Michael Jackson shaka Vdekjes

A është e vërtetë Pop Mbreti i vdekur?

Në javët që nga vdekja e Michael Jackson, ka pasur një sasi të pafund komente të treguar në drejtim të faktit se 'Arsyeja' pse e Michael Jackson e vdekjes nuk është një shaka është sepse ai do të 'kurrë nuk lëndojnë fëmijët e tij' dhe për shkak se ai 'ato tepër të dashur shumë '. Ne do të donim të thonë se ne tėrėsisht pajtohem me këto deklarata, dhe besoj se kjo është e saktë arsyeja pse vdekja e Michael Jackson ishte një shaka. Ju lutem të më lejojë të shpjegojë.

Në ditën e vdekjes së Michael Jackson, 25 qershor, ne kemi qenë pothuajse i tha menjëherë se vdekja e tij ishte për shkak të arrestojë kardiak. Si e ditë pas vdekjes së tij përparuar, atëherë ne kemi qenë të dhënë informacion se Zemra e tij Sulmi ishte shkaktuar nga përdorimi i drogës tepruar. Edhe pse rezultatet e dy, ndoshta tre autopsies e Michael Jackson e trupit janë ende të nxirrej si dhe toksikologji nga raporti i parë autopsinë, ne jemi të vetëm në gjendje të vlerësojmë informacionit që ne kemi është thënë nga unrelieable burimet e Media dhe faqet e internetit të tilla si TMZ.

Megjithatë, unë ende do të donte të hulumtojnë arsyet pse unë besoj se fëmijët e tij janë numri një arsye se ai është ende gjallë.

Michael Jackson Nëse vërtet ka marrë një kokteji i drogës çdo ditë, e cila nga ana e tij se çfarë është shkaktuar krizë zemre e tij, se si ai mund të ketë bërë këtë si një babai? Unë e kuptoj se një addicition është diçka që është tejet e vështirë për të kapërcyer dhe të merren me të, megjithatë, përveç disa incidente të vogla, Michael Jackson është raportuar të ketë qenë një shkëlqyer babai, fëmijët e tij duke i dhënë mjaft kohë të tij dhe të gjitha ato gjëra që ata mund të ketë kurrë të kërkuar. Në rast se deklarata 'Ai kurrë nuk do të dëmtojë fëmijët e tij' në fakt është e vërtetë, të cilën unë jam i sigurt se po, atëherë pse ai do të ketë kurrë comprimised shëndetin e tij në mënyrë të tillë që do të rrezikut duke i lënë ata pa një babai, sidomos në një të tillë të rinj të moshës?

Së dyti, ajo është raportuar se momentet pas Michael Jackson u njoftua vdekur në UCLA Medical Center, Katherine Xhekson mori për të parë fëmijët babait të tyre. (Edhe pse nuk ka foto prova për të mbështetur këtë pohim dhe Katherine Xhekson nuk ishte parë me fëmijë në spital, në të gjitha.) Ne u tha gjithashtu se në familje private e publike para memorialit përkujtimor në Staples Center, Michael Jackson e bija, Paris, vuri një gjerdan të një gjysmë zemre prindërit e saj rreth qafës, ndërsa ajo wore gjysma tjetër.

Në qoftë se Michael Jackson është me të vërtetë të vdekur, më pas familja e tij se si mund të nënshtrohen fëmijët e tij në të traumë e duke parë prindërit e tyre të vdekur trup por jo një herë dy herë? Hera e dytë që fëmijët do të kanë parë trupin e tij, ai do të kishte qenë i vdekur tashmë për mbi dy javë. Personalisht unë nuk mendoj se kjo është diçka që një Atë që e do aq shumë fëmijët e tij do të ketë kurrë consented appreciated ose për të.

Ne u tha gjithashtu se arsyeja që e Michael kuti nuk ishte hapur një kuti në Memorialin Publike ishte sepse fytyra e tij ishte bruised dhe të dëmtuara gjatë CPR dhe resuscitation. Duke patur parasysh se ky arsyetim është absolutisht absurd anyway, nëse është e vërtetë, atëherë pse në tokë e ju do të marrë burrë e fëmijëve për të parë atë përsëri? Tregimi i tij fëmijët e tyre të vdekur babai me një deri bashed nuk përballen me një herë por dy herë? Unë nuk mendoj kështu ... .. ai tyre shumë të dashur për të bërë diçka si ta nëpër se si traumatike. Unë besoj vërtetë se çdo fëmijë që do të kishte diçka për të qëndroj se si do të jetë padyshim scarred për jetën.

Tek e fundit unë kam arsyetimi për të mbështetur teorinë im është se si fëmijët u duk në mënyrë të qetë gjatë unbelieveably publike Memorialit. Më falni për thënë kështu, por unë do të shkojnë edhe aq larg sa të them se Prince Michael II, i madh, madje nganjëherë dukeshin të mërzitur. Unë e di se shumë njerëz do të thonë se të gjithë e të bëjë me gjërat ndryshe dhe ndoshta ata ishin vetëm në tronditjen (megjithëse unë nuk do të fajësohen ata konsiderojnë se do të kishte të drejtë të qëndroj shohim trupin e babait të tyre për herë të dytë.) Por nëse njerëzit janë të duke u përpjekur të thonë se tre fëmijë janë të merren me vdekjes së babait të tyre në të njëjtën mënyrë të qetë dhe të mbledhura (përveç e fjalimit Paris e cila i dha rehearsed dhe dukej shumë i planifikuar dhe ishte gjithashtu krejtësisht 'lotësjellës-më pak'), atëherë ne duhet të them se se është një kërkesë qesharake. Më tregoni se çdo fëmijë është e qetë, dhe i përbërë 'mërzita' gjatë përkujtim të babait të tyre pa sobs apo lotët, me një arkivol përpara tyre e cila ishte menduar të mbajë trupin e babait të tyre ... Unë dyshim ju do të gjeni asnjë.

Michael Jackson e fëmijëve në Memorialin e tij

Unë sinqerisht besoj se e vetmja mënyrë Michael Jackson e fëmijëve mund të kishte bërë atë që nëpërmjet përkujtimor lehtësisht dhe në mënyrë 'emotionless', si dhe e përjetshëm dy' viewings' e trupin e babait të tyre do të jetë në qoftë se i ati i tyre nuk ishte edhe për të filluar me të vdekur. Ata e dinë babai i tyre është shumë i mirë dhe shumë i gjallë, ata e kanë parë atë që prej tij të gjallë 'vdekje' dhe ata e dinë se do të jenë përsëri me të së shpejti.

Si mund ta bëjë këtë ai fëmijët e tij për të? Ne po flasim për një njeri që nuk shoh ndonjë gjë të gabuar me fëmijën e tij të varur nga një dhomë hoteli dritare, katër tregimet mbi tokë. 'Mia tifozë të kërkuar për të parë fëmijën, kështu që i tregoi tyre', Michael Jackson tha kur në pyetje rreth incidentit. Michael Nëse vërtet nuk shoh se si ky incident mund të jetë një problem, atëherë nuk do të ka kuptim ndoshta mendon se ai nuk ka asnjë problem me bërjen e besojnë botën ai i vdekur, ndërsa ai vazhdon të jetojë një jetë të gjatë dhe të relaksuar diku tjetër ?

Mbani një sy në këto fëmijëve gjatë 2,4 dhe 6 muaj. Garantuar që ata do të dërgohen për të 'shkollë me konvikt "ose për të jetuar jashtë shtetit për të' dal në qendër të vëmendjes' ose disa të tillë e arsyeton. Ne të gjithë e dimë se do të jenë me babanë e tyre ... përsëri më shpejt që të jetë ai që të pëlqen më shumë dhe ai kurrë nuk do të bëjë asgjë për të lënduar tyre.

 1. jackoisalive21 tha,

  dakord, 110% dakord. esp bit e fundit i tha se kjo e fundit në postin se pas mediave është bërë duke folur për jacksons' vdekje 'e fëmijëve mysteriously do të zhduket dhe në qoftë se mediat merrni sus ata thjesht do të kthehen për t'i bërë ato unsus përsëri.

  shënuar fjalët e mia. shpresën tuaj të lumtur Michael I dakord me atë që po bëjnë dhe i love you.

 2. dinamit tha,

  Unë pajtohem me gjithshka qe sapo tha asnjë nga të familjes hedhë ndonjë lot kurrë atë mënyrë,
  ndjehet i merakosur watchin e memorialit ajo vetëm didn't duket e drejtë për mua, dhe tani janë rezultatet autopsinë ngadalësoj 2 javë WTF, diçka që është, definitivisht deri, E vërteta do të vijnë e të më shpejt ose më vonë

 3. dinamit tha,

  lol typo do të thotë të vërtetën dhe do të dalë më shpejt ose më vonë, unë gjithashtu dëgjuar se mjeku ka guy u ngritën diku tjetër përsëri hmmmmmm

 4. jackoisalive21 tha,

  gjithashtu të drejtë për të kërkuar të thonë admin welcome back, i lumtur për të parë ju kthehet ashtu të madh të punojë me këtë faqe dhe shpresojnë që së shpejti më shumë funksione.

 5. Anxelica tha,

  Urime për këtë faqe. Unë totalisht dakord me këtë post. Fëmijët ishin shumë të qetë, e kur u duk Paris bisedoi rehearsed.

 6. lillina tha,

  ahahahah
  se nuk është provuar!!!
  çdokush mund të reagojnë në një vdekje në shumë mënyra të ndryshme ...
  Sure shumë prej nesh të qarë, por dhe mund të them se në disa nga miqtë e mi nuk më pëlqejnë dhe për të bërë që ata mbajnë emocione brenda .. por dhe mund të them që ata të vuajnë kaq shumë!

 7. AliaX tha,

  Paris është një aktore e mirë. Ajo
  mbizotërojnë publik
  shumë mirë, në 12. Kjo nuk është ndryshe nga zakonisht. Babai i saj ishte një artist i përkryer kur ai ishte në gjysmën e saj moshe. Vajza ka luajtur një rol të rëndësishëm në këtë skemë.

 8. Smiile1929 tha,

  Everything I Agree Me U Tha Admin .. Unë Mesatarja Tha Tre Kids Wher So Close To Ka At .. Ai ka kaluar shumë kohë me ta dhe i saj i çuditshëm Abit Si Latoya Ose Tha Family Members Thuaj Tha Paris ka qenë thanë Shumë Stuff & & U Shih Kur saj Në Tha Memorialit Shes Looks Fine .. = S.
  I mean I'm Sure Nëse juaj Really Mbylle Me juaj Parent .. Nënë Ose At & U jepni shumë Bonding Time Së bashku Pastaj juaj Parent kalon larg .. U Would Oviously Feel Really lëndim mërzitja & & U e di Kur pashë Ata Kids Në Tha Memorialit Ata Just Fine Për të shikuar Mua .. Oh & Kur Paris Was Making saj Speech Ajo Started thanë por ende Zhanet & Tha Tjerėt mbajtur thënë Bisedoni Për të saj .. Unë nuk do të nënkuptojë I Forca Një kec Për Ende Bisedoni Kur Shes thanë Stuff & U e di ..
  Ashtu mund të Menduarit Me Like That .. Unë nuk e di Por Ajo jus Really A nuk Feel Right & I Was Thinking Tha Exact Same Thing .. Just Give It A Good Pak Muaj Everythings Kur Mbi Ata Kids A Gonna zhduket .. Pastaj do të jetë Tha Jacksons Like Ata kanë Gone "shkollë me konvikt" Çfarëdo .. Duket qartë se Pretty Thats Gonna ndodhë .. Hmm.

 9. VanillaCream tha,

  Gjyshja ime vdiq kur unë isha 10 yrs old. Im gjysh mori mua për të hapur deatwatch arkivol. Unë pashë time gjyshe vdekur pa frymë, të bardhë të lëkurës, në gojë të hapur dhe të imët pozitën e saj kaltërosh (thonjve dhe fingertips) duart. Ferr Unë nuk do të harrojmë këto skena të tmerrshme. Rreth për 3 yrs. I had nightmares, Unë pashë atë arkivol me WC, kishte frikë: gjyshe time shtrat grabbing nën këmbët e mia dhe kështu me radhë. Por në të gjitha: time plakë kishte JO viktima në të gjitha dhe unë u frikësuar megjithese.

  Admin: ju jeni të drejte, fëmijët do të ishte scarred për jetën.
  Another option: të fëmijëve u është dhënë një sedativum.

  Paris wore e gjerdan në përkujtimor, kjo është e kaltër drite mbi veshje e saj, ju mund të shihni se kur ajo e në fazë. Kam vënë re, sepse mendoj se ishte një njollë.

 10. VanillaCream tha,

  Dhe Michael dashuron fëmijët e tij të vërtetë, me ndershmëri dhe thellësisht, a bëjnë ata.

 11. Tha MJISALIVEEE,

  hi im here mbi re dhe tërësisht pajtohem me ju 100% ju do të mendonte se familja do të qenë të qarë nga sytë e tyre sidomos kur ju keni dëgjuar MJ në fund të këngës u do të jetë atje por nuk ka pasur asnjë lloj të vetëm të rreme të qarë sidomos me ata shikohen childern dhe u mërzita çamçakëz dhe nuk kishte asnjë emocion në të gjitha dhe kur MJ tha dhimbje i tronditur dhe mund të ishte, se si t besojnë shumë njerëz besojnë se mediat dhe ata mut dalim me gettin silly e saj tani është i kno MJ si i gjallë e ka këtë ndjenjë dhe kushdo ka dëgjuar këngën e saj të tij unrealeased një vend i quajtur me emrin e vet jo shumë e çuditshme që ta sjellë atë tyre tani tani ajo bën edhe më shumë kuptim ai i falsifikuar të vdekjes së tij heres Lidhje e nëse u havent dëgjuar se http:// www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/bizarre/2540324/Michael-Jackson-unreleased-song-found.html dëgjim të saj ajo shton shumë e çuditshme dhe hoaxing e tij deri në vdekje

 12. emmie tha,

  i understand what ur sayin admin, por mendoj se në të gjitha thefamily dhe miq të ngushtë që ishte atje e dinë se është i gjallë, sepse në qoftë se familja është duke thënë se ishte hapur një kuti dikush duhej të ishte atje me qëllim që njerëzit e tjerë për të parë . dhe nuk mund të imagjinohet të gjitha prej tyre janë në në të. kur genuinly përdorues proformed ai dukej i pikëlluar dhe qau.

  what do you pambushur Katherine ka thënë të fëmijëve pastaj rreth funeralin dhe pse ata i kishin për të marrë pjesë në to??

  se do të ishte mirë nëse do të ketë dikush që ishte foto mund të shihet michael gjallë pastaj atje do të ishte e vështirë të mira provë

  por ajo është aq e vërtetë, aty nuk ishte një foto me fëmijët e katherin ose anyother anëtar i fsmily shkuar në spital, dhe dikush whould zuri një foto me të shtypit të gjithë ju ka wouldnt miss erm rast se ata nuk ishin të fshihet.

 13. emmie tha,

  @ lillina
  po të gjithë njerëzit reagojnë në mënyra të ndryshme, por jo e gjithë familja, do të thotë se i ka 2 të disa emocion ... dhe do të thotë edhe kur u jermaine kënduar 'buzëqeshje' po ai dukej i pikëlluar por jo në mënyrë lotët

 14. Tha Kopenhagenit,

  Unë jam në konfuzion në lidhje me të vërtetë të gjithë gjë. Një ditë unë besoj se ai është i gjallë dhe të nesërmen unë believ ai ka vdekur. Unë nuk e kuptojnë atë që ata ishin në kërkim në përkujtim? A ishin ata të shohin atë - vështrim në Paris - çfarë është ajo shikojmë? Një on this site infered tha se fotot e marra kishin qenë të MJ në MEM?? Unë nuk e kanë parë ata - kanë dëgjuar për askënd që këtu?

 15. dirtydiana tha,

  Unë pajtohem totalisht me reagimet e tyre në përkujtim. Unë e di gjithkush reagon me vdekje në mënyra të ndryshme, por të tre? Asnjë prej tyre duke përfshirë të familjes tregojnë një lotësjellës nuk bien. A jeni kidding me? Arkivol e drejtë është e ulur atje me ju ditur babai juaj që është rrenës në kuti? Unë jam i sigurt pretty Paris dhe më i vjetër i kuptoni vdekje. I know my neices dhe nephews do të jetë balling u shkon shikimi i tyre nga dija e vetme e vërtetë dhe e dinte se ata prind janë me të gjithë jetën e tyre është i ndenjur shtrirë në një arkivol të vdekur. Ata ndoshta do të jetë në histerike.

 16. Girl21GER tha,

  Duke parë trupin e të vdekurit tuaj të vërtetë babai duket e çuditshme ... dhe duke bërë që dy herë ... unë jam dakord me ju, fëmija nuk do të jetë në gjendje për të trajtuar këtë.

  Mendova rreth shkollë me konvikt stuff veten dhe unë jam i sigurt se do të merren në një vend të fshehtë, si "organ i" të jetë jashtë në qendër të vëmendjes.

  Por për të krahasuar ballkon faking histori me vdekjen e tij ndihet lloj i gabuar për mua ... completly këto janë gjëra të ndryshme

 17. momsword tha,

  Admin, ju (dhe mbi të gjithë këtu) mund të gjeni këtë interesante:

  Unë dëshiroja të postoni në këtë temë pasi që mua nuk kuptim pse ata janë vonuar atë.

  http://momsword.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2367:michael-jackson-autopsy-results-delayed-for-2-more-weeks&catid=1:latest-reviews&Itemid=50

  Michael Jackson autopsinë raportet vonuar ... 2 javë më tani është se pse?

 18. Tha wndrwmn67,

  I was really shpresojnë se ata do të tregojnë Michael e fëmijëve në Dateline posaçëm me Katherine dhe Joe në kompleksin e familjes Jackson. Ata të intervistuar dhe Joe Katherine, por kjo është më së shumti të cilët folën Joe. Ata ka hyrë brenda dhe të tregojnë disa video të tjera Xhekson grandchildren Katherine që është ngritur dhe mendoj se mund të tregojë shkurtimisht Paris, Prince, dhe batanije qoftë edhe për një çast vetëm për të treguar se ata ishin atje dhe bëjnë mirë. Megjithatë, ata nuk kanë.

 19. dinamit tha,

  Sa më shumë herë ata janë vënë gonna rezultatet off, sapo të marrë përsipër atë dhe tashmë bëhet me

 20. jackoisalive21 tha,

  njerëzit të reagojnë me vdekje në mënyra të ndryshme po i sëmurë që të ju jap një person, por jo në të gjithë familjes damn qau, edhe Marlon (nëse nuk jeni të sigurt se ishte e tij) qau ndërsa flasim për Michael ... jepni një pauzë!

  Kur fëmijët janë në skenë ata u qeshur dhe duke kënduar së bashku ashtu si vëllezërit dhe motrat e tij ishin. Katherine ishte i vetmi që dukeshin remotely sad.

  Portier ISHTE SAD! i dont por po mendoj se ai e di për shaka.

  E Kids shikuar bored DHE U çamçakëz (Djemtë) THROUGHTOUT të gjithë gjë, di me siguri WOULDNT Unë jam në mërzi AT MY FREAKING DADS Memorialit.

  im i sigurt michael veten shpjegoi këtë atyre përpara tyre e gatshme për të marrë

 21. Synthara tha,

  A e dimë ku e "trupit" (?) Është? Mund të jetë pak i pasjellshëm nuk kanë për të varrosur atë pas gati një muaj dhe nuk e di atë që me të vërtetë një arsye të mirë për të mos i ketë bërë ai ende mund të jetë.

 22. ilprincipe tha,

  @ # 11: Kam dëgjuar këngë .... Por jam i gabuar? Unë e kuptoj gjithmonë "Më çoni në vend pa asnjë emër"
  që i pazakontë. Kush e di kur këtë këngë të vërtetë ishte shkruar dhe e përbërë ... Ndoshta MJ shkruante se dy javë më parë dhe e kombinuar kjo me një mendje të mbuluara nga "america" askush nuk e di ... ...
  @ Admnin: Thanks for your hulumtimi dhe monitorimi i afërt dhe çdo gjë e cila është e lidhur me MJS "vdekjes"
  @ Momsword: Unë dëgjuar për këtë në mëngjes. Nëse krahasohen me rastin MJs-Anna Nicole Smith apo Heath Ledger => dyja kishte mbidozë të drogës / pilula etj
  Autopsies e bëri të marrë vetëm disa ditë dhe jo më shumë se 4 javë ose më ...
  Unë jam shumë skeptik.
  A anyone know autopsie rezultatet e cila është bërë në fshehtësi nga ana e familjes Jackson?

 23. Nensi tha,

  Unë Krejtësisht DAKORD ME TE GJITHE JU KETE tha në teori!

 24. grecialove tha,

  gjyshe time i pashë të vdekur në një arkivoli dhe ka qenë 3 vjet më vonë dhe ende jam i frikësuar, për të mos përmendur im i kishte parë të tjera gjyshe të vdekur nga një aksident me makinë me një të thyera .. kreu dhe se ishte kaq shumë painfull .... .

  Unë pajtohem me këtë post i fëmijës mund të mendojnë ndonjë beins në mënyrë të qetë në këtë!! didn't do të thotë se ato i qaj fare .. në të gjithë natën ...
  pyes veten pse,

 25. VanillaCream tha,

  E drejta DirtyDiana: "kuti e drejtë është e ulur atje me ju ditur babai juaj që është rrenës në arkivol" - dhe ju dëgjojnë këngët e babait tuaj ju dëgjojnë edhe prindërit tuaj i dashur VOICE duke thënë se "ju do të jenë atje ..." (në qoftë se jo më parë kjo do të E kur të jetë momenti i fillimit të kërkoj me zë të lartë)???
  Dhe ende nuk lotësjellës?

 26. dinamit tha,

  Latoya tha se rezultatet do të jetë tronditëse të gjithëve, pavarësisht nga ajo do të thotë se idk

 27. dinamit tha,

  Ajo ishte gjithashtu të supozoj 2 kanë thënë se ai kishte gjilpërë shënon në qafën e tij dhe të armëve, që erdhi lajmi nga dielli kështu që ndoshta ishte dëngla

 28. Helia tha,

  Pra, unë jam një nga këta njerëz që thonë se ai është i vdekur për shkak se ai nuk do të le të vuajnë nga prindërit e tyre duke pretenduar vdekje dhe unë ende bëjnë për shkak të kërkesave në këtë tekst janë totalisht i rëndomtë. Është ashtu si mjaft dikush është duke u përpjekur të na bindë se ai është i gjallë. Unë nuk e di nëse jeni nën mbikqyrje të monument me shumë vëmendje të njëkohësishëm por kishte lot në fytyra e tij në gjysmën e dytë unë mendoj se e memorialit dhe Paris nuk fazë fjalën e saj ... ajo ishte krejtësisht e vërtetë. E keni parë Zhanet oder Michael Nënë???? E Marlon Jackson??? Ka njerëz që nuk duan të qaj para të gjithë botës ... Unë mund të imagjinohet që bënin gjithçka për të qëndruar të qetë. Unë mund të paramendoni se Mikael u tha atyre një herë në qoftë se ai vdes ata nuk duhet të kërkoj me zë të lartë për atë shkak ai është me të engjëjt.
  Na vjen keq, por ai është i vdekur.

