është ende gjallë Michael diku. Gjoba. Pastaj se si do you përgjigje të familjes Jackson të dyshimta që rrethojnë Michael vdekjes së? Ose është babai nuk luajnë pjesën e tij për këtë?

 33. brizom thotë se:

  pse dont ju pranoni të gjitha MJ ka vdekur, bëjnë peolpe vdesin, jeta e saj. me sasinë e drogës në plumled shpesh është organ në baza ditore se ishte vetëm një çështje kohe. Si për shaka, kjo është e përbashkët për shumicën e yjeve bigtime sa më shpejt të jetë një është deklaruar i vdekur dikush vë në lojë dhe pastaj shaj shpenzon shuma të papërshtatshme me kohë, shikojnë këtë shikojmë se, etj që të shpjegojë këtë emër disa Elvis, edhe Opera JFK Winfrey dhe ajo është ende gjallë!! lejon të gëzojnë të gjitha të tij muzikë dhe trashëgimia e tij, le të mos jetojnë në të hoaz. Mbreti Brizo

 34. bghoppy thotë se:

  Çka në lidhje me foto të tij në ambulancë? Ai ka një dell popping në ballin e tij (se Julia Roberts gjë) A është e mundur që mjekesore kohët e fundit me një trup i vdekur? Dhe si mund të merrni edhe një foto si kjo? Pse askush nuk e identitetit të kërkoni aktuale telefonuesi të 911? Dhe kur operatori i thotë atij të marrë Xhekson në dysheme, ai thotë se vetëm në rregull, dhe ndryshimet e shpejt këtë temë. Nëse ai nuk duhet të ndihmojë të drejtë doc here? Unë nuk dëgjojnë doc grunting për të hequr një trup i pajetë onto fjalën. £ 120 e trupit nuk është i vdekur për çdo një shaka, unë nuk kujdes se si i madh jo-board kardiologun është çertifikuar. Ai nuk e ofruar mjekësore info për paramedikeve. Dhe askush nuk duket në një apo panik nxitojnë për të marrë në mbarim të mbretit për të ndihmuar dhe për të marrë që automjeti të dalë nga rrugë me pemë, për të mos përmendur bythmut makinës, u desh më shumë se një minutë për të marrë të mbështetur jashtë. Ata e towed doc e makinës, si largohen nga ai? Për të spital si pretendon avokati i tij? Për të qenë me familjen. E njëjta familje që nuk e di se ky mjek? Asgjë nuk shton lart, dhe madje edhe Sheryl Crow tha ajo me zë në TV, shumica prej nesh atë që mendohet, unë besoj se ajo ishte folur me Larry King kur gjëja e parë që ajo thotë se është, ju e dini kur kam parë dhe dëgjuar mendova se shpresonte që kjo ishte e drejtë një pengesë, që të largohem prej tij e madhe e borxhit, por se tani ajo do të realizon ai është i vdekur. Plus, nëse ka një zyrë coroners në botë për të punuar me të këtë si një pengesë, do të ishte ajo që ai vetë ka treguar TV, Misioni Rrugor. Dhe si do you do një hetim vdekje skenën për një dozë të mundshme mbi të drogës, dhe të mos i njohur i rastit çdo Advil, bimor shtojcë, band-ndihmës, cilido, diçka pak mjekësor që duhet të ishin vënë në provë menjëherë? E saj duket e pabesueshme se do të duhet që të kthehen për dy qese me vlerë e provave, pasi duke lëvizur kamionë dhe çfarë jo? Çfarë ndodh nëse ky ka qenë një vrasje? Jokompetencë proporcione të paarsyeshme. Mund të jetë se LA really sorry?

 35. YuRiSiO thotë se:

  mua nuk mohojnë të vërtetë ai vdes ose jo por nëse nuk MJ vdesin dhe mendoj se vetëm një dhe do të dimë saktësisht it.she 's Lisa Marie Presley elvis'daughter sepse ajo është një lidhje e qartë e dimë vërtet vdesin i ati i saj në vitin 1977 apo në një tjetër kohë.

 36. bghoppy thotë se:

  Dhe për Rickster, Great pyetje! Site Herweb thotë se ajo dhe ekuipazhin e saj janë në 2 javë 8 milionë dollar e lundrimit për në Stamboll, dhe në faqen e saj, ajo nuk ka asnjë koment, njerëzit atje po kërkojnë pse jo, dhe ju merrni rezultatet JO nëse kërko micheals emrin, ju mund të 't edhe gjeni intervista e 93. Por ajo që ju bëni njoftim ka të njëjtën bën miq ai. Zhanet, Lisa Marie, Quincy

 37. Hatenessx thotë se:

  Unë kurrë nuk mund të shihni Michael hoaxing një vdekje të shpëtojnë borxhet e tij. Fëmijët e Tij nuk mund të jetë biologjikisht e tij, por ai deshi ata më shumë se vetë jetën. Ai deshi të gjithëve për hir god. Jo, nëse kjo ishte një shaka, atëherë ai do të kthehet.
  Ka shumë pyetje, disa janë të dyshimta dhe duhet të përgjigjet për të marrë një tablo të plotë.
  Megjithatë, o2 bileta po refunded, në funeralin e tij në planet Neverland gradualisht janë duke përparuar dhe një shikimin e trupit është planifikuar.
  Sure, ju mund të marrë një figurë prej dylli si trup, por që është përtej të sëmurë, dhe ai kurrë nuk do të shkojnë QË tani.

  I love Michael Jackson, and I love it do të më shumë se çdo gjë nëse ai ishte i gjallë. Por, ndonjëherë ju duhet të pyesni se sa ai do të shkonte.
  Ndonëse në terma të reagimit të familjes, ato mund të jenë të lehtë në mbi të.

 38. vicky86 thotë se:

  Hi all!

  Kur unë parë MJ dëgjuar se ishte i vdekur Unë u shkatërruar, por një pjesë e wondered mua, nëse kjo ishte një shaka! Por unë mendoj se të gjithë e saj ishin shumë larg saj tani është shumë e gjatë e vetmja gjë që kam besuar kurdoherë që është MJ dashurve të tij dhe tifozëve I really dont mendoj se ai do të vërë tifozë e tij (apo familja e tij) deri në zemër ache so much!

  Në lidhje me të gjithë duke lëvizur në barelë gjë, duket e qartë për mua se dikush ka lëvizur barelë raundin e lehtë dhe kështu që i jep fuqi hes lëviz!

  I wish kjo ishte një shaka, si Michael I love so much. Unë pajtohem me ju edhe pse shumica e se rrethanat që rrethojnë vdekjen e tij janë disi të dyshimta por është ende herët të flasësh dhe për disa pjesë të tabloids janë vetëm zëra.

 39. jesse thotë se:

  Kur kjo vdekje u njoftua I was kinda errmmm. E mëposhtme në mëngjes kur unë filloi të analise atë që kishte për të thënë për shtyp dhe aktuale përgjigje të familjes së tij dhe bashkëpunëtorëve DHE fakti se çdo gjë ishte duke shkuar WAY too fast DHE paratë ishte në pooring! Unë kam stërmadh Miu! E njëjta madh Unë mohoj smelled Brandon Lee kur vdiq! Cila kishte mua shikojnë Bruce Lee dhe dy të tjerë në mbarë botë celebrity errrrrmmmmmmm vdekje ... ... ..