  Gris

 29. emmie tha,

  i qau edhe kur ishte i shikuar atë dhe kur e kur kamera në 2 tabut e tij dhe jam i vetëm i thotë një fan.i tim nan kur vdiq i shkoi në spital dhe pashë e saj, ajo ishte ende i ngrohtë getting ftohtë dhe kishte ardhur të lëngshme nga goja e saj, i couldnt stop qarës dhe madje edhe në funeralin i fort i keq ishte aq shumë vetëm e ditur që ajo ishte në atje dhe i wud kurrë nuk e shohin atë përsëri. në mënyrë se si vijnë familjes didn't tregojnë emocion

 30. Narkozë tha,

  Më shumë pyetje për të?
  Sipas një burim i policisë, Michael kishte një sistem të sigurisë në dhe rreth shtëpisë, regjistrimi 24 / 7 çfarë po ndodhte. Pra duhet të ketë video-materiale të orëve të fundit para se ai vdiq MJ. Megjithatë, kaseta janë të humbur!! Gjithashtu ka vrima e zezë në video materiali që u është i ruajtur në kompjuter. Policia do të bëjë gjithçka për të gjetur se ku materiali i mbetur ...

 31. Brooklyn tha,

  Për Kopenhagenit,

  Unë kam vërejtur se edhe .... Cilat ishin të gjitha prej tyre deri në kërkim???

 32. Sosh tha,

  Ajo nuk janë vetëm fëmijët të cilët nuk tregojnë ndonjë brengë. Gjithashtu janë vëllezërit e tij të bën të qeshësh në përkujtim whil tė gjitha qëndruar në skenë me dy këngët e fundit. Als shikojnë Brooke Shields kur 'vallëzimi' në këngë. A nuk duken të jenë të tilla si ajo ishte e trishtuar ndërsa të folur.

  Por ajo që në lidhje me zërat që nuk ishte Michael messed up looking like por ai ishte në gjumë. Mendova të fëmijëve pa se versionin e trupit.

 33. jackoisalive21 tha,

  versionin e trupit? kur njerëzit po vdesin, sepse atje janë të ndryshme versions, OH CMON!

  Michael ESHTE GJALLE!
  të gjitha këto teori kuptim, shtypi ka ushqyer por asgjë nuk na bën pleh deri mal broçkull rreth debbie Rowe dhe hirin (e kujdestare) dhe e gjithë kjo të tjera vjeturina.

  nuk ka asnjë mënyrë michael vdiq ai vetëm doesnt add up. im në mohim im nuk shikojmë faktet!

 34. emo_pinkt tha,

  Pas Unë pashë Mbaj mend të përkujtimor i thënë nënës sime, dhe motra dont unë mendoj se çdokush në memroial dukej e vërtetë. Ata edhe pse unë kam qenë i çmendur .. so I just kinda harruar rreth kësaj.

 35. MariannaB tha,

  Oh se rezultatet do të konfirmojë të gjerë publik se ai u vra me mbidozë të ilaçeve. E doc do të ketë më të mirë të avokatëve në SHBA dhe kjo do të jetë një aksident në fund. Kështu e sigurimit mund të jetë pretendoi (pasi ai nuk ishte vdekje natyrore) për të mbuluar të gjitha pritjet e monetare rrethim (përfshirë familjes). Pra, të gjithë do të paguhet nga stat.

  Pres.

  Si e panjohur artikujt tonë janë larguar nga shtëpia (të quajtur "lodra për fëmijë" para se të policisë kontrolluan shtëpinë, do të ketë kilometra i unreleased këngë, video dhe materiale të mjaftueshme për të jetuar është e shitjeve dhe kurrë përgjithmonë.

  Një betejë e dytë do të fillojë në këto të lëna.

  Ndërkohë e fëmijëve rast është zgjidhur dhe mediat kanë qetësuar.

  Në një vit, çdo gjë duhet të zgjidhet për një të ardhme të qetë.

  I sigurt për autopsi do të zbulojë një mbidozë të drogës.
  Asnjë rezultat të tjera të mundshme në mënyrë që të merrni sigurim para.

 36. emmie tha,

  kur im nan vdes gjithmonë i shikuar deri në qiell. në qoftë se ai është i vdekur ata ndoshta ishte duke kërkuar deri në qiell e në qoftë se nuk i dont no

 37. ilprincipe tha,

  Unë pajtohem me shumicën prej jush. Unë pashë gjithashtu im i dashur plakë në arkivol. Kjo ishte shumë traumatike për mua
  btw vështirë në këtë kohë më pas, ishte i shoqëruar nga MJs "ju do të jetë atje" .... kjo ishte vjeshtë 1993 dhe kjo këngë ishte e madhe në gjermanisht Listat.
  Unë mbaj në përfundim tim. Ai nuk të vërtetë të vdekur. Nëse ai do të kthehet kurrë në mënyrën se si ne të gjithë e dinte atë? Unë nuk e di .. por unë nuk mendoj.
  E ashtuquajtura "unreleased" këngë mund të përmbajnë disa gjurmë për të brendshëm. Pra e shikojnë tekst kënge!
  A nuk e besojnë atë që çdo gjë TMZ, CNN etj përpiqet të bëjë që ju të besoni.
  Të verdhë e shtypit nuk është absolute të së vërtetës. Mos harroni se

 38. barnicals07 tha,

  Hi, kjo do të jetë e parë pas tim si I'ma reja anëtare. Së pari ju falënderoj për ngritjen e admin
  një forum për këtë disscussion, sa më shpejt të jetë dëgjova
  Xhekson kishte vdekur unë automaticly mendohet 'bollocks kësaj, ai e gjallë, që jetojnë në një ishull me të gjitha të tij nga miliona shesin jashtë turneut' thanks for lënë kështu na pessimists qyngj tonë Frustrimi me likeminded njerëz, unë kam debate me miqtë e mi, ata e shohin atë që ata dëshirojnë të shohin, unë shoh çka unë dua të shoh shumë. Të gjithë ju jeni posts (mirë, më së shumti) masive kanë sasi të logjikës të tyre, në mënyrë që ata të ushqejnë im patologjik facianation. Edhe pse unë duhet të argumentojnë disa nga pikat që jeni, e disa prej tyre janë deri më tani-marifet (akoma plausable) ju pëlqen ajo që ka thënë për një 'origjinal' MJ cilëve vdiq në vitin 1984 dhe u zëvendësua nga një lookalike kryer dhe pastaj MJ në markë për të fituar para ... plauseable por ende në mënyrë qesharake, mbani në mend unë nuk jam një MJ ngulët që është duke u përpjekur për të hedhur poshtë të gjithë ju jeni pretendime, sepse shumica e tyre duket se në mënyrë të përkryer logjike, larg nga e mësipërme, unë e di messed up shit ndodh por pretendojnë se është vetëm çmenduri. Iki nga dita në ditë beliving se ai është i vdekur dhe pastaj ndodh diçka që më bën të mendoj se ai është i gjallë, unë jam dakord me dikë tjetër që disa lloj prova të forta është e nevojshme. Ka shumë vrima, e 'kjo është ajo' njoftimi, unë u fasinated me atë funksion, por, me çka ju jeni duke thënë se dikush kishte surgary plastikë për të parë të njëjtë me të tij, padyshim për një çmim, pikërisht ajo që do të bëjë ky person tani ? Uluni në shtëpi me miliona dollas looking like MJ? Kjo duket se nuk ka gjasa extreamly ... por me çka ju jeni duke thënë për ata patën një terminally person i sëmurë për të marrë surgary plastike për të mbushur si në trupin e tij e bëri ... ata i nxjerr të dhëna që personi me të drogës për të hedhur të dërguar? A ishte se personi i njëjtë si i vetmi person në këtë është se njoftimi? Ose multipul lookalikes ... diçka për ju që të mendoni rreth ...

 39. goslinger1 tha,

  Unë pajtohem me këtë post! Nice work!

  Unë u qarë nga sytë e mi shikuar se përkujtimor. Unë zakonisht nuk qaj shumë lehtë, por ai ishte aq emocionale për mua. Unë nuk mund ta ndihmojë atë.

  Unë isha i tronditur (sikletosur dhe në veten time) se unë kam qenë më shumë emocionale se familja e tij! Brooke Shields ishte i vetmi person i cili ishte si coptuar si isha. Kjo nuk e habit mua-si unë nuk do të mendojnë Michael do të mbajë një mik të vjetër në fëmijërinë e tij "loop" gjërat e nëse ai e bëri një fazë shaka.

  Është në bindjen time se nuk do të largohet nga Michael fëmijët e tij-se ai do të mbuloj veten me lehtësi ose kanë kirurgjisë për të krijuar një person i ri. Në këtë mënyrë, ai mund të vizitojë fëmijët e tij sa më shumë që ai do të donte pa vënë re dhe e njohur. Nëse ju konsideroni këtë mundësi, atëhere pse ai fazë nuk do të vdekjes së tij? Ai do të jetë ende në gjendje për të parë familjen e tij dhe fëmijët e tij në kohë të lirë.

  Nga rruga, mendoj se nuk do të ketë rreth dy herë operacioni. Ai e bërë atë shumë herë para se të pëlqen dhe disguises njerëzit dhe bëra shaka!

 40. jackoisalive21 tha,

  pajtohem me postin e fundit.

  MY marre ** ** PËR NGJARJET

  25 qershor Michael ditë i madh, ai "vdes" ne LA

  Tifozët në shoku, spekullimet mbi vdekjen rritet pasi që është njoftuar shkakun e vdekjes është i panjohur

  Javë kalojë, publike dhe private kronikë të njëjtën ditë, nuk ka treguar emocion

  Më shumë javë kalojë, ne te merrni rezultatet autopsi ... tregon atë që ne tashmë e dimë .. vdekje me mbidozë

  AEG pretendojnë të sigurimit të holla, në botë është shoku më shumë spekulime rritet

  Mags & neto puzzes me Michael Jackson lajme për muaj për të ardhur deri në fund ajo zgjidh poshtë, familja është lënë në paqe.

  Kids që do të zhduken me babanë e tyre që ata i bën thirrje të gjithë këto për të të treguar atyre se ai misses ata dhe është i mirë, Jacksons përbëjnë një justifikim për fëmijët nuk ka qenë rreth

  Majkëll ka një jetë të qetë normale ..

  AI NUK DO TË KTHIM!
  se do të ishte shumë i messed up besoni mua.

  mendimet?

 41. jackoisalive21 tha,

  ** ** Spelling errors

  mags neto buzzes &, nuk puzzes

  Babai i tyre i bën thirrje të gjithë ata këtë nuk e këtyre

 42. sita tha,

  "I LOVE YOU ADMIN, nga fundi i my heart" Michael do të thoni ju.

 43. dora5132 tha,

  mariannaB, dhe jam i një mendjeje me çdo gjë që është në post.the fëmijët tuaj do të janë të zhvendosur, duke Joe Jackson Deklarata e mbi botën për këtë tour.while Tour do të publikut të ushqyer disa BS rreth tyre do missing.i nuk besojnë për një minutë e MJ dead.why është se ende nuk është varrosur? pse është e tox raport merr kaq shumë kohë? diçka nuk është e drejtë!! familje nuk duhet të lejohet të ketë qenë në shtëpinë e michael pa LAPD.

 44. dora5132 tha,

  mariannaB, dhe jam i një mendjeje me çdo gjë që është në post.the fëmijët tuaj do të janë të zhvendosur, duke Joe Jackson Deklarata e mbi botën për këtë tour.while Tour do të publikut të ushqyer disa BS rreth tyre do missing.i nuk besojnë për një minutë se është dead.why MJ ai ende nuk është varrosur? pse është e tox raport merr kaq shumë kohë? diçka nuk është e drejtë!! familje nuk duhet të lejohet të ketë qenë në shtëpinë e michael pa LAPD.

 45. Narkozë tha,

  The Jacksons janë shumë fetare (të krishterëve / Iehova 's Dëshmitarët Unë besoj-pse vëllai i tij Jermaine ishte konvertimin në Islam-) në mënyrë që të gjithë' shikuar lart 'ka të bëjë me' kërkojnë 'strengh dhe Zotit dhe ky lloj stuff mendoj. (Mos harroni të gjitha të ashtu-quajturit Reverends në përkujtim?)

 46. sita tha,

  dhe dont harroni: SHIKO ME zemrën

 47. Tha Kopenhagenit,

  Në të njëjtën tablo LaToya smiling sipas saj është i madh hat ... Unë gjithashtu vunë re se ishte shumë i errët pothuajse në MEM por është menduar për të respektuar të ishte vetë i zi por unë vënë re se asnjë prapa Xhekson klanit ishin ose të qarë. Dy herë kam dëgjuar nga një person që bën thirrje për Michael. Ai ishte i njëjti person becauce zëri ishte i njëjtë ...? Unë gjithashtu vunë re se kur njerëzit doli nga MEM shërbimin e tyre private bodylanguage nuk tregojnë se ata ishin të zisë. Unë pashë një grua duke u treguar më i interesuar në një tjetër grua atë që ajo e kishte në e saj ... shoppingbag se ishte shumë i çuditshëm??

 48. hesalive tha,

  oh po .. fëmijët do të dërgohet diku, im 100% positive.an zemra byzylyk bashkua përsëri do të jetë

 49. Dita tha,

  Përshëndetje! Kjo është hera e parë që unë shkruaj dhe gjithmonë site ndiqni çdo ditë. Si shumë këtu, mendoj se është i gjallë diku Michael. Çdo gjë është shumë e çuditshme dhe misterioze nga dita më 25 qershor. Unë e lexoj komentet dhe narkozë komentoi mbi sistemin e sigurimit të shtëpisë së Michael: Ku janë kaseta nga kamera sigurie? Nëse ata janë të humbur, që është me të vërtetë shumë e çuditshme. Kam shumë pyetje: Pse policia nuk pyetje stafin e shtëpisë? E para autopsinë rezultatet doli në të njëjtën ditë dhe doktori tha se ai nuk gjejnë asgjë, familja kërkoi një autopsi të dytë dhe se po kaq shumë kohë për të lënë rezultat? Ata thonë se trupi është në varreza, Unë besoj se shtypi është atje në detyrë, askush nuk e panë këtë vijnë tabut? Pse policia nuk ndaloi shtëpia e ambulancës kur u largua nga shtëpia e Michael? Dr Murray ka biseduar me policinë dhe u tha se ato nuk konsiderohen të dyshimta, por një dëshmitar, janë tani të policisë pas tij përsëri dhe dermatolog Klain Dr. What happened? A është se policia është edhe hetimin? Pse është atje një video e udhëtimin e ambulancës në spital? Ky organ është i marrë nga helikopter (Pse të mos i përzënë?) Zyra e mjek ligjor për të parë autopsi? Pse nuk ishte e autopsinë e kryer në spital? Sepse unë besojmë se çdo spital ka një mjek ligjor dhe një frigorifer të mbajnë në trup. Dje isha duke kërkuar një foto të Michael "vdekur", që nga foto në brendësi të ambulancës dhe unë nuk ishte një person në mendje: E'Casanova. Kush është ky njeri, i cili duket të jetë një mbulojë e Michael shfaqeshin në ceremoni? Unë pashë fotografinë e tij në disa faqe interneti. Ky lajmi i Michael ditë është me të vërtetë e vërtetë? A do të policisë besojnë se nuk mund të ketë Michael fallsifikuara e tij me vdekje? Kush e dinte këtë plan për të ndihmuar dhe kush se Michael? Unë besoj shumë pak njerëz dhe anë të parave të tyre që do të vendosen dhe të bashkëpunojnë. Na vjen keq, por ai është me të vërtetë shumë konfuz dhe misterioze për mua dhe unë besoj se për shumë këtu. Gradualisht ne bashkimin gjitha konkluzionet dhe vizatimi. Sorry for the gjigandi post! haha!

 50. Tha auntygrace,

  Unë pajtohem totalisht me teori! kur e kam dëgjuar të vdekjes së MJ unë menjëherë mendonin se nuk ishte diçka e gabuar. Unë do të thotë të vërtetë unë jam jo një nga tifozët e tij, ashtu si unë muzikën e tij, por gjithsesi edhe mua me të vërtetë e kishin ndjenjën se diçka është e çuditshme ... disa ditë më vonë në fund I pranuar se MJ vdiq. atëherë unë e pashë përkujtimor dhe ajo e bëri të qartë për mua: Michael Jackson nuk është i vdekur! dhe do të thotë që ju janë absolutisht të drejtë duke thënë se fëmijët të sillen në një mënyrë të çuditshme, të gjithë familjes Xhekson bëri. Unë thjesht ishte aty në frontin e TV qarës a lot (dhe përsëri, unë nuk jam tifoz!) Dhe fëmijët e tij ishin të ulur atje si në qoftë se ata ishin vetëm menduarit "kur kjo është mbi të gjitha, it's sooo boring, si matematika në shkollë ! ". ajo ishte me të vërtetë e çuditëshme ... I've pse për disa gjëra dhe unë jam dakord me pjesën më të madhe të teoritë mbi këtë anë, dhe unë besoj që është i gjallë MJ. por kam vënë re gjithashtu, se në qoftë se përkujtimor ishte vetëm një "tregojë", vërtet se shumë njerëz duhet të kenë të njohur se MJ është i gjallë për të planifikuar në mënyrë që të gjithë dhe për ta bërë atë të vërtetë. Unë mendoj se kjo duhet të jetë shumë e vështirë për të mbajtur një sekret të tilla ... Unë do të thotë më shpejt ose më vonë dikush duhet të humbasë një fjalë dhe zbulojnë çdo gjë, mos mendoni ju?! dhe Unë nuk e kuptoni sepse MJ nuk ka të varrosen jet. dhe vonesa e ai autopsinë e rezultateve është tepër shumë, shumë e çuditshme! Më duket sikur ato nuk janë bërë me planifikimin ende. it's just çmendur, ata duan të gjithë ne që të besojnë se është MJ vdekur, por me të gjitha veprimet e tyre ata vetëm mbështetjen tonë teoritë se diçka duhet të jetë i gabuar. ata nuk e kuptojnë që?!
  Unë do të thotë, OK, MJ falsifikuar vdekjen e tij, sepse ai nuk donte të ishte në media më, sepse ai ndoshta e dinte se duke filluar me turne, mediat vetëm do të flasim për atë dhe kështu me radhë, por shikojmë se situata tani: çështje të cilat nuk kanal unë jam në shikimin, MJ është tema kryesore, it's just MJ këtu, MJ atje dhe lajmet më të reja çdo ditë të dalë, të gjitha llojet e histori dhe disa janë me të vërtetë e theme personale dhe kështu me radhë. Unë mendoj se nëse unë u MJ, nuk duan të mediave për të folur për mua që si të tilla dhe inventing stupid tregime për mua, se unë jam homoseksual dhe se baba im godit mua aq shumë sa që unë u bë steril. Unë thjesht nuk mund të trajtojë të gjitha këto histori dhe do të përpiqet të bëjë një prerje. Unë do të thotë atë që është MJ mendimit se për të gjitha?
  Megjithatë, unë do të vazhdojmë pas lajmesh dhe se të gjitha, sepse unë dua që të dini se çfarë do të ndodhë më pas dhe për të cilat përfundim të vijnë ata të gjithë. Do të presim e të shohim ...

  të fala nga Gjermania (dhe për këtë arsye sorry për keq anglisht ... ndoshta)
  hiri

  ps. disa prej jush ishin të pyesin se çka njerëzit dhe veçanërisht fëmijët për të qenë në kërkim deri në përkujtim: Unë mendoj se ata shikohen vetëm deri në qiell, simbolikisht për vendin ku i ati i tyre është tani.

 51. VanillaCream tha,

  Majkëll ishte një shtëpi të krimit, të drejtë? Pra, policia kishte për të ruajtur të krimit menjëherë por ata nuk kanë të drejtë? Pra e dëshmitë kundër këtij Doc nuk janë me vlerë të paperbag e transportit. A jam i drejtë?

  Unë nuk e di të drejtën fjalë, shpresojmë që unterstand çka i thotë.

 52. charliechaplin tha,

  Here's the picture Paris e veshur gjerdan në Memorialin:

  http://www.ok.co.uk/celebnews/view/12159/Paris-Jackson-s-tribute-necklace/

 53. Nensi tha,

  Unë nuk mund ta kuptoj se si ju nuk do të kërkoj me zë të lartë, nëse ju e dini që babai juaj është rrenës në tabut e tij atje .... Ju menjëherë do të fillojë të qaj kur ju ndryshoj krejtësisht dhe të kërkoni në tabut e tij, sepse menjëherë do të vijë në kujtesën tuaj dhe kreu nuk ka asnjë mënyrë për të mos fillojë të bërtas por ATA FEMIJET E-nuk ndalem NDONJE lotësjellës !!!!!!!!!

 54. lovelidae tha,

  Admin, unë besoj se kjo teori gjithë rrugës. Motra ime është në të njëjtën moshë si grup Prince Michael I & Paris dhe ajo do të ishte më se i aftë për të kuptuarit e tillë një komplot komplekse. Në fakt ajo ka dalë me disa nga teoritë e njëjtë si ju guys dhe ka studiuar në mënyrë Michael afër se ajo mund të kalojnë përmes fotove dhe të nxehtë e vërtetë nga Michael tij impersonators. Kështu që unë besoj se definitivisht e fëmijëve kanë disa të jap një të dhënë për atë që po ndodh. Të gjitha përmes përkujtimor të mbajtur fëmijët looking up. Unë mendoj se në MJ u përkujtimor dhe u tha atyre ku ai do të jetë e nevojshme në rast se disa guximin dhe të jetë i fortë (ata maddhi dy baba e dinte se nuk ishte shume larg). Të gjitha këto raporte në lidhje me fëmijët e shohin trupin e babait të tyre erdhi nga Latoya Xhekson, COME MBI NJERËZIT Që KUR KA LATOYA besueshme Xhekson A ESHTE BURIMI I INFORMACIONIT MJ. Unë nuk e besimit e saj për aq sa unë mund të hedhin saj, ajo u përpoq të hidhte MJ nën proverbial autobus gjatë të fëmijës ngacmim gjyqet (të cilën unë kurrë nuk menduan se ishte fajtor për të). Pra, nëse ju jeni duke lexuar këtë im i dashur Michael e di se I love you dhe mbështesin plotësisht vendimin tuaj. Ju kanë lënë mjaft gjurmë për tifozët juaj e vërtetë dhe e di se ju jeni gjallë dhe mirë. I lutur që të gjithë këtë stuff disappears shpejt nga mediat në mënyrë që ju mund të ribashkuar me të 3 e dashuron jetën tuaj, fëmijët tuaj. I love you dhe lutur për ju përditshme. Kam vleresuan kurajon tuaj, dashuri, mirësi, bukurinë, dhe trimëri. I love you gjithmonë MJ!

 55. melia8383 tha,

  Unë mendoj se ai është ende gjallë, me shpresë.
  Ajo nuk e bën që nga ata që të vonohet për një tjetër autopsinë 2 javëve të fundit? Pse? Unë mendoj se njerëzit që vijnë në faqen e internetit e vdekur duke thënë se ai! Give it a tjetër! Ata janë njerëzit që duan të vënë dyshim në mendjen tuaj, ata duan që ju të dytë me mend yourself.Any celebrity tjera do të jetë i hapur dhe i mbyllur me mend, unë do të thotë Anna Nicole test nuk e marrin këtë kohë të gjatë! Dhe unë dyshim ai ishte addicted me asgjë, brenda viteve të fundit të kursit. Ka kaq shumë nga tregimet e tij ka rreth "vdekjes" është i çmendur!
  Por po të bëj unë besoj se kur të kthehen raporteve autopsi, ajo do të raportojnë se kjo ishte një mbidozë të drogës, mund të shohin atë që vjen, unë besoj se edhe pse ai është gjallë.

 56. Martha tha,

  emo-pinkt se ishte pikërisht ajo që mendova pasi shikuar atë dhe tha se unë shumë e njëjta gjë për të dashurin tim. por pastaj mendova se është e gabuar sth me mua. Now I see it wasn't vetëm mua ...

 57. Wendy Darling tha,

  E vetmja pikë që e bëjnë më të humbasin shpresat për shaka ishte fëmijë në përkujtimor, por ndoshta e vetmja mënyrë për ta bërë komplot për të gjithë belivable u tregon fëmijët.
  Në çdo rast, në media, publiku prania e fëmijëve të tij, ashtu edhe të edukuar dhe ata janë si simpatik, ka pastruar në një farë mënyre imazhin e tij si një ati të mirë.
  Unë nuk mendoj se ishte duke vepruar në Paris, ajo është e vërtetë ajo u zhvendos sepse do të dinë se babai i tij është duke bërë të vështirë somethig, dhe ajo ishte duke folur për dashurinë e saj për të. Ajo është vetëm një fëmijë.

 58. Lenora tha,

  Çdo ditë jam më e sigurt se MJ është ende gjallë. Sipas raporteve TMZ autopsinë e përsëri do të vonojë dhe unë pyes veten pse? A është organ i cili u dërgua në spital dhe se në të vërtetë MJ e hetues? I mbani mend që vetëm disa vite më parë median tonë (unë jam nga Sllovenia) kanë raportuar se Michael blerë një kuti të artë kromuar i cili u dorëzua në Neverland-në mënyrë që më bën të besoj se ai ishte planing tij vdekur kohë më parë. Dhe ka një pamje të memo në TMZ - MJ drogës pictures - ku mjeku përdor disa fjalë Kjo është ajo - lexoni atë, është interesante. Çdo gjë është në mënyrë të çuditshme.
  Me gjithë respektin për Michael's cute fëmijë, unë duhet të thonë se ata të gjithë duket sikur ata janë në lojë baseball nuk babait të tyre në përkujtim. Disa prej familjes Xhekson tha se Michael në fytyrë ishte dëmtuar për shkak të CPR ai ka marrë, dhe se fëmijët le të shohim atë si kjo. I don't belive it. Për fat të keq, unë nuk e besojnë një fjalë se çfarë latoya tha. Ajo që është paguar për interwiev, dhe mesa duket ajo është një shumë parash rrëmbyes. Ajo akuzoi gjithashtu Michael se ai është një fëmijë molestor, kështu që kjo nuk kanë nevojë për ndonjë koment.

 59. feyaya tha,

  kurrë nuk i kanë humbur dikush shumë pranë meje, dhe zemra ime shkon jashtë për të gjithë ju që kanë humbur një një të dashur. por unë mund të them me 100% siguri se në qoftë se një i humbur një të dashur, do të humbë dhe atë në përgjithësi. Unë jam 25 por unë nuk mund të kuptoj duke parë që dikush i love në një kuti, le alose humbjes së tyre për të qenë me. kështu, sa më shumë këto 3 fëmijët, të gjitha nën moshën 12? ajo nuk e bën asnjë kuptim. edhe si princ ishte ulur atje looking bored nga mendjen e tij, Paris e shtuna ka një të tillë me pamjen e kthjelltësi; sikur çdo gjë ishte gjobë dhe ok. i do besojnë michael është gjallë, dhe kjo është vetëm një nga gjërat që mbështet idenë.

  nuk është habi që të autopsinë rezultatet janë shtyrë përsëri. dhe mendoj se kjo është e gjitha pjesë e dredhi; gjërat e mëtejshme janë të shtyrë, e më shumë kohë është blerë për shaka. qoftë se, ose kohë është blerë për një rast të mundshëm i vrasjeve por megjithatë, unë nuk jam i humbur shpresën se michael është i gjallë

 60. fm89 tha,

  Unë gjithashtu pajtohem me këtë, në krye të kësaj sipas C4 Doc what happend në ditët e fundit të transmetuar të tjera të ditës, ata bojatis foton se ai ishte duke marrë drogë për periudha të gjata, dhe se ai vdiq kur ai u përpoq të ndalojë marrjen e tyre ditë para se të vijnë në Britani të Madhe.

  në programin e tij ai tregoi gjithashtu trajnim me anije karakatinë (sorry i harruar emrin e tij), megjithatë para përkujtim kur janë në pyetje qielli lajme e "anije-burg" (trajnerin e tij personale i cili ishte duke u atë gati për koncerte, ai gjithashtu mori atë gati për historinë e turneut) Ai tha se nuk kishte asnjë injeksion shënon etj dhe nuk ka shenja të atij që po të drogës në të gjitha.

  ashtu ishte ai, ose ai nuk ishte më e drogës, dhe e dimë në Hollivud saj shumë i zakonshëm, por si ju tha, ai ka një familje etj, dhe AEG im i sigurt nuk do të ishte e kënaqur me atë duke marrë drogë me kaq shumë para dhe reputacion në linjë ?

 61. Smiile1929 tha,

  Mirë Disa Popullore Maj Mendoni MJ e vdekur ..
  Por Nëse U Mendoni Rreth Tha Whole Thing Nga Kur Ajo Started Deri Tani .. Një shumë gjëra Mos Make Sense .. Somethings jus Not Right Rreth Ajo .. Yeah Unë mund të "Loosing My Mind" Por i saj i vërtetë Megjithëse .. Në Tha Memorialit Diçka Just A nuk ishtë drejta .. Ashtu mund të Mua Por Kur Duke juaj Një Memorialit Për Dikush .. U Feel Çdo Tjerėt Pain & Shih Si Sad Ata A U Por e di MJ funeralin e .. Ajo jus Për të shikuar plotėsisht Fake Mua .. = S.

 62. artisticflare tha,

  i just love this site, i mendoj Michael është tepër e gjallë, por si awfull të ketë për të shkuar deri tani për pak e paqes dhe të qetë!! i thotë WTF! ishte i tronditur në fillim kur tim 23 yr old djali më tha në mesnatë Michael Jackson ishte i vdekur vetëm couldnt belive it! ishte aq i mërzitur dhe qau për ditë i thotë eja jam i një 56 yr old fan i cili ishte 6yrs vjetër Michaekl kur u linda, i ishte blerë në Mowtown jetuar i fjetur dhe ate it!! Por si do të javëve të fundit janë duke i bërë belive vërtetë ajo është një rreng të gjitha, i vërtetë dhe shpresoj se Michael nuk është i vdekur! Unë mendoj se ndoshta e njeh wouldnt Michael erdhi ne të gjithë të njohin dhe dashuri, i wouldnt habitni nëse ai kishte më shumë kirurgjinë plastike të ndryshojë tërësisht fytyra e tij! Unë pajtohem çka jeni duke thënë për mbidozë të drogës për të marrë paratë e sigurimeve nuk ka rrugë tjetër. Por ata i dëshirojnë do lloj e fëmijëve jashtë tyre dhe të marrin zgjidhet me Katherine ose Zhanet tashmë! Tani ajo që ne duhet të shohim përpara për të është e re duke u lëshuar në këngë Michaels Birhtday dhe në Christmas1!

 63. Shauna tha,

  Unë jam i sigurt rreth 75% Michael nuk është i vdekur. Unë pajtohem me deklaratat për përkujdesjen e fëmijëve në mërzi në përkujtim. Unë mendoj se në Paris ishte coached dhe thonë se çfarë duhet të bëjnë. Ajo ishte e para dhe pas gjobės avari e saj në skenë. Unë nuk e fajësojnë atë në të gjitha për faking tij death.I ajo do të kishte bërë vite më parë. Ndoshta ai mund ta merrni në fund të paqes për disa herë në jetën e tij. I love Michael dhe dua atë më të mirë, kudo që ai është.

 64. jpresley tha,

  Në fund të ditës, vetëm koha do ta tregojë nëse tona teori, spekulime, dhe shpresat janë të vërtetë e saktë. Në qoftë se fëmijët deri në fund 'shkollë me konvikt' jashtë vendit ose vetëm në thelb zhduken krejtësisht. Unë gjithashtu mendoj se kjo do të jetë tejet e rëndësishme se si të gjitha ligjore stuff punon jashtë. Admin, thanks tim për trajtimin e mëparshme të ri query tuaj me fëmijët më të fundit në post. Pra, atë që e keni marrë mbi Konrad Murray (sleazeball që ai është) dhe Dr Klein? Çka nëse ata të përfundojnë ballafaqohet akuza penale? Gjithashtu, do të shpjegojë dikush PLEASE (ose të ofrojë një teori) mbi atë se si një njeri, i cili është 5'11, peshon vetëm 112 £ (për ata që e lexuar këtë jashtë nga SHBA - Më vjen keq, unë nuk e di se konvertimin e të metrikë, por besimi është anorexic konsiderohet nga çdo definicion dhe unë do të vë në rrezik një guess jo larg nga vdekja) dhe injesting e tutje e 50 tableta në ditë në Përveç injections rregullt e demerol dhe kaloi një propofol rigoroz 4 ose 5 orë fizike?? Kjo thjesht nuk, NUK, NUK kuptim. Unë mendoj se kishte MJ dependancy një meds të përshkruhen, as nuk do të debatojnë se, por COME ON! Seriously??!

 65. Nina tha,

  Sorry for my English, por unë jam nga Rumania, dhe edhe pse unë e kuptojnë shumë mirë, unë mund të 't thonë të njëjtën me shkrim English në lidhje tim, unë shpresoj se ju do të kuptoni ... Ja se çfarë unë mendoj lidhje me arsyet për të MJ shaka deth:
  1.What mund të bëjë ai të kthehet në vëmendjen e të gjithëve, globalisht? koncerteve nuk ishin të mjaftueshme për vëmendje ai nevojë.
  2.How një kohë të gjatë mund të fshi ai fëmijë? Ata janë të rinj (2) dhe duan një jetë të tyre ...
  3.He '... Muzika e mrekullueshme s, të shkëlqyer ... duhet të dëgjuar atë përsëri ...
  Duhet të jenë të 4.Debts paguhet ... ..
  5,50 koncerte janë shumë edhe për atë ..
  6.Then heshtje dhe duhet të cilin ai kurrë nuk i njohur ...
  Now prova:
  , diskursi-O2 arena: \ "Ky është ai! Kjo është ajo! Final perde telefononi! I love you ..., I really bëjë ... \ "Ai donte të na njoftojë ...
  -e fshehtë që u zhvillua në të gjitha pse gjithë jetën e tij ishte në gazeta ..
  Mungesat-i paharrueshëm nga funeralin e tij ....
  -vonesë funeral ... etc.etc ... ajo çon në të njëjtin përfundim: ai është ende gjallë!
  Por, mbi të gjitha ...:
  Michael, gjithmonë ju thonë: shikojnë me zemrën tënde ... sheh zemrat tona, të kuptojnë, pranojnë dhe ... ju pëlqen. THANK YOU për të gjithë jetën tuaj! Ju keni nevojë për pushim dhe i merituar.
  Ruani veten, kudo që të jeni!
  Të dua më shumë!

  Thank you Admin. Për këtë shpresojmë ...

 66. Dai tha Jessie,

  Unë totalisht dakord me atë që ju tha. Analiza juaj është aq e arsyeshme. Pas shikimit të përkujtimor, mendova Paris nuk mund të them një gënjeshtër. Por pas looking tuaj në fjalë, unë filluan të kuptojnë. Është e vërtetë Princi dukej shumë e ndryshme nga të tjerët dhe ashtu si ai u mërzita prej tij.
  Unë shpresoj të vërtetë është Majkëll ende gjallë!
  Unë të dua!

 67. Dani tha,

  Këta fëmijë në publik nuk janë të vërtetë fëmijët e tij. Si të vijnë ata të gjithë janë kaq të bardhë. Unë e di Mike vitiligo ka por që nuk ndikojnë në genes. Këta fëmijë janë aktorët dhe Mike la Amerikës 3 javë më parë me të vërtetë fëmijët e tij se bota nuk ka parë më parë. Ai kurrë nuk do të tregojnë gjithnjë e vërteta fëmijët e tij në publik. Kurrë. Ai e di se këta peshkaqenë ata do të hanë.
  Dhe nga mënyra se si djali i madh duket pikërisht si unë. Nuk ka shaka. Nëna ime tha të njëjtën!!
  Have a nice day!

 68. Parfum tha,

  Hello nga Afrika e Jugut ... të gjitha në përgjigje të fëmijëve të tij duke u prapa "vdekje shaka" një pyetje ... cant mbaj sekretet fëmijëve, dhe nëse ata janë aty pastaj shpejt ose më vonë e vërteta do të dalë e të folurit ... nuk tregon emocionet e mia kur mami Unë u vdekur dhe 16 të përditshme shkova në shkollë, u kthyen dhe askush nuk e dinte se unë kishte humbur mami im, unë do të vijë nga shkolla në shtëpi në pritje të saj të jenë atje dhe do të ulem në shtratin e saj qanin my heart jashtë, u bënë këtë të përditshme deri sa funeralin e saj e vetme kohë unë bërtas publikisht ishte kur arkivoli ishte duke u ulur në terren që është kur e godit mua mbyllje e vdekjes së saj ... .. MJ dashur fëmijët e tij më shumë se çdo gjë në këtë botë, kam dyshim se do të le onto fëmijët e tij të fshehta, unë nuk jam këtu duke u negative dont get meje e gabuar, vetëm duke deklaruar se e qartë, unë mendoj se ai do të dikush u tha shumë të shtrenjtë për atë si të ishte ajo që ai do të bëjë, pasi që ai e dinte se mediat kanë një dashuri / urrejtjes marrëdhënie me të, e di edhe disa javë pas tij "vdekje" ata cant get mjaft e tij edhe në qoftë se kjo do të thotë se ata janë duke i dhënë falsley njoftimeve, ata janë të vjetër edhe gërmimi deri lajme dont shkaktojnë ata kanë shumë për të thënë rreth tij tani, dhe kudo që ai është ai duhet të jetë i ulur prapa dhe me qeshje këlthitës ditur se mediat tani është më i madhi mendjelehtit ... .. vëzhgimit tim ai le LaToya zakon në atë shkak ajo nuk është për të besuar të jetë, ai le zakon Dad tij në të, ata shkaktojnë nuk kishte një marrëdhënie të mirë, në qoftë se ai do të lejojë dikë në të, atëherë do të jetë ose Zhanet ose mami e tij, pjesa tjetër e familjes, unë shoh cant lënë atë në më të madh të tyre të fshehta të jetës së tij ... ... vetëm një vëzhgimi. AEG në do të jetë mbi të ditur se do të merrni atë off miliona për pjesën tjetër të jetës së tyre

 69. loveandpeace tha,

  Great post, i pajtohem 100%. Ata që fëmijët e panë se si ishte në publik me atë. Kur ata do të shkojnë në një toystor, ata do të ketë bombarded me paparazzi jashtë, e pastaj ata të shkojnë në brendësi, ata marrin bombarded me tifozët që duan foto ose autographs. As prej tyre mund të pëlqente që, ata nuk kishin jetës. Ata thjesht donte të jetë falas, dhe jetojnë normal.

 70. danisnow70 tha,

  The Jacksons janë drejtuar për në Jamaica! Http://www.stumbleupon.com/s/ # 1fogaZ/www.tmz.com/2009/07/17/michael-jackson-brothers-jackson-5-jamiaca / /

 71. Tha Funkey,

  MJ realeased këtë këngën e tij pas "vdekjes" dhe mendoj se fjalët e mediave është looping thotë diçka. Merrni një dëgjojnë http://www.youtube.com/watch?v=JSg0bbQM7D0&feature=related

  Pyetje e mia me të gjitha muzikë mbahet i kyçur pse kjo këngë?

 72. Bletë tha,

  Thanks for posting këtë, kjo është saktësisht si edhe mendimet e mia, se ai do të bëjë pikërisht këtë mënyrë ai mund të jetojnë dhe për të rritur fëmijët e tij të afërm në qetësi.

  Kjo gjë rreth tij të përballet me duke qenë 'shumë e shembur lart' për të hapur një kuti është qesharake; funeralit të gjitha shtëpitë kanë tonik Artistëve të cilët mund të bëjnë edhe më të keqen e makinave mbrapa aksident viktima së bashku në mënyrë presentable! Disa bruises asgjë për të do të përfundoj.

  Gjithashtu - I harroni ku ishte, ndoshta në thread diku një koment këtu, se Mikael ishte planifikimi mbi lëshimin e re muzikë me artistët e tjerë dhe gjithashtu disa re muzikë nën një pseudonim? Është shumë e mundur, pasi ai është deklaruar se ai ka "mbi 200 unreleased këngë", se ai mund të vazhdojë për të regjistruar dhe për të prodhuar muzikë, ajo mund të lirohet duke qenë të regjistruar si para vdekjes së tij, por që do të dinë?

  Duke marrë MESS tij e një familje dhe të gjithë ai është nëpërmjet, unë nuk do të fajësojnë atë për një grimë zgjedhur këtë rrugë për ai dhe fëmijët e tij! Michael, nëse po atje, i madh bless tuaj ol 'zemra, Ju uroj gjithë të mirat në botë.

 73. bubblesthechimp tha,

  hidhini një sy ne kete artikull:

  Është me prejardhje nga E! online "Paris Xhekson spontanisht ose Planifikuar?"

  http://news.yahoo.com/s/eonline/20090709/en_top_eo/133344

 74. hesalive tha,

  të më çoni tek një vend, pa asnjë emër i pazakontë .. .. doesnt ndoshta ai do të thotë se nuk e ka vendin e mori emrin, ndoshta subjekti i këngës do të shkojnë diku që nuk ka emrin?

 75. roxy101 tha,

  Mirë, unë jam dakord pjesërisht me disa nga kjo. Unë nuk jam krejtësisht i sigurt duan. I'm filluar të ndjehen se ndoshta unë jam vetëm në mohimin ...
  Pikat që keni janë me të vërtetë të mirë, dhe unë jam dakord se është e pazakontë që ata nuk e tregojnë edhe më shumë emocion ... ... si kam Sht. në gjyshi im e përkujtimor, front row, dhe qau uncontrollably .... Unë gjithashtu kanë ndjekur funeraleve për njerëzit që edhe unë mezi dinte dhe ende qau .... por ndoshta se vetëm me ...

  Tash e di që duam të besojmë se nëse dikush mund të nxjerr në krye një shaka kjo madh, Michael mund, por nuk jeni të kënaqur se nuk do të ketë qenë një kaloj tani?
  Dhe edhe në qoftë se fëmijët janë në mbi atë se si do you ... shpjegojë veprimi ligjor që po ndodhin? E procedurës gjyqësore mbi të cilët do të arrijnë paraburgim të tyre, etj ...

  ju lutem diskutim ..

 76. BeenTown tha,

  Site I love tuaj. Ju teori janë menduar mirë dhe të shkruara mirë. Çdo gjë që keni shkruar vetëm sensin e bën të përsosur.

  Ajo thjesht nuk duket si ai është i vdekur, dhe të gjitha I dëgjojmë në media tani është Xhekson Latoya se si ishte përgatitur gjithshka. Ajo sapo duket shumë i rastësishëm.

  Unë mendoj se në qoftë se ata do të na shohin të trupit në këtë kuti mund të jetë mbi spekullimet (just a pak.)

  Koha e përkryer për të hapur arkivol do të kishte qenë i drejtë pasi të gjitha Xhekson i lanë pas Jermaine fazën e drejtë, e Marlon dhe Paris' fjalim.

  Nëse ata e kishte bërë këtë mënyrë, fëmijët do të tashmë janë në shpinë deri atëherë dhe prandaj ata nuk do të babait të tyre për të parë një të tretën herë në frontin e të gjithë.

  Nëse e familjes Xhekson lehtë mund të kishte pasur një mënyrë private shikojnë një orë ose në mënyrë të drejtë përpara Staples qendra përkujtimore, atëherë ata e kanë lehtë mund të bëhet përsëri.

  Unë mbaj në kërkim të photo Mikael në ambulancë dhe vetëm duket hundët e tij më të gjerë dhe lëkurën e tij një grimë errët.

  Diçka patjetër deri ketu.

 77. Tha roxy101,

  Gjithashtu ADMIN .. I'd appreciate nëse ndoshta ju mund të prekin në E'Casanova teori vetes? It's a great teori ende, sipas tij myspace faqe, ai duket të jetë shumë e shumë të gjallë, si dhe shumë të shkatërruar veten ... kështu që unë jam i hutuar në tërë këtë teori

  Mendimet??

 78. He.is.alive tha,

  @ @ Mariannna: pikërisht ndjenjat e mia, prandaj unë pajtohem me të gjithë ju jeni duke thënë.

  Si rrjedhë e ka bërë dhe do të vazhdojë të bëjë është të ushqyer të publikut "informacionit" = 'FILLER informata "për publikun në të përqendrohemi në një përpjekje për të" shkëput "nga ajo që ka qenë dhe ende është në të vërtetë po ndodh prapa skenës.

  Unë nuk mund të kujtojnë NJE vetme celebrity vdekja e të tjera dhe duke kaluar në të kaluarën se ishte / është si të diskutueshme siç është sagë e "vdekje" e Michael Jackson, Elvis Presley kishte edhe një "publik funeralin" dhe kështu të bindur publikun se ai ishte vërtetë "shkuar" ...

  Për secilën nga këto funeralet, shtypi kishte një shumë të caktuar dhe qasje e privvy raportoi imazhet e ngjarjes për publikun për të fituar "mbylljen" e.

  Pse? ishte se nuk ndodh me "superstar" Michael Jackson? Vërtet, ai është larg nga ne dhe / ose edhe më lart me rradhët e disa disa prej tyre ... A e Xhekson clain vërtetë mendoj se ata do të gëlltitni tha Staples Center "Memorial Service" tërë? E drejta së bashku me të gjitha vendet e tjera "informata" vazhdimisht duke u ushqyer nga media? Alas! Disa prej nesh kanë punuar një trurit mbi bel dhe janë duke e përdorur atë në mënyrë të efektshme!

  Me Jermaine Jackson misterioze veshur një kufje? The "ju do të jetë atje" dhimbje gafë monolog? Queen Latifah që kurrë nuk u takua edhe Michael Jackson tha dhe kështu me radhë David Letterman tregojnë veten? Ndërsa miqtë më të mirë nuk tregoi? Lista vazhdon dhe më të ... si dhe shumë e hollë dhe në mënyrë të dyshimtë blogerët kanë eloquently postuar, duke përfshirë ADMIN'S postimi i cili poignantly përshkruajë aspekte të tjera të thellë të "vdekjes dhe ikjen" e juaj i dashur mik Peter Pan.