 40. sobaytransplant thotë se:

  Unë nuk e di nëse ai është me të vërtetë të vdekur apo jo (Kinda shpresoj jo) unë mund ta shohin agruments në të dy anët e gardhin, though. Ai mund të ketë qenë mjaft i sëmurë për të kanë vdekur papritmas në këtë mënyrë ... pastaj përsëri, jetën e tij ishte në aq shumë vështirësi se ky mund të ketë si dukej e tij vetmja mënyrë për të dalë. (Unë nuk kam dyshim se ai do të kthehen dhe të marrin fëmijët e tij ... e cila është arsyeja pse do të ishte e tij SO adament nënën e tij që ta merrni.) Më duhet të pranoj se vdekja e tij faking ime e parë ishte i mendimit, gjithashtu. Unë do të thotë, ai e tërhoqi disa pretty stunts madh përpara dhe nëse dikush kishte të burimeve për të bërë atë që e di ...? Ndoshta ne do të gjeni në kursin e duhur. TI me siguri do të jetë më i madh në historinë e muzikës merren në qoftë se ai erdhi përsëri me disa nga kthimin-e-vdekur-tur ose diçka. Kjo BËN tingull si ai. Por unë do të donte të vinte në dukje se u njoftua sot se nuk do të shikojnë në JO Neverland planifikuar si më parë - dhe gjithashtu nuk do të ketë asnjë funeral apo varrim atje. Pra, unë nuk jam i sigurt se çfarë e bën për të mbështetur teorinë e vë në lojë. (?) Tani ata nuk do të lejojnë askënd të SEE atë për veten e tyre deri të afërt? A janë në mbrojtjen e të Trupi dhe familjes nga throngs e tifozëve ... apo ata janë fshehur diçka? Dhe rreth tij do të ... po ju na i thënë se një MEGA superstar si Michael Jackson do të bëhen në një 2002 ... dhe duket se vetëm disa nga avokati mysteriously se dosjet e PAS MJ sa duket ka vdekur??? Hey, Madason ... saktësisht se çfarë do you do të thotë se ky është një shaka dhe se të gjithë ju do të thonë? A keni brenda info?

 41. sobaytransplant thotë se:

  Një gjë më shumë ... nëse ai është ende gjallë dhe i bën një lloj kthimi ngadhënjimtar, ai do të përfundojë si fajtor për të gjitha llojet e mashtrimeve akuza ose diçka? A mund dikush të vërtetë dhe se nuk duhet të jetë në serioze (ligjore) vështirësi për të?

 42. bghoppy thotë se:

  Kur unë u përpoq deri në kërkim të tij spokeman Dr Tohme Tohme (Dr. toh (urt) mua?) Cant gjeni ndonjë gjë, por më shumë mister. në vijim është nga 12/23/08 artikull rreth MJ e shëndetit (reuter e): Deklarata, i atribuohet Xhekson "zyrtar dhe zëdhënësja e vetme, Dr Tohme Tohme" dhe të lëshuar nga Los Angeles firmë luhare Marketing, përmend një intervistë me shkrimtarin Ian Halperin në gazetën britanike Sunday Express në të cilën Halperin tha Xhekson po vuante nga Alpha 1-antitrypsin mangësi.
  Një endocrinologist me një specialiteti në osteoporozën është zëdhënësi tuaj dhe çështjet në lidhje me deklaratat e juaj e shëndetit dhe thashethemeve përreth saj, përmes një kompanie të quajtur luhare Marketing?
  Dhe pse nuk besojnë Geraldo "ka vetëm 4 mundësitë për të shpjeguar michaels vdekje", dhe më të sensaltionalist, teorinë e konspiracionit të përfitojë i proponant dyshim, dhe ai nuk mund të dalë me një 5. Mundësinë e falsifikuar vdekjes? Really?
  Dhe e Oprah heshtje flet vëllime, e unë mendoj më shumë rreth kësaj.

 43. monij thotë se:

  Nëse shihni më të afërt ju mund të shihni një hije e pasme dhe në një anë rrëshqitur nën të trupit, kështu që ka pasur dikush lëviz trupin. Sa për të gjallë duke u Majkëll, është dëshira ime. Jam ende duke pritur për një mrekulli të ndodhë. How about spekulimet e fundit që në funeralin e tij do të mbahet në Qendrën lëndë e parë me të njëjtin MJ njerëzit e familjes të kërkuar nga përgjigjet e tyre lidhur me djalin e vdekjes. Dhe bileta janë shitur? Kaq shumë pyetje kanë mbetur unansered, duke i lënë ne, na e tifozë, të përgjigjen ata si ne dëshirojmë, duke krijuar më shumë e më shumë trazira, derdhje dhe gjithnjë e më tepër në lidhje me mystery guy. Wow, unë shpresoj nga fund të zemrës time, MJ që do të vijnë përsëri nga të vdekurit në 7 korrik të kryejnë infront e tij tifozët në Qendrën kapëse. Kjo është arsyeja pse nuk do të ketë një shikimit të premten zëra si më parë pasi nuk ka organ për të parë. Nice surprizë për zije tifozë, dhe ndoshta vetëm një të vogël dënim për MJ për prishjen e paqes. Dëshira e mia!!!!

 44. bghoppy thotë se:

  nga topix.com 27 dhjetor, 2008
  Redaksia: Dr Tohme dhe Botërore Tours Kjo nuk do të jetë kurrë
  A ti e kupton, nëse ju të shtoni një "UC" për të Wacko e Dr 's emri, emri i tij është Dr Touchme Touchme?
  Në fakt, "Toh" është Ma'ya për "këndellur". (Okay, sa të keni vetëm screamed? Dhe unë nuk jam duke folur girly / Wacko screams, unë vërtetë do të thotë me zë të lartë, të gjatë, tmerrohem screams?)

  A është e mundur që dikush është duke tërhequr një-nuk-i menduar mirë dhe shumë i pakëndshëm tërësisht rreng tifozë e tij? Oh, të mirë, nuk është sikur ata nuk do të gëlltis atë me sheqer të lartë dhe për të mbrojtur të gënjeshtër vdekjes së saj. Ata gjithmonë punoni. Në fund të fundit, ata ende besojnë Wacko do të kërcej jashtë dhe për të gjetur se karrocë mbështetësit dhe siguruesit e të shkojnë në një shakullinë turne në mbarë botën në 2009 - që unë dua të nxjerr në pah është vetëm disa ditë larg pa as edhe një shenjë paralajmëruese e një kostum u skicuar në një letër gazete jastëk.
  Mos u shqetësoni, për ata që duan të më tregoni se si i çmendur unë jam duke menduar si kjo, unë nuk jam i sigurt që janë të gabuara, dhe sigurisht nuk ndihen edhe më shumë të mundohem që të përfundojë kokë rreth një çështje Unë besoj se ne të gjithë ndjehen të prekur nga. Të gjitha të pasaktësi, pyetje, contadictions, të humbur relavant informacionit janë duke bërë çdo gjë mua pyetje. Kjo është e njëjtë shtypit të lirë që është menduar të na ruaj prej të panjohur evils që mund ta ndalë në një demokraci është e gjurmët kur askush nuk e raporteve të vërtetën?

 45. sobaytransplant thotë se:

  Nga rruga, shoku im (i cili është një person me një histori e transportit të organeve të vdekur) shikuar këtë video. Ajo tha se ndërsa është freaky, është një opitcal iluzion dhe ai e bëri NUK trupin. Ajo tha se i shikon të saj si pse një mjek i familjes (ose dy attendants) brenda helikopterit janë manovrimi trupi të jetë në gjendje për të dalë më lehtë helikopterit sapo të tokës.

 46. dave859 thotë se:

  lexoni këtë http://uk.news.yahoo.com/21/20090702/ten-jermaine-jackson-i-wish-it-was-me-5f8abb3.html

  "Unë dëshiroja të shoh Michael, dhe unë dëshiroja të shoh vëllain tim, dhe të shohin atë ka vdekur dhe i pafrymë ishte shumë emocionale për mua, por unë së bashku mbajtur veten, sepse unë e di se është shumë e shumë të gjallë," tha ai.

 47. Happytomato thotë se:

  Përshëndetje,
  Thank you very much for you website. Unë do të ndjekim shkrimin tuaj. I was shocked when I read the news.
  se kam kërkuar të dini më tepër rreth Michael Jackson. (Unë nuk ishte një tifoz i vërtetë, por shumë të rrallë në lidhje me këtë të çuditshme njeriu).