  E më shumë kohë se elapses - si Mariana tha se "brenda një viti nga tani". botë do të kthehet në normalitet, edhe pse unë kam një ndjenjë se "Po në lidhje me vdekje e Michael Jackson" kurrë nuk do të jetë një burim për dhënien fund të dyshojnë 2. guessers dhe përpjekje për të zbuluar se çfarë ka ndodhur vërtet, ashtu si ka ndodhur me Elvis.

  ** Të Elvis: në rast se ju jeni duke lexuar këto blog entries të cilën unë jam i sigurtë që jeni, E DI QË NE E DO JANE TE GJALLE, POR NEN MBROJTJEN federal Meaning PER TU mbetet i fshehur. Edhe kështu, edhe pse ju jeni VJETRA MAN TANI, nuk ka rëndësi, ju mund të dalë çdo kohë, të gjithë ju ende dashuron ....

  ** Të Michael Jackson:

  Michael: gjatë kohës që jeni duke lexuar në këtë blog entries, dhe unë shpresoj se ju lutemi DO ndodhë pas kësaj një veçanti:

  Ju ndoshta nuk mbani mend këtë incident, por unë mjaft mirë dhe në mënyrë të qartë akoma! Gjatë tuaj Fitore Tour kthehet në vitin 1984, keni pasur një shfaqje në RFK stadiumin në Uashington, DC, ku unë isha në pjesëmarrjen në një rresht 3. Vend tek balli i stad. Ju wore një shirita, shiney veshje dhe çizmet dhe, në disa pika, dha OFF fazėn ndërsa kënduar, përbuzje e të sigurisë, ecte pak këmbët në audiencë. Ju doli mjaft larg se ju u VETEM rreth 2 këmbët larg nga mua kur unë, krejt i vetëdijshëm për praninë tuaj, vihet re tuaj absolutisht të bukura duart clutching mikrofonin, por për më tepër, WE MADE Syri KONTAKT dhe kur shikohen në sytë tuaj, e mbaj mend shumë e fuqishme për të troshis my heart kur pashë dhe me përvojë të pamohueshme dhimbje ... sytë tuaj i dashur Zot, unë ASNJEHERE harroni se për sa kohë që unë jetoj dhe se është në të njëjtën "Pain" (dhe jo dhimbje) e ju flisni në të folur monolog pjesë tuaj në "A do të jetë atje" këngë.

  Unë i dëgjoj ju thonë "dhimbjeve" Staples në arenën dhe unë vetëm mund të imagjinojmë se Pain pashë në sytë tuaj RFK mbrapa në të vërtetë në vitin 1984 u rrit, në mënyrë shumë të tillë, që e keni vendosur të "vdesin" për Botërore për të besuar, por në të drejtën tani realitetin, po ju e keni në vendin tuaj të zgjedhur, të ketë shpëtuar një botë që në disa pjesë ju ka shkaktuar këtë dhimbje, të njëjtën dhimbje që i pashë në sytë e juaj, përgjithmonë ngulem në my heart. Maj pjesë më të mirë të jetës tuaj tani të jetë para jush, për ju dhe fëmijët tuaj 3 trim që treguan më së miri e tyre dashurinë për ju nga besnikërinë e tyre. Maj Perëndia të jetë me ju, kudo që janë, që shërohet dhe dhimbje ... dhimbja që i pashë në sytë tuaj të 25 vjet më parë ...

 79. ishealive tha,

  Just shikuar deri youtube tij përsëri në konferencë shtypi në Londër, në mars, ai e mbajti duke thënë se "kjo është ajo e fundit perde e quajnë" kjo është vetëm ironike ose planifikimi i tij ishte ai me vdekje të gjithë së bashku ?????????? Mënyra se si ai ecte një të vdekur u fal, MJ doli si një njeri i nderuar jo me një krekosje. E unë mendoj më shumë për këtë, ajo duket si një shaka, për mua kjo duket si ai ka pritur 'til ai ishte kthyer përsëri në qendër të vëmendjes në dhe pastaj vdiq ai e dinte vetë u menduar për atë përsëri dhe e dinte se ai do të bëjë një shumë të holla, nëse ai vdiq. Disa guy mbi Larry King tha menjëherë pasi ai vdiq në hekë se Mikael ishte një masë e shkëlqyer biznesit por natyrisht duke thënë se ai ishte i mendimit MJ ishte i vdekur. Joe Jackson MJ tha gjithashtu se do të jetë më e madhe se jeta në vdekje. Unë dëshiroj dikush kishte një pamje të tij ose në qoftë se familja e bërë një pastaj bëj gabim të madh që do të qartë se kjo varet pak.

 80. Sosh tha,

  @ jackoisalive21

  Mos e merrni atë të litterary. Unë do të thotë se disa njerëz tha Michael duket si ai ishte në gjumë të tjerë thonë se whil fytyra e tij ishte prety messed up. Natyrisht unë e di se në qoftë se ka një trup, do të ketë vetëm një. Por sipas të tregimeve fëmijët e tij e panë 'good'version prej trupit të tij. Nuk e messedup një siç theksohet në artikullin e blog

 81. Tha closepaltomj,

  Excellently shkruar. Do të doja të sponsorizojë këtë faqe interneti.

 82. persia tha,

  Po Familja e çuditshme vepruar. Unë personalisht u balding nga sytë e mi dhe Unë nuk jam një anëtar i familjes dhe nuk jam as edhe një tifoz i madh. Por këtu është gjë: edhe nëse ai i falsifikuar ne vdekjen e tij duhet të krahasojnë atë me një program mbrojtjen e dëshmitarit. Nëse keni një fqinj i cili ishte duke u ngacmuar ose kërcënuar dhe programin e largon atij / asaj të dalë nga zona të vendit apo dhe ne të gjithë fqinjët e dinë për këtë, ne do të shkojmë dhe të bëjmë përpjekje për të provuar se është kështu dhe në mënyrë të gjallë ose nën mbrojtje paraburgim!! A kemi qenë një mik i mirë dhe një i afërm apo jemi ndihmuar armikut gjeni tona mik.
  Nga unë ditën e parë kishte të Fake teori, por tani unë mendoj se nëse ai ka shkuar aq larg sa të pretendojë që ne duhet ta lënë të vdekur atë vetëm që të vazhdojnë me jetën e tij. Por unë u kontrolluar në faqen tuaj te internetit dhe të përditshme të falenderoj për këtë duke i dhënë së bashku.
  Ashtu si MJ thotë: paqes

 83. Tha fanatik,

  Unë u ndjek nga afër video e MJ në ambulancë si dhe foto të tij në ambulancë dhe kam vënë re disa gjëra interesante:

  1. Dr Konrad Murray u citua të ketë thënë se atij rode në ambulancë me MJ në spital dhe ishte duke u përpjekur të ringjall MJ CPR administruar nga të gjithë kohën e mundshme të ambulancës.

  - Mirëpo, Unë nuk shoh Dr Murray kudo në këtë foto administrimin CPR. Kjo nuk duket si edhe ai është në ambulancë përveq nëse ai është në të mbështesë dhënien e një këmbë MJ masazh ose diçka.
  http://media.ebaumsworld.com/mediaFiles/picture/218923/80678247.jpg

  2. Ndjekin nga afër video e ambulancës duke lënë MJ shtëpi. 1:22 Në minuta mund të shihni një imazh të (i mendoni) një nga brenda e nga paramedikeve e ambulancës duke parë nga dritarja. Nëse MJ ishte arrestuar në cardic se pse është e para shikuar jashtë dritares dhe të mos merrnin pjesë në MJ.

  -Mendoj se mund të jetë vetëm një pasqyrim i një njeriu që qëndron prapa ambulancë ndërsa vëzhguese vendngjarje. E pyeta veten, pse e tij është vetëm një reflektim i treguar deri sepse ka qenë shumë e njerëzve në atë zonë duke përfshirë kamera-njeri dhe me imazhin e tij standers por është vetëm një pasqyruar nga dritarja.

  3. Afër look at 1:33 minuta në video. Kjo është anën dritaren e ambulancës kur të mendoj për të fotografit e fundit kanë marrë foto të MJ. I parë është pak blurry, por duket se ne para burrë në ambulancë nuk ka më asnjë dorashka. Unë nuk e shohin se oksigjenit thingy MJ ishte në ballë. Fal në qoftë se unë them se edhe unë nuk mendoj se është në MJ ambulancë. The video e që nuk është punë e lehtë qëllua në përputhje me imazhin photo djali me pretendimet se ai e mori MJ ndërsa në ambulancë. Ndoshta se guy photoshopped se foto? Unë nuk jam i një imazhi të ekspertëve kështu që unë nuk mund të tregoni nëse photo të vërteta ose të një të rreme. Ose, foto të mund të kishte qenë i marrë në një kohë apo ditë më parë?

  3. Shikojmë nga afër minuta 1:42-1:47. MJ tashmë ishte në ambulancë dhe duke u nxituan për në spital. Zjarri është kamion në rrugën në proces të largimit nga skena gjithashtu. Megjithatë, mund të shihni një pavënëre ambulancë të hyrë në shtëpi MJ në sfond po supozoj pasi ai të jetë në rrugën e tij për në spital tashmë.

  - Në fillim, mendova se ndoshta ata janë vetëm filmimi replaying e ambulancës duke marrë MJ se ishte në spital, por kam vënë re se po supozoj se ambulancë të mbanin MJ ka të ID numri 71 mbi të. I ambulancës që po hyn në shtëpinë e tij pasi i pari e majta nuk ka numër të ID atë. Unë nuk jam njohur me LA por paramedikeve Mendova se të gjithë numrat e ID ambulancë kishte për ta. Pastaj, unë ndoshta mendohet se kishte një ambulancë problem komunikimi dhe nuk ka ditur se një ambulancë MJ tashmë kishte marrë për në spital. Megjithatë, MJ Nëse tashmë ishte marrë në ambulancë të parë, pastaj pse e rojeve të sigurisë janë lejuar që të hyjë në ambulancë në dyert? Ata duhet të kenë thënë se MJ ishte tashmë e marra dhe ata nuk ka më nevojë për ambulancë, por që nuk është rasti, ata le që hyjnë ambulancë.

  - Ndoshta parë se ishte një kurth ambulancës ose diçka por nëse MJ ishte në të vërtetë ai mund të cardic arrestimit të përballonte kohë për të ngritur një kurth?

  Here is the link me video:
  http://www.youtube.com/watch?v=QuXRaJFdmKU

 84. MichaelJacksonIsStillAlive tha,

  okk edhe i kinda pajtohem me maskoj thingy cuz keni parë dokumentarin "unmasked"? Well çdo të brendshëm shteteve një mënyrë ose një tjetër që ishte michael mbretit të DISGUISES dhe nëse dikush mund të tërheqë atë michael mund të .... AI ka mundur të bëj si budalla askujt ME TIJ DISGUISES!!! kështu dhe mendoj se është një shans që të jetë e mundur që ai mund të ndryshojë pamja e tij, por pastaj përsëri, ndoshta jo kush e di ...???

 85. A curious-mendjen-tha,

  Unë kam ralised se fundit postin tim lidhur me këto teori nuk është postuar në anycase por unë kam këtë Desha të aksioneve. Michael dukeshin me të vërtetë kanë qenë addictted për shkak të drogës, nëse ju dëgjojnë clip nga afër për këtë ju do të dëgjojë grua i thënë atij kur ai e thotë se ai nuk ndiheni mirë se ajo do të injektojnë atë me diçka ....

  http://www.youtube.com/watch?v=yG2doMwV4jw

 86. MichaelJacksonIsStillAlive tha,

  KA TJETRIT Thing!! E pra duket se Michael Jackson ka një zyrtar youtube channel "http://www.youtube.com/user/michaeljackson ... .. është kjo të jetë në gjendje për të konfirmuar apo diçka ... dhe gjithashtu, dikush qartë përditësime kanalin rregullisht (kontrolloni 'e fundit në shenjë') ... .. prandaj kush është përgjegjës për rinovimin e kanalit duhet kno michael ose diçka .... dunno i shoould ne shohim në të, apo diçka, lyk të përpiqemi të gjejmë një zyrtar facebook ose myspace ose diçka si se .. nuk jeni të kënaqur?? ndoshta se mund të na marrin më tutje me këtë .. cuz në këtë moment, ne vetëm kanë ide të cilat nuk mund të vërtetohet ENDE ... ..

 87. Blanka tha,

  Siç thashë më parë I'ma Michael Jackson Fan i madh ... dhe një nga gjërat që unë nuk mund të kuptojmë nëse ai ka vrarë veten dhe me mbidozë e propofol ose demerol që të shkaktojë sulm në zemër, dhe para se replikë turne ai kishte për të marrë teste fizike dhe ai ishte në formë të madhe dhe të shëndetshme të mjekëve pse nuk e shohin se ishte recetë konsumojnë drogë dhe ai kishte një problem shëndetësor??? është lloj konfuz!! Kjo duhet të paraqitet në provë drejtë??

 88. Një mendje-kurioz-tha,

  Unë mund të ishte gabim, por kjo tingëllon si i sigurt se ajo çka i tha atij dhe vetëm atij ... shikojmë duket krejtësisht medicated ai .... Kjo është shumë keq ....

 89. CrAzYiNsAnEbArBiE Tha,

  Unë Stick Me Teori e mia. Ai tha se nuk është parë Ne Asgjë nuk Megjithatë Dhe Koncerti u Gonna jetë si ju Kurrë mos parë më parë. Ai është All Ndoshta Bërja Kjo Tour Për rikthimin e tij, Prandaj replikë? Plus Im Pretty Sure Kjo Gjithkush cant mbajnë Kthehu lotët. Unë qau More Than Anyone Në Kjo Memorialit. Pra Im hutuar. Unë Ndje Ai është i gjallë dhe unë shpresoj se Ai është Fine.

 90. MrsBenjamin tha,

  Unë kam një komenti, por mund të jetë i gabuar ... im too lazy që të merrni artikull ... nenit LaToya se Xhekson nuk kishte nxjerr jashtë shumë kohë më parë për të pretenduar se saj MJ u vra ... se edhe rreth .. necklaces ... ajo deklaroi diçka që kishte Paris një blu ... necklaces e saj dhe ajo i dha babëlok gjysma tjetër .. JU LUTEM JU LUTEM korrekte mua, nëse unë jam gabuar në lidhje me këtë një ... por i besoj se u tha se kishte necklaces Paris është një necklaces se ndryshimet color nga temperatura e organit ose diçka?. . sorry im nuk shpjeguar gjëra të mira në ..., por ajo tha se gjysmën e tjera (e cila kishte MJ) u kthyen, sepse ai ishte i purpurtë në mënyrë të ftohtë ... por tha Latoya është ngrohtë trupin e tij kur ajo ishte atje me fëmijët e parë kur ajo shkoi në dhomë? ? .... PLEASE COMMENT NE KETE ... .. Im ashtu-bravo-down at shpjegojë thins ... sorry!!

 91. Tha LadyV,

  Unë pashë Paris' fjalim pas unë u tha se ishte krejtësisht reale, kështu që unë pashë atë duke menduar se ishte e vërtetë, por vetëm për të shikuar të rreme mua. Unë nuk Paris dyshim do të thotë se çfarë tha ajo por qaj në fund duket bënë.

 92. MrsBenjamin tha,

  dhe kushdo e di se ku "supermom" shkuan?? just curious

 93. charliechaplin tha,

  Unë pajtohem me jackoisalive21.

  Ne nuk mund të gishta nga ajo, por ynë është i mbushur me thënë na MJ është gjallë. Ne mund të mos jetë në gjendje për të provuar atë, ndoshta jo tani ose në të ardhmen, por ne e dimë se ai është atje sigurt & filluar të gëzojnë të jetë normale që ai ka kërkuar gjithmonë.

  Për këtë, Unë nuk do të dëshirojnë për MJ të kthehen përsëri në qendër e vëmendjes dhe të jetë si më parë lambasted përsëri. Ai meriton të jetë i lumtur që ka bërë të gjithë ne i lumtur kurrë që prej fillimit të karrierës së tij në moshën 5.

  Nëse 'po vdes' është mënyrë e tij në pension në 50 vjeç, atëherë ne mund edhe e mbështesin atë në atë vendim. Like I said, ne mund të ketë kurrë një dëshmi se ai është gjallë, por zemrat tona na tregoni se ai është.

  Për mua, nga rruga e mbështesin atë po mbron atë sa më shumë që ne mund të nga ata që ende persona njollë e tij edhe pas vdekjes së tij duke e quajtur atë një pedophile ose molester apo një tekë e natyrës.

  Le të tregojë mbështetjen tonë duke deklaruar ne vendet nga të cilat u takojnë në mënyrë që çdo MJ e detractors do të jetë plotësisht e vetëdijshme se nuk i përkasin në vendin e tij, por vetëm në të gjithë botën. Dhe kështu, nëse dikush messes me imazhin e MJ përsëri pas vdekjes, ata do të duhet të ballafaqohen me zemërimin e mbështetësve të tij në mbarë botën.

 94. charliechaplin tha,

  Correction MBI typo gabime:

  Ne nuk mund të gishta nga ajo, por ynë është i mbushur me thënë na MJ është gjallë.

  DUHET TË:

  Ne nuk mund të VENDOSENI tonë gishta në atë ....

  DHE

  Për mua, nga mënyra e mbështetjes së tij është e mbrojtur atë sa më shumë që ne mund të nga ata që ende persona njollë e tij edhe pas vdekjes së tij duke e quajtur atë një pedophile ose molester apo një fanatik.

  DUHET TË:

  Për mua, mënyrën tonë për mbështetjen e tij ...

 95. Jori tha,

  Thanks so much për të gjithë e puna e madhe dhe mendohet se ka shkuar në hartimin e këtij informacioni në mënyrë plotësisht dhe në mënyrë të shpejtë. Unë e kam pasur edhe dyshime time, dhe një numër nga çështjet që janë ngritur e mi kanë piqued edhe kureshtje.

  Kam lexuar vetëm sot që Zhanet saj ka ndarë me kohë të gjatë beau Jermaine Dupri. Si në kohë.

  Unë nuk e besojnë se është Majkëll shkuar. Ai e tërhoqi të shpejtë të një hounds ata babëzitur në AEG Live, ndërsa të gjitha rritjen e tij llogari bankare, duke i hapur reputacionin e tij, dhe u bërë faqen e parë lajme edhe një herë.

  Bloodsucking parasites me sa duket mistook Michael e butësi dhe sjellje të qetë për dobësi. Big gabim. Majkëll ka qenë gjithmonë një astute dhe biznesi i frikshëm njeri. Ky ishte ndoshta wisest masë ai është bërë ende. Hats off.

  Kudo që është Majkëll Unë shpresoj që ai të gëzojnë të paqes dhe të qetë që total anonimatit ofron. Unë e imagjinoni ai off diku në fund të dheut, thellë në shkurret ose malet e Nepali ku askush nuk ka dëgjuar ndonjëherë të Michael Jackson ... Delicious!

 96. wildchild tha,

  jackoisalive21, unë jam dakord me ju. Unë nuk mendoj se do të kthehet either. Shkruan se unë tashmë një tjetër për një post. Paramendoni se çfarë do të ndodhë, nëse ai thjesht u kthyen. Jo të gjithë do të jetë aq i lumtur si shumica prej nesh këtu.

  Mendim të një tjetër gjë. i dëgjuar se fëmijët e tij kurrë nuk kishin parë atë kryer, as edhe në një provë, për shkak se dëshironte të ruajtur se për këtë është Ajo tregon. Habit tyre. Ndoshta kjo është një tjetër gjë vetëm për të rritur besueshmërinë për këtë vdekje. Por nëse është e vërtetë se është lloj sad. Ata ndoshta kurrë nuk do të shohin atë mënyrë të kryer ose tani. Jo të jetës në këtë ..

  Çka mendoni ju?

 97. navyblue62643 tha,

  ndërsa shikimin youtube një video e shërbim përkujtimor për Michael ad flashed në ekran për një parku përkujtimor nënujore pranë Key Biscayne, FL 3/5 milje larg bregut A është e mundur të trupit cremated dhe ka qenë i vendosur këtu. Emri i këtij varrezat nënujore është "Neptun sharrnajë Memorial" Gjithashtu ndërsa shikimin e përkujtimor I vërejtur mjaft njerëz të kërkoj nga lart. Mund ata janë duke shqyrtuar dikush "MJ" qëndruar në një nga kutitë e gatshme të udhëtimit të nënshkruajë "Unë jam i gjallë dhe Këtu përgjithmonë" në fund të REV. Smith e fjalës. Unë gjithashtu shikuar të photo arkivol të hapur dhe është e sigurt looke Michael bending down kissing dhe të vdekurit dhe personi ndërsa Al Jesse vështroj. I dorës në trup i sigurt looks a lot like Michael's.

 98. Taylor tha,

  i duhet të pranojë se gjatë qëndrimit të tij shërbim përkujtimor ishte i zhvendosur, dhe sidomos kur Paris tha "se qysh atëherë i lindi babë ka qenë më e mirë dhe babë unë i dua atë aq shumë". i menduar dhe më pas ajo foli vetëm në kohë e tashme.

  it is almost automatic how when a person dies that we start to refer to them in the past tense. i am not saying that her tears were faked…i cried everyday that my parents were gone on their 10 day vacation when I was around her age.

  i carefully watched how they especially paris sang all of the songs and clapped her hands and enjoyed the tribute put on in her father's honor.

  i was moved when people spoke of all of the good that michael had done for the world. in my heart i believe that michael jackson is still alive.

  i can not imagine his family completely disrespecting his wishes like that…they would still cover the children, and why on earth would mj want his mother to raise his children if he had such a problem with jehovah's witnesses.

  i was watching entertainment tonight and for the first time mrs. katherine jackson is not going to home school michael's children they will be attending a private school…mrs. jackson has home schooled everyone else.

  another thing about this photo leaked to the press that the children were going to the kingdom hall. being raised as a jehovah's witness i find their dress too casual, and if mrs. jackson is as active as they claim…the boys would have been in shirt and ties and paris would be in a dress, and you usually don't hold a book upside down and backwards…this was done so that people could see that those were jehovah's witness song books…

  which they have changed and gone to paper backs those look hard bound…older models.
  i still believe that michael jackson is alive and well.

  final thought mj is enjoys illusions. He has raised the bar so high within the music indy…what could be bigger than coming back from the dead…NOTHING!!!

 99. lets talk Said,

  Unë mendoj se Princi 1 duket i lodhur, ose si "Unë e urrej dhe duhet ta bëjnë këtë". he could have told them I will be away for a while, but just do this for me. If Michael did this I still am not mad at him, sometimes you have to do what you have to do.

 100. lets talk Said,

  I wonder why is Michael was such a drug addict. Why did'nt anyone threaten to expose him to child protective services, with all of the scandalous people around him, it would have been a easy way for someone to blackmail him, even his family, that would have been a great motivating factor for him to quit using drugs.

 101. MyBelovedMJ Said,

  Ai LOVE disguises. Kjo është e saktë, dhe i don `t kujdes kurrë në qoftë se ai duhet të kthehen. Unë dua që ai të jetë në paqe, dhe të kenë të jetës në mënyrë që ai kurrë për longed. Kjo është e rëndësishme se gjithçka për mua.

 102. Samantha tha,

  I bien dakord për këtë, por unë nuk kam pajtohem se ai do të vijnë përsëri, bota do të urrejmë atë për çka ai e bëri. Dhe tashmë 12 vetë kreu vetëvrasje, apo media është duke e bërë deri gënjeshtra sikur ata të bëjnë gjithmonë.

  Por kush e di, i urrejmë atë zakon
  I love you michael, ku ndonjëherë jeni <3

 103. KARENM14 Said,

  OK ne e ambulancës E DI FOTO NUK ËSHTË Tij. Në internet NËSE SHIKO UP Piktura PËR Michael Jackson AER-IT'S A KA CLOSE UP E TIJ DHE PASTAJ ME AER Një NORMALE qëllua prej Atij ME NJE E TIJ kec E pas tij. Marrë Qer 10, 2009 Pesëmbëdhjetë ditë para PASTAJ NËSE KOPJONI Ambulance FOTO DHE RRADHË fotografinë e Tij JU SEE AER TIJ ËSHTË NORMALE. Ambulance NJERËZIT KANË TË VJETRA PATCHES këmisha NUK E TYRE PËR TË RI NJE's like Dikush tha se më parë MY PYETJA ËSHTË KUR KA Marrë këtë foto? DHE NESE TI 25. Qershor KUSH ËSHTË IT CUZ IT'S NOT Michael? DHE AI NUK E VDEKUR. Dhe unë mendoj se do të kthehet QË E sipas mendimit tim unë nuk mendoj se ai dëshiron ta bëjë këtë si Elvis Story. HE'S GJITHMONË KRYEN diçka TJETER Gjithkush e di se. Unë TANI NUK E DI NESE ditari është e vërtetë RRETH platforma e Tij të vijnë DHE PËR KËTO DATAT Krishtlindjeve REJA OSE VITET Por ai gjithashtu tha se do të ishte më e madhe se sa Elvis'S replikë VEÇANTA NE 1969. Ai tha gjithashtu se diku QE AI ende kishte SHUME E Stuff se ende donin ta DO. Mendoj se ai po përpiqet të provojë'S A POINT KETU SE TE GJITHA KETO VITET DHE MEDIA gazeta kanë konkurroi EMRI TIJ PËRMES i prapambetur. DHE DISA besohet. SI PER ME NUK një shans. Unë po të mos KETU TI NGA E TIJ OSE TE VET gojës SEE TI ME MY VET Eyes ASPAK I është e vërtetë. SO REAPPEARING Tij, do të thosha TE CILAT I US ËSHTË NË MEDIAT LYED SHBA. TANI I'm Tij Duke parë ai nuk I VDEKUR. PASTAJ TE KANE LYED SHBA i gjithë ky TIME RRETH GJITHA akuzat RRETH Tij. DON'T BELIEVE EVERYTHING IN THE NEWS WHEN IT COMES TO CELEBRITIES. SHKO NE Your Own Heart. Michael AS A KA NJE BIG. KUR GOD HE bëri atë patjetër thyen myk. Askush nuk do të mbajë një qiri për të. DHE NESE AI A KA KTHIM unë nuk do të jetë i çmendur NË atë dhe unë nuk mendoj SHUME tifozë DO Ose I DO THJESHT Thuaj WELCOME Kthehu NE GJITHA LOVE you very much DHE I SEE YOU provuar YOU'RE POINT.

 104. KARENM14 Said,

  EDHE JU KENI vërejtur se kur vdesin POSHTE ESHTE ZJARRI NË MEDIAT. ATA duken të sjellin diçka tjetër jashtë për të mbajtur flakët NGA KALONI jashtë. Ata duan të mbajnë Story Hot. NDONJE KOMENTE.

 105. svangel Said,

  ADMIN I DUHET TE BEJ U SOMTHING ... A ka ndonjë POSIBLITY CILAT I Kids * * ai tregoi U DECOYS JO ... NJE Ever sharra tyre dhe DITET E PARA SE SAJ VETEM ai vdes ai tregoi E Pics E KA përballet me ... Hu thotë se Krishtlindjeve PIC ME TE tyre kanë TË Genuine ... ushqim i ripërtypur DECOYS TË TJERA OSE FEMIJET NGA TOKA NEVR punoj në fermë

 106. svangel Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=Fcy8N-CYp3M&NR=1
  KONTROLLO këtë

 107. JC.LOVES.MJ Said,

  jackoisalive:

  i bien dakord, si dhe shumë i besojnë se ai është i gjallë, ai vetëm isn't llojin e personit për ta bërë tifozët e tij të mërzitur, Wat në lidhje me shpenzimet e memorialit të gjithë dhe se stuff, si isn't just ai duke e bërë gjërat më keq për veten në një mënyrë ? ju lutem ma understandd;

 108. itsme Said,

  Arsyeja pse ajo ngre sytë është sepse atje ka një ekran të madh në sallë ... në mënyrë që ajo është duke kërkuar veten në atë moment.

 109. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  OHH DHE NJE TEPER Thing
  ==== PLEASE READ ========
  Ok gjithkush remebers Macaulay Culkin drejtë?? (e kec nga shtëpia vetëm) .... ai ishte me të vërtetë miq me të vërtetë mirë dhe michael edhe ai qëndroi deri 4 michael me fëmijën ngacmim gjyqeve ... ... por macauley nuk ka folur një herë deri rreth Michael e "vdekjes" ... .. i pazakontë ryt??

 110. momsword tha,

  të folurit e fëmijëve të tij, dikush ka parë këto foto??? fëmijët e tij janë të bukura .... të tilla një baba i dashur dhe i freskët:

  http://momsword.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2381:michael-jacksons-life-as-a-dad-photos&catid=1:latest-reviews&Itemid=50

 111. Andrea Said,

  Ju lutemi does anyone know ku organ është?? Kam dëgjuar të ashtu quajtur 'trup' i MJ është ende mungojnë?? Ju lutemi does anyone know asgjë në lidhje me këtë? Pse askush nuk duken të mërzitur që trupin e tij është e humbur për kaq gjatë?? Ajo nuk është vetëm e drejtë!!!!
  Për fëmijët dhe Katherine Zhanet ndoshta do të marrin ato. Rebbie Xhekson është një nënë e mirë dhe ajo mund të shohim pas tyre si edhe?? 'Rebbie' is cool!! Joe Jackson dëshiron të kthehet në fëmijë "Xhekson 3" nuk jeni të sigurt se do të ndodhë? ndoshta ata do të shkojnë në 'shkollë me konvikt' jashtë. Dyshim 'Debbie' ose 'dadë' ose 'Diana Ross' do të marrë fëmijët. 'Kate' (Katherine), Zhanet Rebbie dhe janë më të mira të bast!! Joe Jackson vërtetë nuk duhet të marrin fëmijët si Michael do të jetë i mërzitur nëse Joe mori tyre!! O Zot që do të duan Joe Jackson si një Dad? Unë do të kenë vend Michael Jackson si një Dad pasi ai është / ishte shumë Kinder!!!!

 112. Mjisalive1 Said,

  Michael…pls come bck…we miss you a lot….music is incomplete without you..

  ne duam tonë perlë mbrapa ... ne e dimë tht ur gjallë .... diku ...

  I guess Michael do të vijnë përsëri me një goditje!

 113. Mjisalive1 Said,

  @ ADMIN-thank you so much ... ur website gjithmonë bën mendimet e mia se ndoshta MJ gjallë është i gjallë yet.Your teoritë janë edhe me shkrim dhe sqarimin.
  Ju lutemi ruani deri në punë të mira ....

  I guess you'll hapjen mbani sytë gjerë ... [):]
  Por cfare, I really really want t'ju falenderoj nga fund i my heart ...

  Perëndia të bekoftë.

 114. zealot Said,

  ri: Paris Xhekson humor ring/necklace-

  Unë besoj se Paris jackson vënë humor rrjet / gjerdan në "MJ" privat përkujtimore në të cilat mund të shpjegojnë se pse ishte ngjyra vjollcë. E Tij "organ" ishte ftohtë deri atëhere. Megjithatë, mbaj mend të ketë thënë se dikush të trupit të tij tashmë të ftohtë b / f paramedikeve erdhi në shtëpinë e tij. wtf? Kam harruar burimin e info por unë mendoj se kjo mund të ketë ardhur nga telefononi 911 ose diçka. Në qoftë se është rasti, atëherë Latoya pretendimet e trupin e tij duke u ngrohtë në spital është i gabuar.

  ri: MJ kalojnë provimin fizik -

  MJ Nëse nuk kanë ndonjë lloj sëmundjeje mjekësore, ai mund të kishte paguar një mjek të thotë se ai kaloi atë. Megjithëse kjo mund të duket jo etike, për të drejtën e çmimeve unë ndoshta do të ketë thënë se ai e kaloi atë me flying colors. Sure, mjeku (s) mund të rrezikojnë të humbasin të tij / saj por licencës bërë nga paratë që mund të kapërcejë të transaksioneve të ardhurave mesatare të jetës për çdo mjek. Unë mendoj se Dr Arnold Klain di mënyrë më shumë se çka është thënë ai. Të gjej atë që MJ çuditshme do të ishte zyra e Dr Arnold si 3 herë në javë gjatë gjithë këtij viti. Për disa ditë, ai do të largohet nga zyra e Dr Arnold që mbante një çantë që thotë se kanceri i lëkurës trajtimit apo diçka (MJJ Pictures, 2009).

  Dr Arnold Kur ishte në CNN, Larry King tha që MJ e gjithë trupit ishte si një zambak i bardhë si lule. Pastaj, Dr Arnold 's përballen me u bë e plotë të konfuzionit, shoku, ose frikë. Mendova se ishte diçka sus. në lidhje me atë.

  Jam ende duke u përpjekur të kuptoj se si MJ ishte tullac kryesuar përveç nëse ai shaved tij kreu brenda një jave apo më shumë para vdekjes së tij të supozuar. Një parukë lehtë mund të dalloi diku dhe ai e bëri veshin atyre, por herë të tjera ai duhet të kishte qenë i veshur me endje extensions sepse unë mund ta shohin skalp tij në flokët e tij. In order to wear weave extensions, you have to hair a nice length of hair to attach the weave piece to so being bald just doesn't make sense.

 115. Reflection Said,

  Për të Nr. 111 Andrea:
  Citim: "Ju lutem does anyone know ku organ është?? Kam dëgjuar të ashtu quajtur 'trup' i MJ është ende mungojnë?? "

  Hello Andrea,
  Unë nuk kam ndonjë informacion brenda por unë do të supozojmë se trupi i Michael do të jetë në një vend të sigurt, e cila është e panjohur për publikun. Nëse keni lexuar deri në James Brown për shembull, duket se ai ishte varrosur 2 muaj pas vdekjes së tij. Kjo sugjeron se është e mundur për një varrezë të tillë të shtyhet për një gjatësi kohore.

  -----

  Në fillim, pasi dëgjova lajmet Unë nuk ishte dyshues se Mikael ishte i vdekur. Unë nuk dua të por unë besoj se kjo pranuar atë. Pastaj nja dy ditë më vonë unë vërejtur se historitë nuk add up. Unë fillova të kërkoj online 28 qershor dhe kanë qenë të lexoni këtu qëkur. Unë nuk do të ishte posti por unë mendojnë se do të ishte më mirë për të thënë diçka, sepse po mendoj për këtë në dhomën time e qetë nuk është ndihmuar shumë.

  I ishte i bindur se ai është i gjallë.

  Disa ditë më parë kam marrë megjithatë përsëri të dyshimta dhe tani jam i pasigurt. I would say that the reasons speaking for and against his death now weigh up about equally.

  Unë mendoj se është e nevojshme të reflektuar të kujdesshëm kur janë bërë disa pretendimeve. Po, ka shumë parregullsi, duke ndryshuar shenimet konfuz dhe pikë. Në anën tjetër, duke pretenduar se një 11-vjeçar vajzë është duke vepruar në përkujtim të babait të saj, se policia është e përfshirë, si dhe spitalet, stafin e ambulancës, të gjitha entertainers që ishin pranë tij, familjen e tij dhe madje edhe qeveria është e papërshtatshme dhe i sjellë nga larg, për mendimin tim.

  Ne duhet të jemi të kujdesshëm për të mos ngatërruar faktet. Do të ishte naive të japin vetëm një përgjigje për një pyetje pa përgjigje. Në qoftë se një pyetje është pa përgjigje se nuk do të thotë automatikisht se Mikael është gjallë, ose të vdekur.

  Për shembull: Paris' gjerdan
  Ajo mund të kishte dhënë babait të saj se gjysma e gjerdan. Ajo mund të jetë i veshur gjysma tjetër nën pulovër saj.
  Or she could have damaged the chain and it has to be repaired. Ndoshta ajo e mban atë në tryezën e saj të veçantë apo në sirtar.

  E vërteta është, ne nuk e dimë asgjë me siguri.

  I DO LOVE Michael nëse ajo ishte këtu me ne. Ai ishte një njeri i mrekullueshëm që bënë aq shumë për këtë botë. Ai u përpoq të vërtetë për ta bërë atë një vend më të mirë. Mjerisht shumë njerëz nuk e vlerësojmë këtë fakt. Shumë njerëz nuk e kuptojnë atë. Ata morën interesuar në silly faktet si monkeys, fytyrës surgeries dhe hyperberic dhomave.

  Sipas mendimit tim ai nuk do të ketë nevojë surgeries atyre për shkak se ai ishte i bukur, brenda dhe jashtë. Por ai ishte një njeri shumë i zgjuar dhe në fund të fundit ishte zgjedhja e tij.

  Më vjen keq që Michael dukeshin të ketë njerëz përreth tij që i dha atij këshilla të këqija. Kush e di se ku interesat e tyre porotë. Ne nuk mund të besimit të gjithë ata që vijnë nga tani është duke pretenduar të jetë më i mirë për Michael dhe një kohë të gjatë mik.

  MEDIAT E RIDICULED atij dhe shumë njerëz të kapur. Ajo është vetëm se tani shumë njerëz janë të realizojmë atë që një person të mrekullueshëm ai ishte në fakt. Por në qoftë se është trashëgimia e tij, në mënyrë që të jetë ai.

  WE CAN Honor Michael'S Memory duke u bërë më të mirë, Kinder dhe njerëzit më shumë durim. Nëse ne të gjithë e vënë në të energjisë tonë u bërë njerëzit më të mirë, atëherë kjo botë do të bëhet një vend më të mirë. A e keni parë filmin "paguajë atë përpara"? Nëse jo, ju duhet.

  Me ato të JU QE KANE KETE LEXO LARG:
  Faleminderit. Dhe congratulations.

 116. Reflection Said,

  I KANE NJE PYETJA though ... Ka patur një poster për here të quajtur "IKNOWITALL". Unë nuk kam parë atë në ditë për këtu. Ku është ai / ajo?

 117. Subliminal Said,

  Kids marr veten shpejt vdekjen, e memorialit ishte moshat pas vdekjes së tij.

  Kjo tërësi 'për shkak se ai nuk do të dëmtojë fëmijët e tij' teori është seriozisht të qeshur.

 118. Samantha tha,

  Those children were his children.
  And i don't understand why Debbie is after the Children now, its kind of making me feel he really is gone. But i look at this site everyday and it makes me beleive his alive, I don't want him to do some comeback, i just want to know for sure his alive and happy somewhere which he deserves.

 119. Samantha tha,

  Oh! i kind of get it now… Well in my opinion They want Katherine to have Custody of the 3 Children so that They can send them back to Michael, you know what i mean?.. so Debbie Rowe dosen't have because his still alive (hopefully).
  Well that's what i thinkk…

 120. Samantha tha,

  Does anyone know if People won or payed tickets for the Memorial? Because if they payed, i bet people will be pretty angry to waste it on somthing that wasn't even true. If his alive!!
  <3

 121. Samantha tha,

  & i'm now never going to listen to the media, i now know that Part of this Hoax is to prove to never listen to the Media. Trueeeeee!

 122. Samantha tha,

  ok! last thing ahah.

  There was never a tear actually shed……..Paris is more interested in her pocketbook till Aunty Janet nudges her and she goes into acting like shes sad. The pre Family memorial was not a private memorial at all……it was a practice session to make sure Paris had how to fake cry down……you never see a tear from anyone…….Jermaine did his best but nope.

 123. Samantha tha,

  and i saw when i was watching at the memorial people yelling out “I LOVE YOUU JANETTTT” its like its not a music concert? I know they were fans of her, i know i am but it's a memorial people be quiett! And i saw Prince was laughing on stage. Hmmm ....

  ok! enough from me.

  Thanks Admins! I love you're work.

 124. YouRockMyWorld Said,

  dani,

  I'm totally with you on this. I also think that these 3 kids that are shown to public are not MJ' real kids. Because if Mike would really want to protect his real kids and make sure that noone would ever see them – he could really do it…

  Think about this…

  At the beggining he put some masks and scarfs on their faces to “protect” them from paparazzi… It was done to show off that he is relly concern about them being in public…AND on the other hand – to drag the attention to them….
  Cause please!!! – are the half transparent scarf is so protective????

  And some time before the hoax there were pics of th fake kids all over the Internet without masks….Why??? So the world will concentrate on the them and leave Mike and the real kids alone…

 125. Reflection Said,

  I just read this interesting article about AUTOPSIES: http://health.howstuffworks.com/autopsy.htm

  The article contains some information, which some readers may find disturbing but there are NO disturbing pictures. It just gives you the facts.

  It seems that DNA testing is not done often.

  “We can't do DNA on every case and match up every little thing. Even though it happens on TV, it's not within our capabilities. Very often it's not within the lab's capabilities. Sometimes there are financial constraints on what we can do.”

  Of course in this case it could be different. The truth is we don't know whether it was done in this case and what the result was.

 126. Seekeroftruth Said,

  No… kids do not get over deaths quickly, especially
  a parent's death. I know this to be true first hand.
  My own father transitioned from this life when I was only eight years old. You never get over something like that. My neice's dog got hit by a car and the dog died. Here we are, a couple of years later and it still affects her today.
  My father's passing made me grow up. I would see and hear my mother crying very often. There is nothing quick when it comes to “death”.

 127. Seekeroftruth Said,

  For people who believe MJ is truly gone…why are you here? This website is entitled “Michael Jackson Hoax Death”, right? You must have some doubts or you would not be here. People and the government stage “deaths” more than you realize.

 128. JC.LOVES.MJ Said,

  oh my god, i love the new look !
  and i LOVE MJ !
  hes aliveee, trust me.
  i know these things

 129. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  kool… im luving the new look of the site.. its good that now there is a reply button… keep it up!!

 130. calmz74 Said,

  I agree with everyones comments and i,m confused just as much as anyone else is.I believe that he is alive and somewhere safe and somewhere where nobody will bother him especially the crappy media.BUT look at what happenned to Heath Ledger???? Only 28 not a long time of prescription of drug usuage and the one time he took more than his body could cope it destroyed him….The other side that makes me believe mj is alive is because the way the family have dealt with all this…Jamaine the brother seems to be the main spokesperson for the family .He has done a few interviews (you can see them on you tube) he seems to be the strongest and always keeping it together very well and on each interview always saying the same story word for word its like its been roled played incase he leaks or makes a mistake.The other reason i believe he is alive is we have only seen the same footage on tv and read in the papers over and over but no proof of anything???? Like when he was rushed to hospital who was the doctor that treated him and pronounced him dead? what about the people in the hospital? the staff? knowing there was such an icon in the hospital nobody rushed to take a photo or speak about it on the news? When princess diana died the doctor made a statement and he pronounced her dead on tv…he explianed what they done couldnt save her…etc etc
  I could go on and on i believe he would never resurface he planned this very well and after all this settles he would reunite the kids with him at a place unknow if you listen to his new song it even tells us BRING ME TO A PLACE UNKNOWN…….??????

 131. jackoisalive21 tha,

  PARIS,PRINCE & BLANKET ARE MICHAEL'S KIDS!

  i find it strange that MJ showed their faces before he disappeared too but i think it was part of the plan. Im 100% they arnt random kids who the public thinks are his i am sure that the kids shown are actually his.

  michael could only go so far to protect them from the public who couldnt hind them forever and apparently the kids hated the masks michael made them wear (N).

  michael is alive.

 132. Wendy Darling tha,

  @ Momsword,
  thank you for the pictures. Beautiful family, the children are really lucky to have such daddy. so sweet.

 133. nina Said,

  what ???? tell us more !!!
  please….

 134. dane86 Said,

  wow! this site really looks great now ADMIN!

  @ADMIN
  I still believe he's alive,..I hope more articles and reliable evidences will be posted in this site. I'm always checking this out everyday, through my laptop or my phone and I noticed that it's taking a long time for a new article to be posted in this site, I hope more clues and proofs will be revealed…

  again, this site is really great and so are the people who still believe that he's alive,happy and safe…

  Michael, wherever you are, I hope you're always happy and fine^^

 135. MJthebest Said,

  how on earth could any member in the family would take a photo during his lifeless and breathless body lying on the hospital during that sadness emotional moment? . Press are not allowed to get in on that private moment. if ever he hoax death which i hope coz i miss him so much singing. wherever he is now hope he finally found happiness and peace

 136. Seekeroftruth Said,

  dane86 that is why I trust this website because they don't post just anything.

 137. mjfan Said,

  To the person way up in the comments who thinks it is unlikely someone would have had plastic surgery to look like MJ to give the O2 announcement, Navi, one of MJ's official body doubles HAD plastic surgery for that purpose. THat is a fact. Many other MJ impersonators have also had plastic surgery to look more like MJ. So the idea that another one could have done it is not far-fetched at all.

  I'm from the “I believe MJ is dead, but find all this interesting” contingent. THough I DO believe the O2 announcement was done by an imposter. That wasn't his voice/accent or walk, or mannerisms, or etc. PLUS, he was in an awful hurry to get out of there. That's not MJ. MJ LOVED his fans. He would have stayed longer. He would have said more. This just wasn't very convincing.

 138. MyBelovedMJ Said,

  To JC.LOVES.MJ.
  If you know things, then you should tell us. Just dont say it to get attention. Some of us, love Michael more than you would know. And i think that we deserve to know the tuth. If you know something, please tell us. This is killing me.

 139. sita tha,

  starting with an investigation will every time start with the verifycation of the dead one.
  the complete lapd is goint to cheat us?? u all think that? easy going for them to start a dna test. the have the dna result of former years. no easy going for them.
  think over it, cool down and LOOK WITH YOUR HEART

 140. IloveMJ Said,

  He is not dead well time wil tell

 141. louisa Said,

  REGARDEZ

  http://www.dailymotion.com/video/x312bq_navi-sosie-de-michael-jackson_music

 142. dani Said,

  Hello guys!
  I just heard this new song “A place without no name”.
  I am sure he is singing about Liz Taylor. I believe it was her idea to fake his death or to finally do it. I believe Mike wanted to do it a long time ago but it just never was the right time. Even this great website here says that Mrs. Taylor is one of the key figures. He loves her very much and she was or still is a dear friend to him. So I believe that Mike wanted to thank her through this song and he also wanted to inform his fans. He is somewhere maybe in the Middle East in a place that nobody knows util his hype around him calms down.
  Maybe later he is going to find a new place to live and we will be informed later through a “new song”.
  Bye

 143. svangel Said,

  can someone tell me why on e new prince michael hair was black and not blonde…or did they mix it up with blanket…cuz enews showed a pic of michael playing wiht prince michael and the baby had black hair….