  Pra, unë kam vërejtur diçka në lidhje me intervistat e gjetur në internet

  Disa thonë se të mbyllura mik MJ ishte në një gjendje të mirë gjatë preseahal, dhe të tjera të shtohet se ata kurrë nuk kanë parë atë duke marrë drogë.
  Për më tepër për të luajtur disa turne, MJ ka shumë të jetë në një gjendje të mirë, në mënyrë që të sigurimeve mjekësore, definitivisht ka rënë dakord se ai ishte për vizitë turistike ok (në bazë të atij që thotë se ai është duke marrë drogë), duket të jetë një shumë të gjatë koha.

 48. Ali thotë se:

  ai është i gjallë i vërtetë ... besoj se kjo

 49. wishful09 thotë se:

  mirë, ne do të gjithë e dinë të vërtetën më shpejt që të jetë, që nga Debbie Rowe tani është duke kërkuar kujdestari. Nuk ka asnjë mënyrë nuk do të Michael rehatohem e saj dhe le të merrni custdoy e fëmijëve të tij. Përveç nëse, ai e di se nuk ka asnjë mënyrë një gjykatës do të japin saj paraburgim. Miss ju Michael.

 50. nycscenie thotë se:

  Për të gjithë ata që ishin të pasjellshëm apo ata që kanë në plan të jetë i vrazhdë e quajtur besimtarë i punoj një rreng i çmendur, apo duke thënë se "të merrni një jetë" të dukshme janë ato që kanë nevojë për një jetë. Nëse ju dont besuan se ishte një shaka ose didn't care, pastaj y mbeturinave kohën tuaj dhe të lexoni dhe komentoni mbi këtë. Nëse u largohet nga çdo lloj komenti, padyshim DISA pjesë në të (duke përfshirë edhe veten time) apo beson se në këtë ka filluar të besojnë në këtë.

 51. Happytomato thotë se:

  Unë kam lexuar një koment për një website duke thënë se:
  "Ky numër serial të helikopterit që la Neverland me Michael Jackson në të, dhe numrin serial të helikopterit që mbërriti në spital me një trup të vdekur në të, nuk përputhen me njëri-tjetrin."
  A është kjo e vërtetë?

 52. admin thotë se:

  Ne e kemi analizuar filmimi të dyja Helikopteri që u largua nga UCLA Spitali (nuk Neverland) dhe ai që arriti në LA County morg dhe kanë arritur në përfundimin se të dyja janë të njëjta LA County Sherriff shpëtimit me helikopter 5 numrin serial N9500G. Ky numër serial është prezent në të dy anët e Artizanatit në frontin vetëm nën kabinë. Pra, kjo fjalë nuk është e vërtetë.

  MJHD Admin.

 53. OriginalDavid thotë se:

  ok, për të gjithë popullin e tij duke thënë se hijet, ose angle perspektiva ... e keni vënë re se më shumë e tabelës / barelë bëhet e dukshme të trupit si rritet? shikojmë vetëm se do të presë ... i ....

  ok, e shohin atë? shadows si mund ta bëjë këtë, apo e kënd i tij krah kamera bëjë transparente?

  ai është faking it.

 54. OriginalDavid thotë se:

  gjithashtu, CNN njoftoi se vetëm ata të drogës e gjetur në shtëpinë e tij mund të shkaktoj një komë mjekesore. kështu që, vërtet, nuk ka se.

  ata ringjalli atë James Bond style si ata ishin duke marrë off, dhe ai vetëm një grimë e shtuna tepër herët.

 55. Andrea thotë se:

  Se edhe unë, pajtohen me faktin se 'Pamjet e fundit' kryerjen e tij duke u regjistruar në Lartë def, mult pista, etj është mënyrë shumë të volitshëm.

  Unë gjithashtu kanë për të rënë dakord me pothuajse çdo gjë tjetër ka thënë se të gjithë - të telefononi 911, minutën e 30 kur boshllëk nga Dr Murray gjetur MJ 'po vdes' nga dhe kur ai ka vendosur të ketë' staffer 'telefononi 911. Joe Jackson as brengë e goditur - dhe kështu, nëse ajo që ai dhe djali i tij kurrë nuk morën së bashku? Ajo ishte ende e djalit të tij, ju do të presin atë për të treguar një bereavement pak më shumë se ajo e cila është treguar në intervista televizive si dhe Bet çmime. Unë gjithashtu besoj se personi në foto ambulancës mund të jetë shumë gjasa NUK MJ. Veshët e tij janë krejtësisht të ndryshme. Dikush tjetër i ka vënë re edhe se? MJ veshët curled kurrë si ai që është i dukshëm në does photo qartë. Dhe vërtet, ajo është mjaft e mundshme që të frymëmarrjes tubes në hundë e tij që është rreth e tij kreu do të mund të krijonte iluzionin curled veshët e tij, por e bëri njoftimin se dikush tjetër e tij janë baseta ndjeshëm më i madh se ai i 'fundit ritregim' fotot që kanë u lirua? Gjithashtu, është tërësisht e tij pigment off. Shumë e një ish-ngjyrë të verdhë.

  Dhe, për të përfunduar tim spekullimeve - Unë pashë natën e fundit të intervistës me Matt Lauer dhe Jermaine Jackson në Dateline NBC, dhe pati disa shenja se unë nuk jam i sigurt nëse kushdo që kapet onto por si atë duke thënë "Unë e dinte se ai ishte ende shumë i gjallë ', por atëherë ai menjëherë pauses dhe thotë' shpirtin e tij, unë do të thotë '?!?!!? peshk i peshkut Dhe pastaj ai përmend edhe "Unë ende ndjehen Unë e di atë, sepse ai është këtu diku, ende '. COME ON?!? A nuk është e qartë se?! Yeah ai do të thotë 'shpirtërisht' dhe jo fizikisht, por çdo gjë që rrethon vdekjen e tij është vetëm tepër të çuditshme. Jermaine gjithashtu përmendi se ai kishte MJ dhe bisedimet e të pasurit një Jackson 5 ribashkim dhe se ata ishin duke shkuar për të kryer në Londër. Dhe si i përshtatshëm, që tani është duke u thënë se e familjes Jackson është aktualisht duke shkuar për në Londër për të bërë një shfaqje. Hmmm ... me të vërtetë ju bën çudi, ajo nuk? THJESHT THINK ABOUT IT. Jermaine EDHE përmendi se ata le MJ fëmijët e shohin trupin e tij të vdekur. JO mjeku është i lejuar të shikoni lejoni fëmijën e tyre NDONJE prindit të vdekur trupit. Më e ata mund të bëjnë është vetëm thonë "babë ka shkuar larg" ose "Ai e shkuar në një vend më të mirë" apo diçka atyre përgjatë linjave. Kush ka dëgjuar për atë që më së miri 'psikologjikisht' për fëmijët e tyre për të parë të babait të trupit të vdekur?! Unë do të thotë, nuk jeni të kënaqur duke parë që ata do të trupit traumatizoj psikologjikisht ata më pastaj shohim NUK trupit?! Kam një ndjenjë vërtet, ndoshta e merrni A KA fëmijët e tyre për të parë pas ai babëlok 'vdiq', por vetëm në mënyrë që ata të mund të shohin e kuptojnë atë dhe ai vërtet nuk ishte vrarë dhe për të thënë lamtumirë për tani, por baba do ta shohim më shpejt të jetë e tyre! THINK ABOUT IT!

  Gjithashtu, vetëm dy cent time - por unë besoj se nëse MJ ËSHTË në fakt ende gjallë, i falsifikuar dhe vdekjen e tij, unë nuk do të jetë e zemëruar, as i mërzitur - në fakt, për të GOOD! Unë do t'i japim atij props duartrokas dhe atë. Ai ka qenë dhe gjithmonë do të jetë njeriu. Kam një ndjenjë e tij 'replikë' turne ka shumë kuptim të 'përgjigje' të gjithë menduan se!

  Një e kaluar dhe mendohet përfundimtar mbi të gjitha të këtij - tij 'njoftimi' në Londër, në mars për 02 koncerte .... Që qartazi NUK ISHTE Tij! Kjo është e gjitha Unë do të thonë. Është e qartë, mannerisms e tij, të flasim, në këmbë, lëvizjet, duart e tij ishin SHUMICE, buzëqeshjen e tij ishte e ndryshme, dhëmbët e tij kishte të çara, dhe të cilët mund NUK njoftim tonin e zërit të tij?! Pft, IMPOSTER! I TELL YOU!