 144. jpresley tha,

  Dane86, I agree, seems like it takes forever for comments to post?! How cool is it that all of us are here, from all over the world? US, Europe, South Africa, Phillipines, etc. Michael brought us all together. After all, he wanted to “heal the world, make it a better place”. I hope wherever he is that he knew that impact of his presence and his music. We are all one because of him. Paqja.

 145. jpresley tha,

  I love you Michael.

 146. emmie tha,

  the more i stay away from this web site the more i think he is dead but when i come back i think he is alive.. today i wen to the 02 arena and there was people there sitting around a tree crying. there was canddles and teddys and pictures and the hole wall was signed from so manny people.and i started thinking mayb he is dead.
  i just dont no anymore and it is so fustrating…

  i heard that paris sang in a public jehovahwittness place is it tru?

 147. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  ===Another thing that is worth noting====
  Well his staff said he was worried about the London concerts. “He wasn't eating, he wasn't sleeping and, when he did sleep, he had nightmares that he was going to be murdered,” they mentioned he thought he'd die before doing the London concerts.
  This seems like Michael was smart enough to make them think he was going to die soon and btw there is no that Michael could have known that unless the “death” was planned!!! RIGHT???

 148. she_can Said,

  I wonder what Liza Minnelli is implying

  “All of us who knew him well really know what he was like. [...] I'm sure when the autopsy comes, all hell's going to break loose. So, thank God we're celebrating him now”

  source: http://nymag.com/daily/entertainment/2009/06/liza_foreshadows_michael_jacks.html

  Any thoughts?

 149. Ninanina Said,

  I was 11 when my mother died.
  At her memorial, I played with my best friend and giggled about the pastor – and I didn't cry one tear. Only the music at the end of the ceremony made me feel the sadness again in this very strange place.
  By the way: look at Blanket's face after Paris' speech…

 150. atchou45 Said,

  i read that micheal jackson have cancer and is terminal 6 mouth to live ok but my cousin is dieying of cancer it been one month that she cannot talk or sing in bed all the time so if it true his was diying he s in great shaps dansing sing eating gum making hi 5 wow that guy is very strong so i do t believe that he was that sick because cancer eat you fast and make you very hill with the drug that they gave you so i believe he s alive that mj is very intellegient i do t feel is dead so thing not right excuser mon anglais je suis de quebec merci

 151. lovelidae tha,

  How close are you to MJ?

 152. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  Thats The Only Thing That Matters To Me As Well. Disguises Was His Passion. if He Does Return, Its Gonna Be The Biggest Thing In History.

 153. acullen21 Said,

  Dead or alive…The Michael Jackson we've all known as the King of Pop is dead and forever gone. Now Michael Jackson the man apart from the music maybe alive somewhere and I hope hes happy and at peace thats all that matters in the long run.

 154. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  The World Would Not Hate Him. People Miss Michael More Than Anything In This World Right Now. He Was What Held The World Together, Wether People Wanna Believe It Or Not. Everyone Would Understand. Plus If 12 People COmmited Suicide, Why Didnt They Say The Individuals Names? Plus 12 people Were The Dancers That Won The Contest To Be Backup Dancers. Odd Thing Ya Know. If 12 People Committed Suicide, Im Pretty Sure, They Would Tell Us The Names ANd Show Us Photos Of These Individuals. Dont Listen To The Media. Michael Jackson Even Told Us That.

 155. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  I Completely Agree, With Everything You Stated. Michael Jackson Will Be Back And The Comeback Will Be The Biggest Thing In History. He Wanted To Direct Movies, He Wanted To Play In Movies. He Wanted To Sing With His Kids. Media Is Full Of Shit, Thats Why I Research On My Own.

 156. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  I Agree. There Has To Be A Reason Behind That.

 157. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  Yes Those Children Is His. We Saw Them In The Bashir Report, They Are His, They Had Their Masks Off Before He Died As Well. They Were Getting Older, So They Gonna Do What They Wanna Do ANd Im Pretty Sure They Didnt Wanna Wear Those Masks Anymore.

 158. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  Thanks For The Link.

 159. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  Michael Jackson Had Alot Of Money. Just Because He Was In Debt Didnt Mean He Didnt Have Money. Im Pretty Sure He Would Do This For A Reason. Although He Hurt His Fans, His True Friends WOuld Forgive him And Understand And He Would Let Us Know Why He Did It. Alot Of People Could Be Behind This. No He Is Not Making Things Worse, He Will Let Us Know Why He Did It.

 160. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  Alot Of His So Called Best Friends Werent There. It Didnt Make Any Sense.

 161. MJSmile4Us Said,

  'Njatjeta! I am new here but have been kwwping up with all of the posts ever since MJ'S tragic news broke out.

  THe more I read the more confused I get about the truth behind Michael Jackson's death. I really wish he was faking hid death – it's such a shame how the media showered him with so much praise and loving words after his death b4 the whole despicable rumours started circulating again (eg his sexuality and plastic surgery issues, MJ did not suffer from vitiligo but bleached his skin etc..).

  like many of you here, I couldn't eat or sleep properly when i first heard the news. When I talked to my family and friends about his death and the possibility of his death being staged, they all looked at me as if I was out of my mind. I felt like I was talking to a brick wall.

  When I watched the memorial service again, I still felt there was something weird and I still stand by ny initial belief that the emotions expressed by the Jackson family and especially Paris was not genuine. I also read an article online that infact Michael's daughter was forced to make a public speech despite her hysterical reaction to the idea. Or maybe it's just another hearsay – it was a planned act for Paris to fool us into thinking that Michael has indeed passed away..

  On the other hand, it seem very doubtful for the Jackson family and Michael to fool the police, coroner department, the hospitals and the celebrities who attended his public memorial services..there are too many people involved here. wasn't the police who raided his Neverland ranch back in 2003 during his trial and publicly humiliated him by cuffing him for the whole world to see, not to mention such a despicable treatment it gave to poor dear Michael? In my opinion, the police wanted to to destroy him and I doubt that they would support Michael's hoax death play..

  Also when an autopsy is carried out on a deceased, DNA test to identify the body is one of the first things the coroners do. If Michael did pay them off to report that the body is him when it isn't , wouldn't their jobs be on the line. Some may argue that they would be far better off woth how much Michael could afford to pay, but wouldn't they face jail time if the truth gets revealed?

  When Janet Jackson spoke at the BET awards shortly afte his death, she seemed so emotional and appeared to be fighting back tears. In fact, seh seemed the only family member of MJ's that showed genuine emotion. It was so obvious Marlon Jackson was faking his crying. If ur so emotional there bound to be SOME tears at least. I cried more than the Jackson family combined during the memorial service! I mayb wrong coz I don't know Jackson clan personally but it coudl be possible that they are that much cruel and ccouldn't care less that their brother and son has just passed away – look at the Jackson brothers for example (they couldn't waste another minute b4 taking off to Jamaica for a concert). LaToya Jackson just realeased her song dedicated to Micahel (what a load of rubbish!).

  what do u guys think?

  I love you wherever ur Michael – just aches so bad to think that u had to go to this kind of extreme to get a bit of peace and quite..damn those paparazzis!!

 162. thelostchildren Said,

  I really do not support this view. if so, please explain the home videos. they were already released back in 2001. we aren't sure what their roles in this matter are, but it is safe to say those are his biological kids.

  btw dr arnold klein's self-proclaimed former lover spoke out saying he was told by dr klein that dear Michael Jackson was physically abused by his father, kicking him in sensitive areas and leaving him infertile. cannot believe there are such blood-sucking money-prioritising-and-sucking leeches around.
  wait, the media.

 163. thelostchildren Said,

  ages? it's a few weeks. even if the fastest-planned memorial were to be organised, do you expect it to be a few days after to keep that trauma of losing your father 'raw' and 'fresh'?
  death is where someone is gone and you have no idea where the person is, what's the status of the person, how're they doing etc. all the more excruciating is when you love the person, you want to know how they are. when they're dead, that curiosity is never gonna be fulfilled, leaving a permanent gap in you.
  people who have not even met the person, or the deceased might have been before their time, but someone people can still be affected and struck by it. death is never gotten over quickly, even with kids (who by the way might be the most affected; this is a defining moment in their lives. your life being shaped by death of a loved one? ouch.); in fact it'll never be over.
  even if you do not endorse this theory, or others, have the respect for others' work.

 164. dinamit tha,

  Exactly why are they here if they think he's dead, did they just happen to come across this site by accident

 165. dinamit tha,

  Loving the new look but im finding it hard to post in forums using my mobile, does anyone know how to?

 166. charliechaplin Said,

  Here's a nice article about MJ. Left me teary-eyed:

  http://ebmpublishing.com/articles/09july/jackson.html

 167. thelostchildren Said,

  cannot. agree. më shumë. hope, and some parts of objectivity and observation on the provided information, has relished in me the possibility he might still be alive. supposed 'reality' (ie do you REALLY think such a large-scale affair can be convincingly pulled off) and on my part a lil of skeptism has always drawn me back. I'm 50/50 on this, but 100% hoping he is alive.
  however, we need to distinguish facts from fictitious factuality, if not won't we be like the blasted media who draws reports from 'undisclosed'/'related to the'/'long-lost' family/friend/employee sources and reportedly/supposedly/apparently hands us the infomation that we are supposed to take according to their supposed authority? what will separate us, and hence make our case as convincing as it is, from the media is that we separate hypothesises and assumptions that can be decevingly convincing from the hard cold truth. let's do this for truth's sake.
  whereever he is, he is def gone for the moment; let's continue his life by living it, the exemplary way he did (X

 168. charliechaplin Said,

  Here's a nice blog about MJ.

  http://ebmpublishing.com/articles/09july/jackson.html

  Left me teary-eyed.

 169. sutranovia Said,

  MJ knows what to do to get people to belive he is gone and that thru media ma nipulation. who knows what this man has gone thru and is going thru maybe he was threaten to point where he had to do this hoax for his own good and the good of his family. maybe its a big joke like the old war of the world.,or MJ wants to see how this situation can be played out by introduceing bits and pieces of fact and fiction and making it into its own big reality of media truth.

 170. JC.LOVES.MJ Said,

  well my cousin who lives in Cali, is a pilot, and he said down at the offices, people have been saying MJ booked his private or one of the companies jets a week before, so he can be flown outta the country 2 days after his death. The plane was indeed used. I dont think anyone else but MJ is gonna use it. I have my doubts over iy, but then again we are talking about THE Michael Jackson, he has a history of doing such things. Wat are peoples thoughts on this?

 171. Samantha tha,

  As they say, “good things come for those who wait”.

 172. JC.LOVES.MJ Said,

  Haha. dont worry i know how you feel, and trust me, if i did kno more, this is the first place id tell. I love MJ sooo muchh, i cried soo much, i swear on the sun and moon that i havent listened to a full song by anyone else since the day he died. so dw, if i do find anything out, i would tell you all. And its killing me too. We all deserve to know the truthh

 173. MJSmile4Us Said,

  I think one of the main reasons for many of us to believe that Michael Jackson is still alive is that his body was never shown. I know that he is a high profile celebrity (but to me he semed like a regular guy who was mistreated and misunderstood – he was so caring and not obnoxious like so many so-called celebrities today) and maybe that's one of the reasons why the Jackson family kept the whereabouts of the body a big secret. Or maybe there is no body coz MJ is alive somewhere?
  James Brown's body was opened for display and the photo of his body at his memorial service was shown for the world to see, allowing his fans to get some closure. But I really hope there is no body and that MJ is alive somewhere!!

  I just read online on yahoo news that LAPD will not consider MJ's death (if it is true) as a homicide. This made me think twice about its involvement in MJ's death unlike my last post. Or maybe AEG paid the LAPD and the police officers prinarily involved in the case to keep quiet coz they were guilty of killing MJ and making it look like an accidental drug overdose or even suicidal?? Is it possible that AEG was planning to kill MJ (if he is dead of course) for insurance media from the very beginning by paying the doctors who passed MJ's medical tests. I mean how could Michael have passed the tests “with flying colours” and end up dead showrtly after the last rehearsal during which all of his backup dancers thought he danced better than most 20 year olds???

  I think it's not impossible to pay the judge or those involved with the juridical system. I can't remember which state in the US but there was this judge who put minors who committed small crimes (meaning no murder or other serious ones – of course every crime is bad and should be punished) like stealing a bike were sentenced to some months in juvenile prison for money.

  It still bugs me that Michael Jackson's best friends (Dame Elizabeth Taylor, Mac and Liza Minnelli) did not attend his meemorial service. Some articles state that it may be because of Katherine Jackson – MJ's mother was the one who decided everything from what songs to be sung to who whould be invited to attend. It's claimed that she did not approve who MJ hung out with. From looking at the guest list I believe that MJ might still be alive coz why on earth would u ever invite the first-class loser Corey Feldman to MJ's memorial service? After MJ was acquitted of all charges during his 2003 trial, he had to deal with yet another drama from the media coz Feldman started claiming that MJ used to act inappropriately around him when he was a teenager. And why was Queen Latifah invited, someone that MJ never spoke to in his life? This also got me thinking that Joe may have caused this – he wanted a controversial memorial service by inviting these people? Or maybe as some of u guys pointed out it was because MJ's best friends knew about Michael's 'death' plan from he very beginning?

  The main reason for the delay in the autopsy report is because the coroners want to make sure they haven'e missed anything, that it is easy for the minute quantity of chemicals in MJ's 'body' to be undetected. But Anna Nicole Smith's autopsy result managed to be released wks after her death?

  Also I think it's another hearsay that MJ was seen crossing the border towards Mexico (I think it was), provided by those who are trying to cash in – no surprise there.

  Ian Halperin is another vulture who's trying to cash in by stating a whole lot of ridiculous stuffs about MJ. I will never read and certainly NOT buy his crappy book even if they are the last books left on earth!!!

 174. she_can Said,

  Concerning the autopsies and the fact that there are several medical people implicated in a possible hoax death, my understanding is that there are no need to make DNA testing during autopsy if not necessary. In other words, several people brought him in the hospital screaming that it is MJ and that they have to save him + the family arrived = the coroner didn't need to find the identity of the body. DNA testing is used in sexual crimes, confirm paternity etc…Maybe they will have to perform one to prove that MJ is the biological father of the kids…

  http://www.exploreforensics.co.uk/performing-an-autopsy.html

  Another interesting point, in the following interview about the toxicology results: if it's confirmed as a death by overdose of several pills = doctor will not be held responsible (since MJ had several doctors, they could not know all the prescriptions he has been given) and AEG can get their payout from the Lloyd's insurance company.

  http://www.youtube.com/watch?v=eJdPlYN22Z0&feature=channel

 175. she_can Said,

  concerning MJ's friends not attending his memorial

  http://www.express.co.uk/posts/view/114840/Best-friends-are-snubbed

 176. MJSmile4Us Said,

  I read that Michael's kids will no longer be home schooled but will attend private school soon – something Katherine Jackson never did for her children when they were starting out as the Jackson 5. Wouldn't this be against what Michael believed – he tried so hard to shield his kids from the media by covering them up with masks and home schooling them? But then again he revealed their faces shortly b4 his 'death'. BUt I found out that as soon as he realized they were being photographed, he quickly covered them up again with masks. But I am sure he knew that there is no way he wouldn't be followed wherever he went. Anyways, if MJ was alive, wouldn't he be opposed to his mother's idea of sending the kids to school? But the more I think about it, he may have realized that he couldn't hide his kids' identities from the public 4eva and they may have got sick of hiding behind the masks (how uncomfortable would it be to walk around with either a mask or a veil over your face wherever u went?).

  In my opinion, Janet Jackson is the second most popular Jackson after her brother Michael of course. She has stated that she is more than happy to become a legal guardian of Michael's children if that's why they want. But if she does, how will Michael be reunited with them in the future when the media circus around him dies down? Being a high profile entertainer herself, it would be difficult to take the children to her brother without being noticed..Although Michael is a master of disguise, wouldn't people get suspicious and track her every move?

  Somebody posted on other topic that there was a report of MJ's deeath hoax 6 months prior to June 25th. Is that true and if so could u please post the link for the article?

  Michael I love u regardless of your death hoax (if it's true) – please reveal urself and give us your fans some kind of hint to tell us that ur alive and well:-) To be honest, it's killing me not knowing the truth!!!

 177. dane86 Said,

  @seekeroftruth
  ok, now I get it, but still I hope that more evidences and articles will be posted here soon. thanks for the reply.

  @jpresley
  you're right, he's like a magnetic force field who gets us all here, ONE and UNITED.

  - I would like to share something to all of you:

  : Latoya said on one of her interviews that when she first knew that Michael was rushed to the hospital she called her mother, but her mother's assistant was the one who answered the phone, Latoya said that he was not talking on the phone that's why her mother shouted to him, “why don't you just tell her?!” and then she grabbed the phone and told Latoya “he's dead!”
  -now, was that a natural reaction for a mother who loves her son dearly? it's like she can't wait to tell her daughter Latoya that her brother died…

  : Latoya also stated there that a nurse told her that Michael was still alive, when she arrived in the hospital, that's why she ran hurriedly only to find her mother and her niece and nephews crying because Michael was 'dead'
  -that's quick!from one moment he's alive and after a nanosecond he's dead? and why would the nurse tell her that he's still alive if she saw that he's dead?

  : Watch the video of the memorial carefully, when Marlon was done talking he told the audience that Janet would like to say something but his sisters and brothers told him that Paris was the one who will speak, and when they were arranging the microphone all of the other Jacksons were talking to Paris like they were giving her some instructions on what to say, and contrary to what Janet said on her interview, “while we were sitting there Paris told me that she would like to say something about her daddy”, on the video, you would notice that it's like they were the one who gave her the instructions on what to say.
  – and it's really strange that they're always telling her to “speak up”?

  –What if Latoya was not informed about this hoax because Michael doesn't trust her because of what she did to him before?

  I just wanna share some of my insights, let's not lose all our hopes! I BELIEVE HE'S STILL ALIVE HAPPY AND SAFE!

 178. Tha Kopenhagenit,

  Has anybody read the passus “Why did the body look different ?” on the Forum post here?

  There are 2 videos – one were the body is taken from the hospital to the helicopter and the one from the helicopter to the coroners office. The first video shows a kind of volumenus body and the other shows a flat and thin body – that is really really strange..

 179. MyBelovedMJ Said,

  Hello guys!

  I dont`t believe that Michael is dead. NOTHING adds up. Asgjë. I love him so much, i cannot put it into words, and you wouldent know. But i can tell you this much. You are NOT allowed to get your lovedone, and to burry that person, withour the otopsy showing what killed them. NOONE knows what killed Michael. No death satificate has been sigend, by others than Latoya, well it isent really her job, to sign it, last time i checked she wasent a doctor. And how the hell can you not know where to burry your lovedone? It has been over 3 weeks now. I will NOT believe that Michael is dead, unless i get to see his body, or some realible prove that it is real, and so far i havent. Michael loves disgueses, and he belives in Magic, he can be anywhere. he can stand right next to you in a supermarket withour you even notice. But i believe that he will come back, he just needs to rest. The damn media and papparazis destroyed him, stupid moreons, how much can one person take? No wonder he needed a break. And by the way. Everone can buy those badges, to put on your close, so you look like a peramedic. Hell i was a nurse at halloween, and i looked exactly like one for real lol. Remember what Michael always tod us, do NOT believe in anything the media is saying, look at the facts. Do not pass judgement on a person, before you have talked to them one on one, i dont care what the story is. REMEMBER THAT! And as long as the cause of dead is “Deffered” On the death satificate, (wich i believe is false) No charges can be made against him, when he desides to come back. I totally support him in all of this. I always have, and i have always defended him, whenever people were saying something about him, that will never change, i will always do that. Im not in denail trust me on that. Im not ready to let Michael go yet, I will never be ready for that. But i want people to look at the facts in all of tthis, and not belive what the media are telling us, cause that is pure BS

 180. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  I Believe He Hoaxed His Death And Believe Me It Was Needed. Why Do People Come On Here, If You Believe He Is Dead? Dont Compare This Site To The Media. We Are No Where Near The Media. We Actually Research For Ourselves, The Media Just Makes Up Lies. As You Can See, Some Individuals Are Still Ignorant.

 181. ejay5131 tha,

  @#116- I believe that username was changed to “Ella”

 182. emmie tha,

  to JC LOVE MJ
  i think it could be possible. and if he did get causgt out then he could again use an imposter and let the imposter say it was him who booked it. do u no where michael wanted to go??

 183. Seekeroftruth Said,

  People who believe that MJ has departed this life have a right to their feelings, after all that would be the point in faking ones death.
  I love MJ very much. He is like a father figure to me. I believe people know each other on a spiritual plain. The King of all Kings saved my life through MJ's music more than once. I personally do not believe MJ
  will make a return to the world stage (at least as the
  living breathing Michael Jackson) I think he will treasure his new peaceful life. We have over 40 years of stellar entertainment from him. Its all about him and his three kids now. We will hear new music very soon. Michael, I want to say
  I love you forever and I support whatever you do like always. I couldn't help it if I wanted to!

 184. jpresley tha,

  Latest news is that Katherine is contesting the executors MJ named in his will. Any thoughts as to why she's doing this given that Michael gave her 40%, plus wanted her to have custody of the kids? As with everything else, something just seems 'off'.

 185. ishealive Said,

  Just a thought but did the family stage an intervention??? Is this how they intervened, for him to recover and stop self destructing fake his death so he could escape from his fame.
  Just another part of this puzzle! I agree that the whole family didn't look upset,Marlon wasn't very convincing when he was apparantley crying, hope that doen't sound too harsh! I don't think Brooke Shields was very convincing either, it was nice to hear her speak about their friendship but I felt alot of it was acting.

 186. artisticflare tha,

  Why the hell is Arnold Klein saying he is the father of Michaels 2 children and wants to fight for custody??? I feel so sorry for those children, how the hell are they expected to turn out normal now after everything they have been through? I dont think Michael would want this for his children if he were alive! I dont think we will ever know the truth about what really happened to Michael Jackson, I have felt really sad believeing he died from caric arrest just 2 days before he was due to go on tour, but now i am confused. I love you Michael xxx

 187. emmie tha,

  http://images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/20090629/300.jackson.michael2.062909.jpg

  has any1 seen any recent pics of michael jackson, coz i dunno if this is really him just because of the hair???

 188. MariannaB tha,

  @zealot
  There are more videos of the ambulance story, look:
  http://www.youtube.com/watch?v=sxOq8wK8HhE

  There are 2 black vans following the 71 ambulance – maybe Dr. Murray was in one of them but certainly not in the ambulance.

  This is the enlarged pic of the persons in the ambulance:
  http://www.youtube.com/watch?v=jAm3NDJiMds

  The paramedic on the right was looking outside – no wonder when the mob arrives.