  Unë jam i qartë nuk vlen të përmendet se çdo gjë tjetër duket të flasë ai mund të ketë hoaxed vdekjes së tij, ashtu siç është thënë shumë herë të parë. Por unë thjesht mendonin I'd le të gjithë e dinë të shihnin përtej medias, dhe të shikojnë nga afër të dukshme në të, dhe të fakteve. Megjithatë, në qoftë se ai i falsifikuar vjen vdekja e tij dhe prapa, OSE falsifikuar dhe vdekja e tij do të qëndrojë i fshehur - unë shpresoj se ai merr paqen ai kurrë kështu për longed.

 56. Happytomato thotë se:

  Unë kam gjetur një tjetër lajme. Është më mirë për të kontrolluar
  265. Michael Jackson u vranë. Key provave në 911 vëmendjen. Dëgjoni atë me kujdes.

  KETU'S REAL prova të hile

  Michael Jackson u vranë. 911 vëmendjen e vërteton it.The personi që e bëri thirrje 911 tha Michael trupi i ishte mbi krevat dhe mjeku ishte kryer CPR mbi krevat. Përveç faktit që mjeku nuk DI KU CPR është administruar, në dysheme, nuk ishte kurrë CPR administruar mbi dysheme.

  Dëgjoni në 57 sekonda në 911 Call
  Youtube: Michael Jackson 911 Call
  [www.youtube.com]

  911 dispeçer: "A është ai për të fjalën? Ku është ai me të drejtë tani? "
  Vizitor në Pritja: "Ai është mbi krevat sir ... ai është në shtrat."
  911 dispeçer: "Merr atë që të fjalën"
  Vizitor në Pritja: "Ok"

  STOP DREJTA KETU!!! Telefonuesi i tha: "OK?" Sikur ai të ishte duke i dhënë një CPR kur ishte mjeku. Udhëzohen kurrë nuk i telefonon mjekut për të marrë të Michael fjalën. Ju nuk dëgjojnë ndonjë gjë për të sugjeruar një organ u zhvendos. Ai as nuk i bëjnë thirrje Michael sipas emrit, nuk ka "Michael", "MJ", "Mike." Nuk do të jeni të kënaqur se do të thonë se diçka e tillë "Merr Michael fjalën për të?"

  Posted at 4:43 PM më 4 korrik 2009 nga MJJMurdered
  http://www.tmz.com/2009/07/05/michael-jackson-doctors-propofol-drugs-billing/18 # comments

 57. MyBelovedMJ thotë se:

  Dua Majkëll me gjitha my heart dhe shpirtit dhe aq sa Dua për ëmbël engjëll të gjallë i don `t besojnë se është. Pse do të shkojnë deri tani Michael? Ai kurrë nuk do të lënë fëmijët e tij dhe e dinë se për një fakt, ai deshi ta më shumë se vetë jetën. Rreth të familjes dooing e koncerte, i cili duket se edhe pak e çuditshme, por unë mendoj se ata po e bëjnë atë të nderit Majkëll, së bashku me botën. Ju shikoni Jermaine, në të vërtetë interwiev qaj, me lot, a mendoni se ai vërtet se i falsifikuar? I don `t, dhe se çfarë lidhje Zhanet në Bet, ajo ishte aq i mërzitur. Kam dashur Michael, nuk e tij për Music, por për të cilët ai ishte, dhe kjo është arsyeja pse i don `t besoj se ai do të dëmtojë ato që ai i dashuri, fakeing nga vdekja e tij. Kjo nuk ka kuptim për mua. Allthough, ju makeing disa janë shumë të mira, pikë. Edhe nëse Michael ishte gjallë, i don `t mendoj se ne do të gjeni kurrë. Ai mund t `shkoj askund pa consieling fytyra e tij, pse ai do të marrë rrezikun e gjetjes se" caugt "dhe të jetë shpërtheu në botë për këtë. Hmmm, Dosen t `kuptim të vërtetë për mua. Unë do të donte më shumë se çdo gjë në këtë botë, do të marrë Mishel mbrapa, por si ne të gjithë e dimë, ju nuk mund të "kthehen rom të vdekurit" unfortiently . Unë shpresoj se time sweet angel, së fundi kanë gotten e paqes se ai e ka merituar. Pushim në paqen time dashuri. Ju gjithmonë do të jetojnë në my heart. Gris im i dashur. Ju jeni në masë të madhe e humbur, dhe të dashur.

 58. Yes555 thotë se:

  Jacko e arkivoli do të jetë në qendër të 11.000-vendesh stadiumit. Nder do të lexohen nga të kënduarit legend Diana Ross dhe Jacko e vëllezërve dhe motrave Jermain, Tito, dhe Zhanet La Toya.

  http://www.people.co.uk/news/tm_headline=david-guest-banned-from-jacko-s-memorial-service&method=full&objectid=21495577&siteid=93463-name_page.html

 59. bghoppy thotë se:

  Nëse Majkëll deshi kaq shumë fëmijët e tij, pse ai do të lejojë veten të jepem të tilla tragjike një fund GJITHA përkundër këtyre njerëzve që pretendojnë të kenë diçka për të thënë atë? Unë mendoj se është BS për të fajësuar mjekët dhe agjentët e shitjes për të gjitha problemeve të drogës. Problemi në vetvete është një nga kërkesa, nuk e furnizimit. If you do not possess the preservation instinct within yourself to find the help needed to stop before you die, that is no one else's fault, and a weakness of your own. He kept these children from having a mother, then dies of drugs, then wills them to Katherine, who at 79 and the stress of this death and her shit marriage to the devil, could die at any minute?
  We have no proof of and I want to see a body before I believe he's gone. And if he is, it's the saddest thing I have ever seen.
  I also think the treatment of Debbie Rowe is the big shame in all this mess. I feel so sorry for her. There is no move she can make without people tearing at her SOUL. So wrong.
  And why cut her out of the will, but let Joe go unmentioned. Since his parents are still married ( I know not living together, but I guarantee she doesn't divorce for religious reasons only) when he bequeths something to her, it is also his by law, no? That makes no sense, not that one single thing about this makes one lick.
  My theory now is that he has been messing with drugs, but more like hormones and different prescriptions that would help him alter his voice and skin, ect, but at this late age it is now medically imperative to stop these actions, and so the “natural” MJ that results would be exteremly shocking (he had 20 years to get to look like this). I think with the help of Deepak and Rabbi Schmuley he has re-evaluated his whole life and has made personal changes for the better spiritually and medically. So what bigger way to totally reinvent yourself to the world that come back to life, at your own f'n funeral.
  I agree with Adrea, when she says she understands why he would do it, and would encorage almost, if that's what was best for him. I'm only going to be pissed about how hard it has been on me emotionally. I am questioning my mental sanity on an hourly basis, but then if I feel i can't be wrong, I go insane watching these people on TV not question anything, the way his family reacts. If he is not dead, the Jackson Family (and all their friends) are without a doubt the largest group of related psycopaths in the world and should be studied by scientists.
  As for Janet, she did not seem appropriately upset to me, and no one seems to notice she talked about him in the present tense. “To you he IS an icon, to us he IS family” That keeps happening alot in interviews, talking about him in present tense. Jermain is a freak one way or the other, and I don't think faking crying is hard at all. It concerns me there was not more crying, if he really is gone.

 60. MyBelovedMJ thotë se:

  I guess we will see Michel then.

 61. bghoppy Says:

  And surely you can't do enough drugs to kill yourself with, and have NO liver or kidney damage evident at autopsy?

 62. Wish-Tis-True Says:

  Did anyone hear about Michaels 'ghost' supposedly haunting the ranch. I would love if people just laid off his back. If he is still alive (which i would love to believe and I HOPE THAT ITS TRUE) I honestly wish its true. My heart aches for his children and his family. The media are money hungry pigs. They will go to any extent to make money. Urghh makes me sick.Whereever you are Michael we love you dearly and with all our hearts we miss you madly.

 63. bghoppy Says:

  http://men.style.com/details/features/full?id=content_9937&pageNum=2

  Above is a link to an interesting article of Quincy Jones talking about MJ. Certainly a different tone than he has when on CNN.
  Why is it that every story about MJ comes from TMZ and all video is from hollywoodvideo?

  Did you guys see on e-bay someone is selling their ticket for 8G, opening bid, and another freak is selling the soil from where he died, that also contains his ghost.
  My faith in humanity and the future is being tested like no other time in my life. Isreal may launch a bomb at Iran's nuclear sites, VP Biden says the US won't try to stop such a decision, which can mean nothing but destruction for untold innocents. And I can't stop thinking about THIS.

 64. MyBelovedMJ thotë se:

  I totally agree with BGhoppy on everything. I won`t believe that he is dead either unless we get to see the body. Michael, we all love you so much, and you are greatly missed. I hope you are happy whereever you are our sweet angel. We love you with all our hearts.

 65. wishful09 thotë se:

  Faleminderit! People are not thinking. There would be immediate evidence of such an voerdose. His liver would be shot to hell. They either already know the answer and are not telling the public, or something fishy is going on.

  As for Joe Jackson, I can not imagine any father “feeling great” after a child has passed. It's not reasonable. No matter how strict he was, he loved his son. Even Michael admitted that. Joe wanted more for them, he just went about it the wrong way. As for people saying Joe was money hungry, that is not true. I think Michael even said Joe never took money from them. He was just too damn controlling. So, for Joe to feel great is odd. Something is wrong here! Even an abusive father would find the passing of a child unbearable. Men who beat their spouses are grief stricken, when they lose them. His reaction is as suspicious as it can get.

 66. wishful09 thotë se:

  Also, when I lost my father at a young age, I DID NOT see him in the hospital. I did not see my father until the funeral. So….

 67. wishful09 thotë se:

  bghoppy,

  I also find it difficult to watch people not question anything. Everyone keeps comming forward talking about this and that, and they just accept it.

 68. MyBelovedMJ thotë se:

  Michael will be burried tomorrow morning in Forest Lawn Memorial park, i Hollywood hils. Jermaine have said so. But they still want to try to get purmission to get Micheal burried at Neverland. So i guess that means, that we wont be allowd to see Michael for the last time, in a public wievieng. But i don`t understand why, they would have him burried at neverland. Michael didn`t want to go back after his last trial . I guess that Michael is really is gone. It will be a hard day tomorrow . Rest in peace Sweet, sweet angel. I will love you for the rest of my life

 69. Andrea Says:

  I also agree with bghoppy. Too many PRESENT tense talking when referring to MJ. That definitely raises more suspicions as well, for me at least. I guess we will all see on Tuesday at the memorial. Kush e di.

 70. Happytomato thotë se:

  The explaination of Michaels'ghots'
  http://www.youtube.com/watch?v=0laFusN40qc&feature=related

 71. MyBelovedMJ thotë se:

  Ive just seen the full interwiev with Jermaine Jackson, and what i don`t understand is that he is saying, and i qoute: We gotta remember Michael for who he IS??? Ehh i guess he means for who he was?. And at last he is saying, My Brother IS the king, again, i though he ment, was? Why does they keep saying is?

 72. elde Says:

  Michael has left the building..

 73. Yes555 Says:

  I am afraid Elde is right.

  http://x17online.com/gallery/view_gallery.php?gallery=ParisJacksonFuneral0706_X17&index=1

  ^^ Paris Jackson Leaves Dad Michael's Private Family Funeral In Tears.

  Surely she couldn't have faked that?

 74. MyBelovedMJ thotë se:

  i have just seen all the rehersels, for last month with Michael, and i have to say, if you are totally on drugs, and sick like they said, he was, there is no way in hell, that you can dance like that. He laughed, talked, made fun, ran around, and danced like he was 25 again.. On all the rehersels. THat is why it has been such a big chok for all of us, that he died so sudden. There is no way you can perform like that, if you are near dying. That is all im gonna say

 75. bghoppy Says:

  is is legally possible to bury a body without a death certificate?
  I don't understand how those pic's “of Paris” prove anything at all. First, why are we to be convinced that is her? Second, who are those people in casual dress leaving a memorial service? Why are her pics the only ones out there? Why whould she not be in the family car?

  But more important, it's disgusting that there are people willing to take such shots, print them, and then view them. What is wrong with you folks interested in such morbidity.
  I also have a huge problem with the claims the kids asked and then were allowed, at the encouragement of the hospital therapist, to see him dead, and so soon. That's what viewings are for.
  I guess all we can do is just wait and see what happens.

  I'm praying for a Miracle.

 76. mysticallymagestically Says:

  So this entire memorial service seems like a promotional event for some, or is it just me?

 77. Andrea Says:

  I agree with you, mysticallymagestically. The entire thing seemed too thought out and planned to be a 'memorial'. And where the hell was Oprah, Dianna Ross, etc? Come on. and as I said before, BROOK SHIELDS IS AN ACTRESS. She gets payed to cry, which is exactly what I'm sure she did at the memorial. As for Paris, if ANYONE really thought that her last few words and 'emotional outbreak' was sincere, you have issues, haha. Blanket had an MJ DOLL in his hands, while Prince was chewing gum and really showed no signs of emotion or grieving. And why a closed casket? Things still don't add up to me. I'll believe it when they release either autopsy PHOTOS, or someone signs the death certificate and I actually can SEE the death certificate. And wtf is up with them not even knowing what they're gonna do with his body?! I think it's been disrespectful enough as it is that they waited this long for the 'memorial service' IF he is truly dead.

  Also, didn't anyone else notice how Janet was trying to hold in a laugh at the end after Paris turned away from the microphone and she went to comfort her? Pft. I am still not a believer till I get full proof.

 78. noisehammer Says:

  “she hold in a laugh at the end” ???????

  well, sadly as it is, loosing believe he is alive, thats what ive to watch again…
  can anyone confirm it that it was a real laugh ?

 79. Yes555 Says:

  Andrea, here is Michael's death certificate:

  http://www.aolcdn.com/tmz_documents/0707_mj_deceased_wm.pdf

  And why on Earth would a little girl fake cry over something like this?

 80. MyBelovedMJ thotë se:

  I saw all 3 kids, chewing gum. Seems kinda normal, their father did it all the time, all day long.. But they didn`t show any emotions, that is right. Exept from Paris. Some is saying that Michael will reveal himself at the jackson 5 reunion, wich some of the family members will do, at some of his concert dates. OMG. who can believe that. He is dead. But why buy a gold Coffin, and do this memorial, if it was all a fake, would the entire family stand behind Michael?? Or, do they even know if he was really dead or what?

 81. MyBelovedMJ thotë se:

  Ooops, forgot something. I will have to admit, that i also thought it was kinda weird, that we didn`t get to see the body, and the fact that their havent been a 3rd otopsy. Hmmmm

 82. MyBelovedMJ thotë se:

  The janet thing. She didn`t smile. I seems to me like she tried not to cry, to be there for Paris

 83. bghoppy Says:

  Me too, mystic. Felt like a “comeback” for alot of fading stars, alot of self promoting statements, and the lack of emotional involvement on everyones part is unnerving. Like I said before, whatever has happened the whole Jackson clan should be studied by scientists as the largest known group of related psycopaths and/ or scitzophrenics in the world. Not one tear, until marlon mentions his twin, and Paris “cries”. once again talking about him in the present tense. The two boys looked bored and uninterested the whole time, and I think it's weird too that the youngest has a doll of him. None of these Jackson freaks should be allowed near these kids. They don't seem normal at all to me. Unless they do know he is ok. Still why is Katherine so venerated? She raised 8 kids and married a man who all have serious social and emotional problems. I question the mental health of all of them. Not to mention she could die at any minute, but since this memorial shows just how emotionally attached they all were to MJ, I;m sure her passing wont hurt them much either. If my dad or brother died, there is no way I would have been able to make it thru that whole show without completely breaking down. Especially if congress passed legistlation to honor him forever, and ever. OMG, that didn't move a single one of them.
  The absence of Liza, Oprah, Lisa marie, and diana ross is weird.
  And if he hated Debbie Rowe so much why does his guitarist look just like her, except younger.
  And the weirdest (I hope) thought I have to drop here is, check out the first guy to sing during “we are the world”. Who is that guy? A former decoy? Or him w/o make up? He's kind of what I am expecting to see, if MJ is ever to return.