  From watching the videos, there is no doubt that Ben Evenstad, a paparazzi from National Press Group ,took the picture from the side window when the ambulance backed out into the street.

  However: why is there a second ambulance in the yard and the gates are getting closed after it entered, why are there two black vans just like the ones at the memorial day following the 71 ambulance?

  And yes, the large picture reveals two paramedics in the ambulance:, but not so active as if it were about life or death. The one in the back is standing aside and not giving CPR. Which means either the person in the ambulance was dead or breathing. The mask doesn't mean that the person is not breathing. Any docs out here to help further with CPR?

  By the way, the ambulances usually are so narrow that more than 2 persons are not allowed in the back. So Doc Murray could not be there.

  And: I am absolutely convinced that from the very start several people from Michael's entourage drag and tear the whole thing back and forth for their profit and are by all means hooked on messing everything up. I do not trust a single person in his family circle.

  We have a saying her: the family are the only persons you may not choose in your life. I would have sent them all to dust and if I couldn't, I would go to the desert myself.

  This is where I think Mike has gone. The desert is just wonderful, a place of sudden miracles and constant surprises, a place to fall in love with and never escape.
  I believe he's in a big sand box right now and hey, don't chase the camels around, they are so sweet…. Enjoy the heavens and the incredible milk street of stars there, best wishes from good old Europe.

  Remember Cat Stevens? Have to think of him a lot recently. Great guy taking his rest and coming back when HE decided to do so.

 189. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=Fcy8N-CYp3M

 190. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=UvIicezeXxg

 191. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=Q7_NgP0gYVM&feature=related

 192. ishealive Said,

  Regarding Arnold Klein seeking custody I hope to god that's not true they need to be with Katherine. His so called friends and family are like vulchers trying to make money out of him look at La Toya with her tribute song, where's the money for that going and his brothers going to Jamica for some concert, seems like his fans were the only ones who actually cared.

 193. bradrach321 Said,

  I don't think that Michael realised the extent of the danger he was in in taking such drugs, especially if he was surrounded by the type of money sucking leeches that are drawn to superstars; I'm sure they will have cut him off from anything that would make him question what was happening to his body. Also, although Michael was questionably one of the most.. expuisite men alive, if someone is addicted to something they cannot see sense. I know that if he thought for a second that by taking these drugs he was endangering his kids of losing him, he would have stopped instantaneously.

  Also, a program on Channel4 looked at his 'Last Days' and suggested that Michael was trying to ween himself off of the drugs as to prepare himself for the concerts, and thats why when he took the Demerol or whatever, the dosage wasn't apt since he had been using less than usual and thats why it caused him to suffer Cardiac arrest.

  On the (DISGUSTING) Martin Bashir Document Michael said that he would live forever- maybe he just refused to think about death? Including when he was taking drugs?

  Having said this, I really hope he's alice. Vërtet.

 194. bradrach321 Said,

  alive*

 195. danisnow70 Said,

  I keep going back to the post on the forum “Why did the body look different ?” and can't explain why one body (taking “MJ” from hospital to helicopter) looks soooo different from the other body (taking “MJ” from copter to coroner van)… doesn't make sense at all!

 196. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  omg!!! help me, im falling towards the side that he may be dead cuz i just watched entertainment tonight (i kno.. i shudnt believe media) but apparently katherine jackson is really upset over michael's death and “now it's her turn to grieve”. And also, brooke shields was really emotional during the interview aswell.. is this part of the hoax.. or am i just not wanting to take in the facts??? OMG HE CANNOT BE DEAD… I LOVE YOU SOO MUCH MICHAEL AND PLEASE SHOW YOURSELF SOON…. I CAN'T WAIT ANYMORE… IM GONNA DIE WITHOUT YOU….

 197. ishealive Said,

  Just found this on Google News – don't know how true it is but anyway read below:

  Michael Jackson advised Britney Spears but could not help himself!.
  A few weeks before his death, Michael Jackson reportedly advised Britney Spears to retire from the music industry to focus on life with her family.
  The late 'Thriller' star – who died of a suspected cardiac arrest on June 25 – reportedly telephoned the 'Toxic' hitmaker and warned her not to 'end up' like him. “Michael told her, 'Don't end up like me.' His warning was eerie, like he was trying to tell Britney he was going to die,” Contactmusic quoted a friend of Britney as saying
  He thought she should retire after the 'Circus' tour so she could focus on the things that mattered – her sons and family.

  What do ye think?

 198. MJSmile4Us Said,

  to jpresley:

  I think Katherine Jackson is contesting the executors in order to protect her son's estate – no one has the best interest of her son and his wealth as much as her (his own flesh and blood). I bet that Michael was tricked into naming those two men in his will.

  To ishealive:

  Tito Jackson said on his inyerview that he and his sibilings (Randy, Janet, Rebbie and LaToya) went to Michael's house once to confront about his drug use which his little brother denied. They talked with him for hours trying to get through to him to quit using them but Michael brought his doctor in to explain to his sibilings that he was fine. After that day the Jackson tried again to contact Michael but the security guards made sure they were not allowed in Michael's house.

  I just saw ET online and found out that some so-called close friends of the Jackson family claimed that the reality of Michael's death (if he is dead of course) had hit Katherine now adn breaks down every time her son's name is mentioned. But of course it's difficult to believe what anyone says, especially the media and these unverified sources.

 199. MJSmile4Us Said,

  Check this site out. It's 'Moonwalk' by Michael Jackson if u haven't read it yet:-)

  http://www.scribd.com/doc/16954508/Moonwalk-Book-by-Michael-Jackson

 200. MJSmile4Us Said,

  i guess it's very possible for Michael Jackson to stage his death as he is the master of disguise. To be honest, I did not realize that Michael played the aged man in his 'Ghost' video until I read an info on it. I was dumbfounded and couldn't believe he looked and sounded so different to the extent that I had no idea tht it was him! If he did stage his death then I guess it would be three cheers for sweet revenge to the media and all of those who harrassed and ridiculed him throught his life!:-) Who's laughing now right?

  I love u Michael. Hope ur well and resting that has been so overdue. Remember ur fans will not judge or hate u for staging ur death if u decide to comeback:-)

 201. MyBelovedMJ Said,

  That man Arnold klein. He is one big PIECE OF SHIT: (Sorry again for swearing, i have to control myself, and sorry Michael i know you dont like that but i just had to ) Prince, Paris and Blanket IS Michaels children that will NEVER change. When is people gonna get that. And even if they werent, that man would be alloed in 10 feet of them, they have never known him lake that. The Children is going to stay with Janet, just watch. A Judge would NEVER put them though this, They will be stying with their family

 202. MyBelovedMJ Said,

  That is Michael

 203. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  http://www.popeater.com/music/article/katherine-jackson-custody/576961?icid=main |compaq-laptop|dl2|link2|http%3A%2F%2Fwww.popeater.com%2Fmusic%2Farticle%2Fkatherine-jackson-custody%2F576961

 204. MJSmile4Us Said,

  to she_can:

  thank u so much for the links!1:-) I really wish that Michael is alive. After all 90% of what the media feeds us is a load of rubbish right? I love MJ's song Xscape – like he said on the song, all the media cares about is selling a story at whatever cost. I don't know if any of u guys heard but a magazine company (can't remember which one though sorry..) hacked into the voice mails of some celebrities including Gwneth Paltrow.

  I think if Michael's parents didn't invite his close friends to his memorial service was out of line. After all, the event was 4 Michael not them. THose closest to him should have had the time to say good bye. But mayb it was a way for the Jacksons to make us believe that Michael did die when infact he isn't. What baffles me the most is the timing of his death. From what I know it was 2 days b4 he was to fly out to London for the shows. And the fact that Sony was aiming to buy MIchael's share of the music catalogues. I feel sick thinking that mayb he was a target and was murdered like LaToya said. BUt then I read on TMZ.com that she was paid to say that.

  Michael I love u and wich the truth comes out really soon!!

 205. monij Said,

  Michael Jackson wanted to live forever, he was fascinated by both immortality and death (he spent 5 hours at James Brown's funeral home all by himself with the casket!!! http://www.nydailynews.com/news/2009/06/28/2009-06-28_fascinated_by_death_spent_5_hrs_with_james_body_had_many_questions.html.)
  His fascination with death can only be explained by his desire to challenge death, maybe even cheat death. If I wanted to live forever, I would do everything to keep healthy. MJ was clever; he surely knew what pain killers and drugs can do to your body. And for someone who wanted to live forever, I doubt it very much he would go near them. My theory is, MJ was not an addict. Whether he is dead or alive, I cannot really tell. Maybe he invested all his money in science to find a way to live forever (maybe that is why he is half a billion in debt), maybe they made a breakthrough in their research, and it was time for MJ to be away temporarily. If higher authorities are involved in this hoax, then it would make sense that everyone else is in on it, whether they know about the hoax or not.
  This has all been a cover up.

 206. MJSmile4Us Said,

  After watching the following video on YouTube, I am more convinced than b4 that Michael is still alive and that his 'death' has been staged. please share ur thoughts on this

  http://www.youtube.com/watch?v=g91YGe5ouqs

 207. MariannaB tha,

  I forgot to mention one thing:
  don't believe what you see and hear!

  This is essential!

  The first video of hollywood.tv is cut together. The first sequence shows the “more important”, the ambulance backing out. The second sequence shows there is still an ambulance in the yard. Actually the reality began with this second sequence.

  Pse? If you look at the private video of one of the tourists in the bus (the TMZ video), you'll find that the bus arrived BEFORE the ambulance backed out, not after. And two vans are following the ambulance and when on the street, everybody hurries and gets into pace. There is one black van still in the yard but no ambulance.

  Beware from the pics that media distribute. They are cut, put together in a new sequence and point to things that want to be seen as important.
  The pics and stories you get over the media are artificially modified in order to get a “good story”.

  From Europe to the folks in the US and especially in CA: I always wondered how crazy press has gotten over there. We also have a yellow press but you can avoid it easily and you can laugh about it because you know that these guys are lying. There are enough law suits going on from celebrities where the newspapers had to pay enormeous sums just because the published a certain photo.

  Looking at the internet sites of the yellow press of the US, I cannot stop from shaking my head. Are there really people out there who want to get fed with such stupid stories? And the worse: believe them?

  When I saw the video of Mr. Bashir, I only said: I would have thrown him out the first second he started his psycho attacks. Michael was just too kind of a person. I would have stopped immediately and have kicked him out.
  Just the fact that he was authorized that kind of interview makes me shake my head.
  Just the fact that helicopters are allowed with paparazzi on board makes me shake my head as well.
  What has happened with the Americas I used to see 20 years ago?

  I mean this whole development is unbelievable and shows a deterioration in moral and respect that is hard to believe from the outside.

  It's just like artificial cheese on a pizza – who the hell would buy such a thing? But everybody does and does not speak out.

  Maybe it's time now to speak out what we want and what we don't accept.

  I don't accept the whoopla at the Memorial which was a pure shame and I understand every close friend of Michael to not participate in such “fake” and “do as if”.

  For you having grown up with all these circumstances, it may appear normal. From the outside, they are weird.

  This does not mean that we don't have to deal with lies, missing respect and moral and values that go over Jordan. I just was shaking my head over what I saw the last couple of weeks.

  Just wished MJ had not choosen to live in this surrounding. Any way, he's better off now.

 208. JC.LOVES.MJ Said,

  @ emmie.

  no im sorry, my cousin said hes not allowed to get a hold of imformation like that seeing as it has noting to do with him. Guys just be patient, i for one are not a patient person at all, and im scared to death even if/tho MJ is alive, we will never see him again.
  But we will find out soon, hopefully.

 209. MJSmile4Us Said,

  curious_george posted this link which shows Katherine Jackson at the hospital as well as Jermaine Jackson and LaToya. Does this mean that Michael Jackson has indeed passed away? OMG my heart felt it was breaking into pieces all over again! let me know what uu guys think of the photos..

  http://bbad.forumotion.net/latest-news-f38/michael-jackson-rushed-to-hospital-suffers-cardiac-arrest-and-dies-t398-10.htm

 210. MJSmile4Us Said,

  there are ridiculous reports of the possibility of MJ being assassinated by the US CIA. it's a hoax right? people will fabricate any stories to get money…

 211. kitkat Said,

  @MichaelJacksonIsStillAlive

  i hope u get to c my reply cause i couldnt fine a reply button so i could reply directly 2 u,but im so glad theres someone out there tt is going thro wat im going thro. I NOE mjs alive but the media keeps makin me lean towards the other side. Me nu gota stick 2gether n help each other never lose hope. N i seen tt of her griving it really made me think “damn he might be dead” but then i realiazed she got be part of the hoax!! n 4 those of us tt r saying “tts crazy they'd never do allll this just to fake a death” well actually ppl tts WAT THEY WANT US TO THINK. I noe hes alive cus of that emotionless speeech paris gave n the emotionless family makes me noe hes alive. Cause a family wod never not give a damn. Also ofcourse brook sheilds wod be crying,shes not in on the hoax thing. Shes fooled just like so many other ppl. Im happy tt hes alive n im thankful 4 tt, but im sad cus after i heard his mom pretend to grive (cus hes really alive) i realized tt maybe he wont come bak. I mean y go thro all tis work just to reveal urself? but we never noe. Mj loves his fans. Maybe he'll do it 4 us. Or maybe he can find a way of emailing us or somthing. I mean the press would neva noe cause we wodnt rat em out. Oh n 1 more thing sometimes wen the media is geting convincing tt he cod be dead, i remeber mjs words on his interview wit oprah, he said “if a lie is told enough,u begin 2 belive it” n he said tt more then once. Hes so right,so everytime i start to belive it i just think of that. He also said “never belive the media” i feel he was flinging clues out to his fans so tt we wod noe in our hearts tt he faked his death. Not to mention at the end of the memorial it said “im alive and here forever” could he be flinging us another clue? i think so. Oh n not to mention we never saw his body!! hes the first celeb tt never had his body shown! theres to much evidance hes alive. Its actually more logical to belive tis then to belive he died. Cus tooooo many things just DONT add up. On the other hand so many things add up that he indeed faked his death. WE LOVE U MJ!!!!! pleaz dont hide from us 4eva!!!!

 212. MJSmile4Us Said,

  as ishealive mentioned earlier, I don't get why that Arnold Klein suddenly decided to publicly announce that he is the biological father of Michael's two eldest kids when in fact it was not so long ago that he denied the claim on Larry King Live. I believe that he is teaming up with Debbie Rowe to strengthen their case against Katherine Jackson – two biological parents VS grandmother. But I am confident that Katherine will win for two main reasons: the kids will get to have their say on who they wish their legal guardian should be; Michael specifcally pointed out in his will (legally bound and signed on every paragraph by MJ) that he wanted Debbie no part whatsoever in his children's lives. Game over!

  check out the following video – Michael looks so adorable as he always does !

  http://www.youtube.com/watch?v=QHqHH4RJA5s&NR=1

 213. Samantha tha,

  He better not be dead.
  I'll be crushed to pieces. </3

 214. Ispy Said,

  Just a question:
  If the autospy had cover the fingerprint match

  Thanks a million !

 215. kjmj Said,

  Hej.

  Check out E´Casanova on twitter.. interesting.. Going to Germany to meet with someone special – at a castle!! Wasn´t it mentioned in a post, that he was hiding and restitute?

  Keep the faith

 216. kjmj Said,

  Forgot the link… here it is:

  http://twitter.com/ecasanovaMJ

 217. Samantha tha,

  I was watching a ET today, and there was this guy I think he was the author of a book he was writing about michael. And he was saying that Michael had a cocaine addiction and alcohol problem.. and it looked like he was reading off a screen. Is this true that he had a cocaine addiction & alcohol? Because Michael said once he hated Drugs & Alcohol, i really hate this guy… He was a fat jerk i don't beleive him tho. >.<

 218. kjmj Said,

  Samantha – I think it´s Ian Halperin You are thinking of.. He also claimed i december 2008 that mj had 6 more months to live, due to serious lung-infections….

 219. jazzlvr66 Said,

  Sorry if this picture has been posted here already — but I think there is a SLIGHT chance that Blanket looks a little like Michael. I know it's been said that none of the kids were biologically his, but there's just something about the little one's face. I dunno…

  http://a.abcnews.com/images/Entertainment/spl_blanket_jackson_090717_ssh.jpg

 220. ishealive Said,

  Just went into E`Casanova's Twitter, very interesting “He's been invited to dinner in Germany with a special guest and he hopes it is who he thinks it is”
  What's that all about I wonder?

 221. dane86 Said,

  hey people!

  Listen to what E'Casanova said on his Myspace account…

  ” I'd like to thank you all for your continued support and your messages and comments of goodwill, I have alot of great plans for the 09 and I hope to see you all there, also, I ask that you please support my new song 'What's wrong with your mind' DON'T GIVE UP THIS TIME, it's for a great cause SO UNTIL WE MEET IN PERSON, YOU GUYS STAY STRONG,HANG IN THERE AND I HOPE TO SEE YOU SOON…”

  -there's something about his statement and I don't know what it is…something weird I guess ~?

  also, pay attention on how he delivered those lines, there's something in it…something DEEP… or I'm just being paranoid?

  what do you think? http://www.myspace.com/ecasanovafansite

 222. dane86 Said,

  and by the way, take a closer look on his picture there, the one wherein he's wearing a red jacket,

  -the picture of 'MJ' in the ambulance and his picture kinda look the same? right?

  http://www.myspace.com/ecasanovafansite

 223. dane86 Said,

  I forgot to say, the title of the message is 'PERSONAL MESSAGE FROM E'CASANOVA' it's on his music player.. http://www.myspace.com/ecasanovafansite

 224. Lyn Said,

  arnold klein father or michael's kids?? and is fighting for custody??
  is it like in the media or something?

  come on… michael has said that the children are his…..

  why are they doing this??

  did arnold klein said that himself or it was reported by the media??

 225. ishealive Said,

  Dane86 thanks for this, it is really odd to hear this, in my opinion it's Michael.

 226. nina Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=8ByMffQo114&feature=PlayList&p=854E51A01EFD98EB&playnext=1&playnext_from=PL&index=13

  he is the biological father !!!!

 227. MyBelovedMJ Said,

  MICHAEL WAS NOT IN THAT AMBULANCE. GRRRR sorry.

  I like Seekeroftruth, belive in soulmates in spirit, and in my spirit Michael is mine. I love him so much, and i mis him more, and more each day. I will not go into details about my love for Michael, it will take to long. But trust me, I love him more than words can say.

  I believe that Michael is still alive, something in my heart tells me. I have a feeling, a very weird feeling.
  All The media is bullshit. I hate it. I dont watch TV these days, i stopped it, cause im sick and tired of hearing all the bullshit, they are talking about, and how they are trasching Michael`s name. Most of us st this site, are doing our own invastigations, and we can se above the media, and look at the facts.
  I dont really care if we ever see MIchael Perform again, thats not why I love him. I just want him to be happy, and have the life he so ever longed for, with his children.

  ARNOLD KLEIN is NOT The father of Michel`s children. ITs all bullshit. And even if he was so what? He never had anything to do with them that way. As far as i see it, Michael is their ONLY father, that will never change. I belive that you are not a parent of name, but a parent of what you áre to your children. Michael is everything to them, and so are they to him. He loves them more than life itself.

  No matter what, no judge would never take children away from their family. I dont believe in ANYTHING the media is saying, as far as I know, its all crap.

  Sorry if I sounded to upset, I just had to let it out.

  Faleminderit

 228. LilithBelgium Said,

  'Njatjeta!

  First : Excuse me if my English's not perfect but I'm from Belgium.

  Like you I think Michael Jackson isn't dead.. Because, there are very strange things.

  I would like to show something :

  Jermaine Jackson's Interview on France 2 TV (French TV)

  Watch it (Interview translate in French Language)

  http://www.dailymotion.com/relevance/search/Jermaine+jackson+/video/x9wvcz_interview-jermaine-jackson-integral_news

  What do You think about it ?

  Jermaine seems very sad, and he's crying on it.

 229. Perfume Said,

  Just checking in to see if there is any further developments, I am curious, and why is the ADMIN so quiet.:) I log in here everyday to read the updates as well as comments

 230. edenmalfoy Said,

  @jazzlvr66

  If Blanket looks like anyone, I think it's Miko Brando.

 231. eurekh6700 Said,

  hy im one of mj's fan frm India. MY NAME IS SUREKHA.i jus want to sy tat he is alive.tho i hav not personally seen or i do not hv muc proof of him aliv nw bt thes r some info evidences i found to support your forum to prove he is alive

  okk…first of all lets start from the beginning. gues u pepl will rembr the time wen thy tok up michael's body in the helicopter…1
  http://www.youtube.com/watch?v=DSNQCK6xN…
  c this video u can c mj's body moving up n tryg to sit up after one of the media copter's accidently caught this video.whc the otr copter caryg the dead body (haa) is not aware off.
  2 the 911 cal was made casually .the person did not mention any name wen he cald up.jus said the man is uncnscious n pls cme n attend. while he cud hav very well said it was michael jackson

  3 the gap in the cal was just to shift up the body double.if u dnt knw mj wanted to pul up tis stunt for a long time. he usd 2 writ suicidal notes n tear them up.but kept 1 always safe n read it continuously.nv al knw hw muuc he admired elvis.he had 2 muc pressure n work lif n his social life so 4 d past 16months thy hunted and found a guy atlast who was in verge of his death bed n gav him exact mj's nose replica operation n to beliv he had heart attack ,paramedics evn gave him shots of adrenalin injs .watevr that double was a dying man already n he was promised if he cud help n this fake death, his family wil be taken care off,.
  4 yup. the casket was empty. as u cn cc mj is 5ft 10.n if u hv seen living wt mj videos mj says he nevr wantd 2 be buried n wantd 2 always be alive — rembr the oxygeated bed?!nc this video 2 confirm it
  http://www.youtube.com/watch?v=pZdBNtC5i…
  5 it seems his family members were not up for this idea of mj n evn his close frnds for that matter. rembr debbie rowe (ex wif) n elibth taylr did not cme 4 d memorial.

  — many websistes hv released pics of mj –alive afte his death
  http://www.michaeljacksonsightings.com/
  mj wantd his fans 2 knw this bcos he herd that aftr his death news 12 pepl al ovr the world mj's fans have committed suicide so mj nevr wants anytg bad for his fans to happen.