  I was moved and disgusted so many times in two hours, I'm still exhausted, still not sure what to think.

 84. sobaytransplant Says:

  I would dearly, dearly love to think that he was still alive. However… I have to say that I don't believe that is true. I think he's really gone. There are LOT of things that are still a mystery and pieces to this puzzle that are absolutely missing. But I didn't see anyone “acting” at the memorial service. (I'ma trained actress of more than 35 years and can usually spot someone acting – even the good ones.) I didn't see Janet holding in a laugh… what I saw was her making a face in reaction to the child's tears. It looked more like “OMG… poor baby” to me. The other kids' demeanor was a bit strange, I agree. Then again, they were raised in a VERY strange environment. The older boy seemed to react to his sister's tears by reaching around Janet when Paris fell into her arms, but the younger one didn't seem to re-act to anything. One thing is almost certain… if he DID fake it, we probably won't ever know about it. If he's trying to start a new life, wouldn't he do just that? Somewhere out of the public eye for the rest of his (natural) life? Potential fraud charges notwithstanding, it seems like a LOT of trouble to go through to get a new life – only to blow the whole thing by showing back up again.

 85. Andrea Says:

  No matter how believable they tried to make that 'memorial' seem, I didn't buy it. Open-casket, THEN I would have thought he is TRULY dead. There is still so many things that do not add up. Give me some death photos, and I'll be happy. Haha. Till then, I will assume he is alive. Coming back? That is another story.

  If no death/autopsy photos ever emerge, but months go by with no word of him, I will have assumed he either went into hiding or is, in fact, dead. Either way, I'll continue to stick to the facts and everything I have seen so far since DAY ONE of his death and the minute I heard he was in the hospital, with a heart attack, then he died, then he was in a coma, and then he 'died' for real. Since DAY ONE the story has been off. Come on folks, get with the program.

 86. sobaytransplant Says:

  In fact… all of this sounds VERY familiar. I'm old enough to remember the “Paul McCartney is Dead” hoax of 1969 and 1970. http://www.turnmeondeadman.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=10
  I also remember the whole Elvis faked HIS death business… which is still going on to this day. All these years later, no one has ever proven EITHER rumor to be true.

 87. Andrea Says:

  Just so everyone knows, I take back what I said about Janet holding in a laugh when Paris goes to her arms. It's when Marlon is talking and turns around from his 'break down'. TO ME it seems as if she is holding back from smiling. I have re-watched that part over and over, and none of them look sincere. That's just my opinion. Kush e di.

 88. MyBelovedMJ thotë se:

  Sobytransplant. As long as no death sertifacte isn`t beoing signed, or a erd otopsy isent there, it would not be aligal to “FAKE” your when death.

 89. feyaya Says:

  in response to bghoppy…i nearly flipped out when i saw the first guy to sing “we are the world.” not because i thought he was an mj decoy, but his face just stood out so outrageously. but now that you mention it, he very well could have been a decoy. however, i'm pretty sure it's not michael without makeup. i think he really did suffer from skin complications. but even if he didn't, i know his skin was not brown and merely covered up with white makeup almost 24/7. his skin had to have been bleached, vitiligo or not.

 90. feyaya Says:

  oh, and to andrea, i thought the same thing about marlon's speech; it doesn't even seem to be just janet who looks as though they are trying to hold in a laugh. it looks like it's marlon too, and i think jermaine. basically, it looked as if something funny had just happened. it was pretty odd. perhaps they just couldn't keep a straight face with trying to be so sentimental? then the comment about michael hugging brandon (marlon's twin) really took the humor up a notch! kush e di.

 91. heisalive Says:

  To Andrea; I entirely agree with your statements posted and I am convinced 100+% that Michael Jackson staged his own death to escape and go on with a NORMAL live elsewhere … that is what my inner voice has been telling me since the moment his “death” was announced and it keeps quickening me ongoing. I am also a legal professional and am looking at this matter as a “case” and all the elements thereof, like Discovery to name just one. Michael Jackson certainly has the brass bleeps, the contacts, resources, loyals and most of all the MONEY and wherewithall at large to inscene such a “show” like this ! He married Elvis' DNA, Lisa Marie and while married to her, got the goods from her on how Elvis' death was staged and successfully “sold” to the public by the satanic media back in 1977. Based on extensive research and existing evidence by several credible individuals and successful tripup's by journalists of Lisa Marie and Priscilla both, it is VERY clear that Elvis did not die at Graceland and is in all likelihood in hiding via the US Witness Protection Program as a former official Federal Agent.
  No doubt in my mind that Michael Jackson, for his own set of reasons staged his “death” like Elvis did and like him is alive somewhere and is watching this “Event” as his ever greatest encore with the moneymill continually $pinning on and on. If Debbie Rowe does not receive custody of MJ's children (in lieu of cash of course), it remains with Katherine Jackson as stated by MJ's will. This arrangement will ensure 100% easy access for MJ to his kids and will they be surprised once he returns from the “grave” to visit them at some point !
  *Breaking news case update: Starwitness No. 1, Elizabeth Taylor whom MJ loves with his heart and soul and likewise has “declined” to “appear” at the “memorial” shindig at staples center stating she “loves him too much”. Ms. Taylor is the ONE person Michael trusts implicitly and was imaginably the first person to hear about his elaborate escape plan and thus proved her loyalty to him by not “appearing” at this his sendoff which, after Elvis' “death” and funeral, is by far the greatest lie ever told, a lie that billions of people have swalloed whole .. oh yea of little faith !!!!
  * Breaking news case update: Starwitness No. 2, Diana Ross announced via released statement she was not “attending”, speak: she is also in on this ! These 2 individuals, Ross and Taylor both are known to be closest to MJ, are part of his intimate inner circle of confidantes for years. and in all likelihood aided him with his “Getaway” and might admit it on their deathbeds some day, or … not ! The evidence keeps mounting and the case keeps gaining muscle.
  * Breaking news case update: 2 more importants of MJ's inner circle were missing at Staples Center: Uri Geller and Chopra Deepak, 2 more persons in on his well staged “death escape” ?? A likely possibility !
  After the end of the “Memorial Service”, did anyone other than me notice, see and read – at the stage backwall of Staples Center – these words appearing in blue lettering: “I am alive and I am here forever” ???? Did MJ leave a “message” here himself only SOME of the “mourners” caught onto and while the rosedraped, gold coffin, probably empty or with a puppet inside sat there without giving off a single whatsoever vibe that it actually contained a dead body, any “body “at all ? .... Thanks for reading what are your thoughts about this? I'd sure be interested to hear

 92. MyBelovedMJ thotë se:

  I didn`t see that. It was at the end of the show?? OH MY GOD. I hope he really is alive, i love him so much, not for ehat he can do with his voice or body but for who he is/was. I would give anything to get him back, everything i own. Mallkoj. Where are you angel? I have to see that. You said at the end of the show, do you mean before the casket was driven anway?

 93. sobaytransplant Says:

  MyBelovedMJ – you are mistaken. When taxpayers have to foot the bill for your memorial service (too say noting of all the other money that has been speant for various police activities and investigations) and it turns out you aren't really DEAD, it IS illegal.

 94. sobaytransplant Says:

  There have been TWO autopsies thus far and that's more than all that's necessary for him to be considered deceased officially. And according to Fox news as of today's date – “The certificate is signed by Los Angeles County Health Officer Jonathan Fielding. Other information has been redacted.”

 95. MyBelovedMJ thotë se:

  OH MY LORD. OH MY LORD. I just saw those words 2. Çfarë do të thotë kjo? Is it Michael sending us a message? Why did the family cry on the stage then? Would they stand behind Michael in all of this? And the Children, do they no that he is still alive.? I believed yeasterday that he was gone, for real. I believed it, when i saw Marlon, and Paris speak. They were both so upset. But seeing that message just gave me the chills. He must be out there somewhere. He will come back to us if he is, i know it. I wish Michael, could read all of this, so he could see how many of us, who understood, him, loved him, and NEVER judge him. A wise person once said: Do not pass judgement on anyone before you have talked to them one on one, i don`t care what the story is. He was so right. If he is indeed still alive, wich i belive now more than ever, after reading those words, i am pretty sure that he will come back. Probely on one of his concert dates. I don`t know i am about to laugh or cry. If Michael, someday should be able to read this, i hope that he will give us a sign- any sign, of him beeing alive and well. That would for me, bring myself into peace again, and stop thinking about him all the time. Love you Michael

 96. sobaytransplant Says:

  By the way, his name is Deepak Chopra (you had it backwards) and he's a WELL-KNOWN author on spiritual/metaphysical matters. Has been for YEARS, which is why Michael wanted an association with him, I suspect. Doubtful he would help Michael fake his own death. Bad for his own kharma, which he takes quite seriously.

 97. MyBelovedMJ thotë se:

  I guess i have to find a way to learn how to live with this then . Even if i don`t know if i can. Why have they waited so long to sign teh death satificate?? Was anyone talking about that on the news aswell?? Why the hell, would someone print blue writing on the wall in stapels center with the words: I am alive, and Im here forever? I want to know who did that then, because if it wasen`t Michael, then it is a VERY sick joke. OMG

 98. MyBelovedMJ thotë se:

  I just have 1 question. What the hell happent to Navi? Michael`s double body, who so often has performed in public for michael, where is that dude? Has anyone heard about what has happent to him? Is that him in the ambulance. He looked so much like michael, that even the fans, thought he was the real deal. Well i guess we will never know

 99. SkylinexBleedsxRed thotë se:

  I read those words, I missed them on TV yesterday. I believe that is a part of a song? Even if it was part of a song, Why choose those words, “I am a alive”. I looked up that part of the memorial today, And my heart just lit up. My depression went away. I was so down and so upset since I saw the memorial yesterday because I felt he was truly gone. I then come to this site, Found out about his hands and read some of the comments about that “I'm alive” message. Unë nuk mund të besoj se kjo. I hope he returns! It would be amazing if he did one last final farewell tour if he doesn't ever want to perform anymore. God, I want to meet him!

 100. Yes555 Says:

  “After the end of the “Memorial Service”, did anyone other than me notice, see and read – at the stage backwall of Staples Center – these words appearing in blue lettering: “I am alive and I am here forever” ???? Did MJ leave a “message” here himself only SOME of the “mourners” caught onto and while the rosedraped, gold coffin, probably empty or with a puppet inside sat there without giving off a single whatsoever vibe that it actually contained a dead body, any “body “at all ?”

  You mean, “I am alive, and I am here forever?” They're lyrics from aa Michael Jackson song he sung with Paul McCartney called “The Man”

  http://www.youtube.com/watch?v=rXgim4YXLXk&feature=related

  LYRICS:

  There's a man
  Who plays the game of life so well
  Ooh, there's such a man
  His thoughts you can never tell, ooh
  And it's just the way he
  Thought it would be
  'cause the day has come
  For him to be free
  I'm alive and I'm here forever

  This is the man
  And it's just the way she
  Thought it would be
  As he says, something has
  Happened to me
  Then he laughs, he kicks
  And rolls up his sleeves
  I'm alive and I'm here forever
  This is the man

  There's a man
  Everybody thought they knew
  Ooh, there's such a man
  He's not like me and you, ooh

  And it's just the way she
  Thought it would be
  As he says, something has
  Happened to me
  Then he laughs, he kicks
  And rolls up his sleeves
  I'm alive and I'm here forever
  This is the man

  And it's just the way she
  Thought it would be
  As he says, something has
  Happened to me
  Then he laughs, he kicks
  And rolls up his sleeves
  I'm alive and I'm here forever
  This is the man

  And it's just the way she
  Thought it would be
  As he says, something has
  Happened to me
  Then he laughs, he kicks
  And rolls up his sleeves
  I'm alive and I'm here forever
  This is the man
  (this is the man)
  Ooh yeah
  (ooh, yeah)
  This is the man
  (this is the man)
  This is the man

 101. MyBelovedMJ thotë se:

  Yes that was the sentence. Pretty spooky

 102. MyBelovedMJ thotë se:

  You are complete right. They are lyrics from a song, but why use exactly those words, like you said, and only those. Why not the whole song? These words are telling us something, i am sure of that.

 103. dogolian Says:

  MJ seems really to be still allive. We got information that he hides in germany near berlin in a place he baught in 2006

 104. Sosh Says:

  If he really is alive and hiding in Berlin, he must have left the country before his death was publicly known. Maybe th sightings from him in Mexico are based on true stories.

  I think he most likely needed a private plane from someone to escape the american borders. Also, how did he pass the german borders?

 105. heisalive Says:

  sosh: how did he get past the german borders? For lack of a better phrase: Intricate, intelligent planning and shrewd action, and/or: Money money money .. or both, that's how ! We are talking about THE Michael Jackson here – like ?!?!?!?!

 106. MyBelovedMJ thotë se:

  Michael is a master in disquses. He could have done that. I am pretty sure he is alive, and we will know soon enough. Dogolian, you are sayiing: We got information”. Who is we?

 107. feyaya Says:

  yeah, who is “we”?

 108. Mojofi Says:

  We do know MJ like to wear white tops but how can we tell if it was really him sitting or maybe the body moved as the helicaptor moved? I did not see his face in that clip it was just a white top. hhmm :-s not sure. But I know he is ALIVE and i have my reasons.

 109. carelesslove46 Says:

  was the body dressed in red?
  I cant make out anything..It's just a blur to me. I dont think Michael is alive, but if he did manage to break away..There's
  no way he will ever make a comeback. I have heard of at
  least 12 sucide's associated
  with Michael's death..He wouldn't be able to come back now even if he wanted to.

 110. flower Says:

  mj is alive cause nothing about this whole story just dont add up nothing from the o2 thing thats not the real mj no way the only true thing about this story is im sure that it is the real mj at the clip from the staples centre the rehersal and i think this is the last time we will see the real mj but as for everything eles its a load of rubbish mj is alive and he had to do this to get away from what was going on around him i hope hes well and happy but its so sad that he had to do this MJ WE LOVE YOU ALWAYS IF THIS IS WHAT YOU FEEL YOU HAVE TO DO TO MAKE THINGS RIGHT FOR YOURSELF WE WILL STICK BY YOU WE LOVE YOU

 111. MyBelovedMJ thotë se:

  I agree with you flower We will always love you with all our hearts, and we will stand by you no matter what. Like dhe said, if this is what you had to do, to make it right for yourself, then it was the best thing you could do. We love you more Michael. Don`t you ever forget that

 112. Samantha Says:

  Where ever he is, wouldent someone reveal it? Like if he went to another country and got off the plane or whatever wouldent someone see him?

 113. Samantha Says:

  To MyBelovedMJ
  They had to throw a Memorial, to make it seem more real.

  The family obviously knows, MJ Just wanted to get away, i don't blame him for what his been through.

  I Love you so much Michael, i hope you're Living in peace somewhere. xxx

 114. MyBelovedMJ thotë se:

  Funny how people are saying that he would never come back, if he is alive. MY GOD. The man is not stupid, he has been planning this for a very long time, if you do something like this, and planning to return, you have it all figured out. TRUST me on that

 115. MyBelovedMJ thotë se:

  Im With you samantha

 116. wishful09 thotë se:

  Andrea,

  I have not even came back on this site until now, since the funeral because I wanted to take everything in myself. I too thought they were trying to hold in laughter. I asked my sister, and she said no way! I watched with my sister and she did not notice it at all. We wathced it again and she still did not notice it. I saw it though. I saw Jermaine and I saw Janet. Of course we cant be sure of anything because true emotion is in the eyes and their eyes were hidden.

  Just to balance all of this out though… Why would Marlon mention such a sad situation about his twin, if this was all a fake? I cant comprehend anyone taking it that far.

 117. wishful09 thotë se:

  Also, if this was a real memorial, did anyone else find it tacky to show the title of the tour in the background? I know they were trying to be positive by showing how ready he was for the tour, but the title would be to much for me to take if I was a family member. I dont want to see a big display of “This is it” in the background.

 118. MyBelovedMJ thotë se:

  Wishful09. I totally agrre with you. That was a odd thing to do, i woulden`t have been able to handle that either. There is alot of mystery going on here

 119. bghoppy Says:

  I think the whole thing was generally tacky. Don't get me wrong i couldn't stop crying the whole time, but still a lot of inappropriatness. Even the gospel song refering to the king. I think it's wrong to end a memorial with I am alive, not matter what. I found usher's whole performance out of line. EWWW touching the casket! I know we were all holding our breath for a miracle there tho (precicely why he should not have done that). I love Q Latifa, but she didn't even know him? WTF? I saw the snickers, too. I also noticed Lionel Richie looking PISSED during 'we are the world', shaking his head and rolling his eyes. And am I the only one who thought Sharpton (I did love his speech tho, which is a first for me and big al) took a dig at jesse jackson when he said that jesse had 'stood with the family, until now'? What was that about. But over all, I think if MJ really is gone, this service was a shame. Where were his real friends? Aren't you socially obligated to attend, wheter it is public or not. I just didn't get the feeling people were paying their respect, seemed more like a promotional event for fading stars. And Mariah should apologize.

 120. MyBelovedMJ thotë se:

  I hear yoy. The latest news is that Latoya thinks that Michael wasmurdered. PLEASE GIVE ME A BREAK. She signed the death satificate. HMM WTF, she is not a docter. They said she was close to Michael. BULLSHIT No she wasent. The only sibling Michael was close to is Janet. Why is all of a sudden Latoya who speaks up, and not Janet?

 121. Sosh Says:

  to BGhoppy:

  I totally agree with you on that one. Allmost all stars performing at the memorial have (at least in europe) faded away. Brooke Shields didn't make any movies or series that I remember. Last thing about her I remeber she merried that tennislpayer Andre Agassi.

  About Usher and Mariagh Carey, haven't heard from them for a while. What the fu&k where these people doing there?

 122. nyla Says:

  i agree wid you bghoppy. the whole thing was a publicity stunt and was moneymaking. Also did you kno that LA council are launching an investigation on the cost of the memorial, they felt that their being ripped off. I mean the cheek of it!!! MJ isn't dead they may have brainwashed half the world but they aynt brainwashed mine. Seriously people who just readily believe everything they hear on the news really need to get their facts straight. :X

 123. wishful09 thotë se:

  You are absoulutely right bghoppy.

 124. wishful09 thotë se:

  bghoppy,

  I can see how you found the gospel song referring to the king inappropriate. It was a bit wierd simply because this is Michael (King of Pop), but that's the same song my family used for my dad. I think a lot of black families use that song.

 125. GermanLady Says:

  latoya is changing in interviews the Story of the Day of MJs Dead again and again. Somewhere on a German site i read she said that she was at Mjs House to fetch his Children and then were driving to Hospital, and now she said she were at home and called her mother, then was driving to hispital, where katherine was sitting with the children. Then she said Michael died in his bedroom, in this room were a lot of bottles oxygene and medicines, empty pill doses and whatever, but now she said Michael was in dr.murreys bedroom while he died. i think they cannot really lie and the story is gonna change everytime they want to talk about

 126. MyBelovedMJ thotë se:

  IM gonna be so pissed the nest time, someone mentions, that Michael was adicted to drugs. MY GOD. What the hell are thay doing. She has changed her story 4 times now. Wich is it? They have to deside, cause everytime the story changes, there is more to believe that he is alive. DAMMIT, someone knows something. I just wrote that it can take months, to get the toxicoligy report from Michael`s body. OMG. This is getting worse everyday. Why can`t they just come forth? Some of them. Something is really wrong.

 127. bghoppy Says:

  wishful, i hated making that comment, it just seemed off, since he was the KING of Pop and we all want to see him again. Please, i hope no one took that personnally or as against a religious belief.

 128. trinidad Says:

  come on people some one thatcrazy of pain killers and abusing it like that is not likely to live remind you his kids are 7 , 11, and 12 a 7 year old knows but how much do they really know the two older kids know a little prince michael is 12 how much do they really know so what he change in to islam his mother his alive and if she wants to put her son back in to what she raise him thats her business he is dead janet was close to him when some one close to some one they whole inside shut down and plus she is the youngest se she felt it more come on guys he is dead and when god read for you he take you and you can tell his spirit already left his body when he say this is it tour i am a huge michael fan and i miss him a lot may god bless the jackson family and his kids may his soul rest in peace

 129. trinidad Says:

  you guys did not see when he was talking on the this is it tour in london looks can be deceiving you guys think he look strong and healthy
  come one his and and alll them strong pain killer druges he taking come one that shit will shut your whole system down why don;t you guys try taking them same drugs what he had in his house see if you gonna live i miss him so much if he still alive then elvis tupac biggie aaliyah left eye still alive then they on an iland by them self please they only place they is is next to god

 130. He.is.alive Says:

  GermanLady, guten Tag

  “Luegen haben kurze Beine” …. hence the story changes constantly and LaToya probably scored a nice paycheck with the interview she gave. Ich glaube ganz bestimmt dass Michael Jackson lebt, ja, sich sogar irgendwo in Europa aufhaelt. in the Ostblocklaendern, Rumaenien, Polen, da irgendwo.

  Lb. Gruss nach DE

 131. admin Says:

  The Michael Jackson Hoax Death Forum is now up and running and ready for use. Please feel free to start new topics and continue your discussions there, in an easier to manage environment.
  http://www.michaeljacksonhoaxdeath.com/?page_id=293

  MJHD Admin

 132. wishful09 thotë se:

  I was not offended, bghoppy. I hope no one else was either.

  Mybeloved,

  We are always on the same page. I cant take anymore of these drug stories. Either prove it or sit down. Who are some of these people comming forward? Oh, and you all are patient because I didnt bother to read any of the articles about Latoya. If she aint crazy, I dont know who is! If Michael is reading these posts, he needs to tell his family to get their stories straight or the cat will soon be let out of the bag.

 133. MyBelovedMJ thotë se:

  Wishful, lol i totally agree. I am so pissed about the drugs stories also. It`s all BS. MY GOD. Like you, said, they need to get their stories straigth.

 134. mm04 Says:

  Someone further up said something about the body wearing a white t-shirt in the footage…it isn'ta t-shirt it is the body bag! Hmm is it just me or are body bags usually black? Don't know what to think about all the drugs stuff…I think he's out there somewhere!

 135. GermanLady Says:

  i was looking at google for body bags, ill find them in 4 colors, white, black, Red and grey. So because of the body bag we cannot find another detail for the hoax

 136. Copenhagen Says:

  Samantha: I am sure that MJ can disquise himself so nobody can recognize him. He can wear different wigs clothing etc. You will never know – if he is alive I am sure he already has put on a new identity

 137. MyBelovedMJ thotë se:

  I takk it back. Liz Taylor does not now anything about if Michael “Faked” his dead. She has been comitted to a mental hospital in LA, because she can`t live without him. They were soulmates. Poor Lizzie. I guess that Means, that Michael is really gone. My worst fear just came true. And i can`t stop crying. I feel like writing her a letter or something. Nothing can remove her pain, or mine for that matter. I hope she will recover. But no matter what, they will meet in Heaven

Leave a Reply

Ju duhet të keni hyrë brenda për të postoj një koment.