  6 pepl say that he is now presently found in hungry in e.europe. n has changed his face completly n cut his hair very short.one cud nt recognise him nw.unless u take a vey clos look

  7 initially mj had signd only for ten concerts bt some ppl forced him 2 tak up 50 concerts in a row. come on ppl watevr our moonwalking star is 50yrs old hes not the before always young mj. he can dance nly up to his energy. acceptg for a 10 was more than enough. but apparently d money frm thos cud not covr up his debt of 500millions. tats cruel 2 force mj 2 take up tat.whc he was not informed

  8 http://www.youtube.com/watch?v=Xj0q7wC4l…
  c tis video.tis a dupe.hes not real michael. c lok at the mannerism.mj nevr walks lik tat. c the hair nc closely the nose .it looks like he was born with tat. wher as in d real mj v can c his grafting clearly nd skin tone

  9 navi – tis is mj's official double he uses to get past the paparazzi or heavy crowds tis video proves it – decoy mj
  http://www.youtube.com/watch?v=RdSTg9rMr…
  agree wt the points of his first kid of mj chewing gum n fathers funeral, prince mj the 2nd givn d mj doll, the gold casket being small, parents of mj didnt utter a word nd mike , al d pepl stars who attended hardly knw mj lik maria carrey, usher, etc,.

  yup michael changed into Islam in 2007-08 chgd name into ”micheel jackson”
  2day mj's neverland cctv cameras are being searchd..it seeems wen the heart attack inccidnt whc pepl say d reason y mj died it sems d cctv has captured the whloe seen. but d tapes were missing? pepl,pepl plsss it was wholly plannd 4 d past ten yyrs nu tink thy wil lev al thes evidencs out.

  d press imagine b4 evn a smal news abt mj usd 2 host it up for abt 6months or so,but nw c his death news not evn a month thy hav started 2 lev it out. mj was harassed by the press bt at d same time pepl pepl its all money ..thy say press s also coverup in this. dnt knw whtr tru
  it seems mj s watching all this wt his tv hooked up n laughing .recently it was said that mj bursted ot laughing hearg wen d mad comments d media made again esp his ghost in neverland video shown by cnn.
  rembr pepl mj trid to do this during his hbo show in 1995 he fainted fakely n went away of the concert.
  mj more thn a tour he wanted to direct a movie cald ”thriller”wt al his songs featured in it,
  finallyy mj is alive n well. is n good contactt wit his kids. mj's family n close frnds knw abt this trick .mj is not cmg back as mj. he has startd a new life. the non celebrity life whr he cud do all he wantd 2 do as a normal person. watevr a tru mj fans we mus all accept his privacy vr happy if he is happy.

  ALL WE NEEDED TO KNOW WAS HE IS ALIVE, BELIEVE ME HE IS. AS A TRUE MJ FAN I AM HAPPY JUST TO KNOW THAT MY HERO IS ALIVE IN THIS PLANET..
  remember mj hated the press but always welcomed his fans. so pls stop commentg bad abt him.
  let him live, …he needs rest…give him time,,,,..”and this is it” i guess i have proved most of the evidences., will be really happy if you people could put this up in your webpages.
  faleminderit
  s.surekha – India

 232. emmie tha,

  its reported by the media LYN they are just trying to feed us false info…
  im starting to believe heis dead because now jermaine and tito are questioning the docter about things..im so sad if he has died…
  i cant wai to watch the uri gellar documentary on ITV in london. on sunday at 8. then we can see if he shows any new clues….

 233. MyBelovedMJ Said,

  I have a question to all of you. Feel free to comment. You`d might find this question weird. But im asking for 1 reason. Michael believed in magic. Everything can happen when you believe in magic. I do believe in it. A?

  Do you believe in Magic?

 234. kitkat Said,

  i went to tt myspace account u guys were talkin about ni almost went insain!!!! i couldnt tell which one was mj in the pic.

 235. He.is.alive tha,

  Information is now forthcoming very sparingly, and MJ's “death” hysteria has quieted down. All we are now getting is legal matters mambo jambo and delays, delays, delays.

  ** Where is the body ? The dead man's body who died in in place of MJ ?

  ** Why is there not one single word on “Michael Jackson was cremated, ashes strewn here/there/someplace and/or has been buried at an undisclosed location.

  ** HSN just now reported that “murder” was not in the picture at all, while LaToya in$i$ted to a british rag that it WAS and as the dollar signs in the word “insisted” indicate, received compensation for the interview as the editor of that rag on the Larry King show said that “information like that” was not being “disclosed” ? What's LaToya gonna use as more “floating” now, if any ? I bet she'll quiet down and put it off on the “LAPD investigation”, a legal excuse to keep mum about it ???

  ** “Michael Jackson dead at 50″ hysteria has died down considerably and will die a natural death, if you pardon the pun !

  In consideration of all the foregoing, plus the enormous input from other bloggers, speculation on the “death” speak HOAX of Michael Jackson will only gain more momentum because this “lack” of forthcoming information makes wider room for more speculation. My conviction is this: Michael KNEW the global mass hysteria his “death” would cause, hence made off clandestine and timely, is/has been watching it from afar whereever he is and in all probablitiy is glad this is all over, that he is finally free and is praising God for his safety and peace.

  “let noone deceive you ….” Jesus Christ in Matthew 24:4

 236. zealot Said,

  If Michael really did faked his death, I find it odd that his brothers, Tito and Jermaine, are saying that they do not want their brother's death to become a mystery. They want the truth about Michael's death to become manifest. If I knew that my brother faked his death, I would try to let the whole thing die down with new developing stories hoping people would forget about it soon rather than keeping the death story alive. Then, if there were a body I would quickly have it cremated to rid any further evidence from emerging. Also, it seems like Michael should have had his affairs in order, if he's been planning this, so his mother Katherine would not have to battle over control of his estate. It all seem so strange and it's making me to believe that he really is gone too soon but I hope he is not.

  I am still questioning the validity of the last photo taken of Michael in the ambulance. Maybe, we can do an experiment with a high quality camera and the exact paramedic ambulance to see if we can produce a photo that is clear and visible. Someone who has access to a high quality camera and access to the exact ambulance that Michael was in should take a picture through the side window to see if the results of Michael's ambulance photo can be replicated. Then, we can put to rest all doubts regarding the validity of the photo and focus more attention on other aspects leading up to his alleged death.

  Oh yeah, someone replied to one of my comments; thanks for taking heed to my observations regarding Michael's alleged death.

  “Tourist bus arrived before ambulance 71 backed out the drive way”

  -Yes, the tourist bus in fact arrived before ambulance 71 began backing out of the driveway. However, the tourist bus is stopped further in the back to allow room for ambulance 71 to back out of the driveway. The tourist camera recorded only what was viewable from that angle at the time, which was mostly the side road. On the other hand, the person with the hollywood camera was on foot, I assume, and he was more focused on capturing a close up of the ambulance leaving Michael's home, thus missing the two black vehicles departing behind the ambulance. Since the hollywood camera was on foot, he was positioned in a better position to see the gates at that moment, thus capturing the second ambulance entering the gates. Whereas, the tourist camera was still in the back and making it's way forward toward the gate view, thus missing the view when the second ambulance enters the gate and makes its way toward the back. The cameras gives us different views of the scene, one objective and the other more subjective maybe, but when the footages are combined we can get a better interpretation of what happened.

 237. kitkat Said,

  well actually them keeping the case alive is part of the plan to make us think “if he really did fake his death theyd remain quite” which is EXACLY y ther not remaining quite

 238. emmie tha,

  i believe is magic,not card magic but some kind of magic,its good to believe in something and its good to live in a dream world sometimes,to get away from the crap in this world, i live in london in UK and i know i would liketo get away fromm all the knife and gun crime.. all the people getting killed just for going in a different area, i wish i could where michael is now if his not dead…

 239. she_can Said,

  Blanket at the memorial

  http://www.mirror.co.uk/celebs/news/2009/07/21/michael-jackson-s-son-blanket-asks-godfather-heart-breaking-question-where-s-my-daddy-gone-on-holiday-115875-21535855/

 240. He.is.alive tha,

  I read in the european press that this Dermotologist Dr. Arnie Klein has admitted in an interview that he is IN FACT the biological father of Michael Jackson's children ….. as if that wasn't bad enough, but this guy is ………..a HOMOSEXUAL ~ holy cow …. what a shocker … my heart goes out twice as far now to Prince Michael and Paris and I will have them added to as many prayer lists I can find that they both grow up with NORMAL and natural sexual orientations …. God bless and protect you Prince Michael and Paris … … ….

 241. shell12 Said,

  How does anyone knows what Michael's face looked like if they were not there at the viewing.Michael would never put his children through such pain and misery.Michael did not intentionally try to kill himself he just wanted to rest and he trusted that his so called doctors would watch him sleep I guess somebody messed up,but that still does not mean that Michael did not love his children,again Michael just made a bad choice.Nobody knows the inner pain and hell those children are going through since the death of their father,and maybe they didn't want to share that with world.However I applaud Paris for being unscripted when she humanized her father,rest in peace Michael,these people stil won't leave you alone,not even in death.

 242. MyBelovedMJ Said,

  She-Can.
  Little blanket baby, is to young to understand why his Daddy had to do this. I think he dosent know. But he will..

 243. MyBelovedMJ Said,

  He.Is.alive.

  They are Michael`s children. NO MATTER WHAT OTHER PEOPLE ARE SAYING. He is/was there father, nothing will ever change chat. And they will not be taken away from there family

 244. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  @kitkat
  heya thnx 4 dat.. i read ur reply : ) I really think i needed that…. i didnt watch entertainment tonight at all today and im just staying away from all that bullshitting media…. im literally addicted to this site…. i can't really talk to my friends or family and stuff… they honestly think im fukin retarded (in fact my brother told me to go see a doctor)… anywayz… michael has to be alive.. i honestly cannot express in words how much i love him… im lyk 17 and i know hes old enuf to be my father.. but i feel that michael is the only person i have felt that way about (he is the perfect human being)….. he is alive, i know it…..

  michael please show urself soon…. i miss you soo much!!!

 245. mjfanfromfar Said,

  I agree with this account. Coz first of all into my idea, the memorial wasnt that good for a real presenter, MJ. He organised his musical shows such a grand scale & for his death, no one could do it for him better.
  Accept few, others who participated in the memorial were not that close to him.
  And I agree that no one in the memorial showed a real tear for this most beloved man. I, my self cried so hard; cried several times; and still make me cry when i think about him. I live far away from USA, but He effected poeple all around the world, like myself.

  By the way, what my first problem, acutally who is behind this web site? With lots of infor and links, whats the main reason to prove that he is alive? Even after few weeks, still this site is in a big scale & whats ur relation to michael?

  Michael jackson is the most talented musician even for more thousand years.

 246. Samantha tha,

  BLANKET IS SO CUTEEEE

 247. Lyn Said,

  Thx emmie 4 the info….:)
  I've been staying away from the media too…
  Practically, they have been BS-ing…they have no consistency in what they are writing…they twist and turn the stories and get people confused…and they write really stupid stories that when you read you will ROTFL…

  ok, to the media, he has passed away….
  when someone dies, you shouldn't write all the nasty things about them..
  no respect at all..
  but i guess that's what the media are good at…
  gossiping from a to z….
  they are willing to do anything for money, attention, whatever…
  and they have forgotten the human values!
  dissapointing…

  WHY CAN'T THEY JUST LEAVE HIM ALONE???

  I believed that Michael is still alive…
  I hope that he is safe and is leading a peaceful and quiet life…
  away from blood-sucking 'leeches'…

  i love u michael…:)

 248. Samantha tha,

  @MichaelJacksonIsStillAlive
  omg, same i tried talking to my family and there jst like “his gone, his not coming back” and i'm just like “you wait and see” But it's so hard to explain it and whenever i try to i start crying
  It's so good i get to talk to people on this site and share things that people beleive his hopefully still alive, which seems pretty true with all the points and facts, nothing sums up his death. Only a few things do, and when i read them i feel like his actually gone for example when i watch things on tv (even tho i shouldnt because its probably all lies) but it makes me feel like his actually gonee But i think they're only trying to make us beleive his gone, like They made us beleive he was a child molester! Maybe part of this HOAX is to make the family come out with the truth, i don't really know if they have already because i never payed attention to that story, because i know it wasnt true anyway, but yeah it maybe part of it. this site is the only one i trust I read it everyday and the comments . Michael also has a quote “If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between cant be dealt with”. 2001 .
  MJAAAY i love youu, i hope you're still out there xx

 249. CrAzYiNsAnEbArBiE Said,

  If You All Haven't Noticed, Ever Since This Site Has Been Put Up And We Have Been Expressing Our Doubts About Michaels Deaths. His Family, The Media ANd Everyone Has Been CHanging Their Storys Around. Im Pretty Sure they Are Following This Site And Since This Site Makes People Think We Should All be Put In An Insane Asylum, Im Pretty Sure Noones Gonna Really Believe Anything We Say, Except The People That Actually Know The Truth. Just Watch More Closely. I Havent Been Wanting To Follow The Media But I Know They Are Bullshit, But Theres No Way You Can Avoid It, Michael Jackson's Death Is Everywhere.

 250. JC.LOVES.MJ Said,

  I BELIEVE IN MAGIC ! I ALWAYS WILL. MICHAEL JACKSON HELPED US BELIEVE !

 251. MJSmile4Us Said,

  I can't believe that an 80 minutes long movie will be released at the end of the year which will show Michael's last reheardal footage at Staples Centre.

  http://news.yahoo.com/s/afp/20090720/ennew_afp/entertainmentusmusicjackson_20090720172952

  This made me feel so frustrated at AEG as well as the whole media in general for exploiting MJ (again!) after his 'death' – why didn't they love and show appreciation of his work when he was alive? They are playing with MJ's fans like us who are confused and crushed at his sudden passing (if it's true but I believe he's alive!!) to make big bucks. From looking at the interview that LillithBelgium posted earlier, I still believe Jermaine was faking his emotions – those tears don't look genuine. Maybe he shed a tear or two.

  If MJ did really die, I strongly believe the police are despicable and as bad as the media for finding excuses like lack of evidence to bring murder charges against Michael Jackson.

  What dou guys think? Please refute any of the ideas I pointed out – I really wish and pray that Michael is still alive..I really need answers. It's been so hard to get proper sleep as millions of questions run thu my mind constantly!!

  I love u Michael – please be safe and let us know or give hints that ur alive and well

 252. kitkat Said,

  @MichaelJacksonIsStillAlive

  ok good i was scared u wouldnt get it, and dont try n convince ur fam 4 some reason certian ppl refuse to belive things no matter how much evidance ther is. My parents n grandparents belive he did after i told em all the things ive gathered from these sights. I talked to my thearipist about it n even she belived me,so tt proves were noit crazy lol. But ppl such as my moms bf refuse to belive it,i guess because of the medias constant lies that they always think are tru 4 sum reason. n yea im 15 ni wod totally spend the rest ofg my life wit em, hes so sweet,u dont meet ppl like tt everyday. Hes my role model n we'd live in such a great world if every1 was like him. Anyway trust me he's alive cause theres way 2 much evidance

 253. Samantha tha,

  :'( http://www.hoax-slayer.com/michael-jackson-dead.html is that true? Or just another load of bullshit?..

 254. MichaelJacksonIsStillAlive Said,

  @samantha
  yaay lol so u know exactly wat im talking bout aswell right… i guess the best thing we can do is just stick together and make sure that we dont let the media get to us cuz i know that lotsa ppl have already been fooled (lol i can hear my family's voices telling me that im the actual fool haha but i aint gonna let that get to me)…. yes michael is alive cuz like there is just too much evidence telling us that hez alive rather than dead…..

  I LOVE YOU MICHAEL .. AND I KNOW I ALWAYS SAY THIS BUT PLZ COME OWT SOON!!! IM WAITING… ILL WAIT AS LONG AS YOU WANT ME TO!!! I LOVE YOU MORE THAN ANYTHING!!!

 255. MJSmile4Us Said,

  It is weird like Joe Jackson said that why on earth would a cardiologist was on payroll to be with Michael 24/7 when he passed all of the medical tests 'with flying colours'? I think AEG was behind it all and it would be a lie to believe what they said – that Michael INSISTED the doctor be with him.

 256. MJSmile4Us Said,

  the link for the article is;

  http://www.etonline.com/news/2009/07/76602/index.html

 257. MJSmile4Us Said,

  hope, one of the members of this site just posted this link (thank u for posting it – someone who was at UCLA medical centre at the time of Michael's 'passing'. I feel like crying coz stuffs like this make it real that MJ is really gone. But I am hoping that the fire alarm that went off during his stay was a way to give time for MJ to escape?? I hope he is alive.

  What do u guys think?

  http://jenellesjourney.blogspot.com/2009/06/very-interesting-follow-up-at-ucla.html

 258. mjfan Said,

  In response to number 209: So clearly people were INSIDE the hospital snapping photos. If this is true, then WHY did no one get a photograph of Dr. Conrad Murray who was also supposedly at the hospital. None of this washes for me. The more weird things that don't line up the more I think there is a conspiracy of SOMETHING. Whether it's murder, or a death hoax, this certainly isn'ta normal situation.

 259. charliechaplin Said,

  Could it be that the Jackson family are really under the belief that MJ is 'dead'? Could it be that the 'death' of MJ is part of a grand scheme made by AEG? Could it be that it's AEG that's hiding the living MJ right now? Could it be that AEG is behind the conspiracy of MJ hoax death?

  Dead or alive, AEG will gain from MJ's concert because of the backing of the insurance. AEG owns Staples Center where MJ allegedly last rehearsed and where his Memorial was held.

  It's a win-win situation for AEG & MJ if they successfully pull off the 'death'. AEG will get it's money while MJ can go on and have the private life that he has always longed for. MJ can still participate in the music business under a new name or persona. He still can make hit songs but not be bothered anymore by the press or ridiculed by his detractors. His 3 kids will not be starving because of his 200 yet unreleased compositions.

  Maybe AEG & MJ are just waiting for the right time to tell the truth to the Jackson family.

  Click the video link below. Watch it carefully. It's how I was able to come up with my theory.

  Listen to what Rowe is saying that MJ was being 'controlled' by AEG. I think that AEG 'controlling' MJ is just part of the facade. Maybe, the fact is: MJ's 'death' was a collaboration of MJ & AEG.

  http://www.youtube.com/watch?v=QNmWXPUMVQ0

 260. charliechaplin Said,

  The 'MJ' at the O2 arena press conference has a bump ( or is it 2? ) on his smallest finger of his left hand:

  http://www.zimbio.com/pictures/vWehKSURT4m/Michael+Jackson+Announces+Plans+Summer+Residency/FwxP6eFyHwy/Michael+Jackson

  http://www.zimbio.com/pictures/vWehKSURT4m/Michael+Jackson+Announces+Plans+Summer+Residency/HJf7XMgsLQs/Michael+Jackson

  And why was his left palm dirty? Probably stained by his constant touching of his make up.

 261. charliechaplin Said,

  This could have been the 'MJ' at O2 conference:

  http://www.tmz.com/2009/03/24/jacko-faces-the-cameras-turns-kid-blue/2

 262. mo2kidzs Said,

  What bothers me is no hospital official or doctor who worked on MJ came out to say a word about him. Almost in every case of sudden death and high profile case a spokes person for the hospital or doctor who treated the person comes out with a statement. A family member came out to tell the world MJ is dead????Also on Larry King live last night with Joe Jackson. Larry asked him if he said goodbye to mj, joe replied I said goodbye to up in.. well I said goodbye to him at the memorial??? It's like he caught himself just as he was about to say something wrong? AND with all these media whores coming out to say something about MJ.. Not one single person who works at that hospital had a comment?So much of this story don't add up.

 263. MyBelovedMJ Said,

  If the Jackson family is under that believe something is VERY wrong.

  Yeasterday Joe Jackson was asked in an Interwiev where his sons body was, and the answer was ” I dont know”. WTF. how can you not know where your babys body is, I know they werent on that good terms, but comeon its his son.

  CharlieChaplin I think you are on to something. Michael could have fooled his family, They havent seen him for a while before he “Died”.

 264. charliechaplin Said,

  Could thishave been the 'MJ' at O2 conference?

  http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1160101/Wacko-Jacko-Michael-Jackson-mobbed-takes-children-Oliver.html

  http://www.tmz.com/2009/03/24/jacko-faces-the-cameras-turns-kid-blue/2

  If so, the impostor might have been practicing us or making us get used to seeing him as the real MJ. We've been conditioned to believe what was in fact a grand plan which started by him 'dying.'

 265. charliechaplin Said,

  @ MyBelovedMJ

  I'm thinking if a lot of people ( whether MJ's own family or maybe his very close friends ) know about the Grand Plan, it's bound to get busted sooner because – maybe, somehow- someone might make a blunder or a make 'slip-of-the-tongue. A Grand Scheme needs to be tightly guarded which is probably why the Jackson family were barred from seeing MJ before hid 'death'. And that's why, MJ was already telling Paris that he may not make it to father's day and also Paris not get angry or upset. The conditioning of the minds of the 'onlookers' or those not involved in the Grand Plan was already set a long time ago, I think.

  I think everything from the O2 Press conference attended by “MJ”, to the day of the cardiac arrest, to the arrival of the ambulance etc was set-up by AEG complete with 'actors' posing as Paramedics, etc.

  By the way, it was MJ's bodyguard who called 911. He didn't say it was MJ who was having a heart attack because it was his obligation as a body guard to protect the identity of the person he is guarding. I read that somewhere. I took note of the link to the site, but I need time to look for it.

  Look, if MJ has to sell his 200 unreleased compositions, he still needs a promoter, you know.

  I read somewhere here that a hollywood film will feature the rest of the last rehearsals of MJ. AEG will earn from it, of course. And, since it features MJ, the King of Pop will get a share of the money too, but in some other ways since he is already “dead”. Don't you think that's a good start? MJ will still be earning, maybe earning more now that he is 'dead' that when he was 'alive' , but safe from the press, safe from detractors, safe from judgmental people, safe from ridicules. But, we do have to expect some publicity stunts to promote his music. So, we should expect to be hearing controversies like 'he was murdered' or '12 of his fans to commit suicide' etc every now and then.

  The MJ we know is a genius, clever being, right? And only he can think of a Grand Plan such as this. And only he can pull it off.

  Cheer up, guys. MJ is alive. At least, for me he is. And, if we're his fans, let's just support his decision of not wanting to show up as his old self again. There's so much ahead to come for him and for us to enjoy his talent.

 266. Samantha tha,

  Agreed.
  Why did they only get 1 Picture of Dr. Murray, does he even exist to be Michaels real doctor?
  Why no real live footage, theres only 1 picture…

 267. emmie tha,

  no matter what michael is there father even if his isnt the biological father he brought them up and made them who they are today. rowe and klien are nothing to them children and i do not think they should getthe kids.michael taught them all they no.he loved them more them life its self and he was the best thing that could happen to the children…

 268. emmie tha,

  isnt it weird how the youngest child 'blanket' thinks herfather is on vacation??
  this way they are not lying to the child so no harm is done

 269. Little Susie 01 Said,

  Just like all of you on this site. I also believe he is Alive. So many things dont add up Especially he's memorial. I had said in another of ur Posts Jermaine's Had reversed the lyrics to a line in Smile oddly enough it makes sense. Lighten up ur face with sadness hide every trace of gladness Bascially they have to show to be sad and hide away the gladness. When i heard it i was like whoa wtf u just switched the the words. Another thing i dont understand is how did ppl know that the person in the ambulance was michael jackson? the tour bus knew they said Michael. And when ur rushed to a hospital.. u usually have sirens and when taken into the hospital there always a mass of ppl everywhere, ppl that are sick waiting around in bed or docs and nurses walking around.. I mean none of these ppl talked about what they saw? Is like no one saw michael except for hes family and dr murray?: Everything is just not making sense.Those pictures of him at the staples center shows this is it n the backround. I mean was the staples center staged up just for rehersals? or that was photoshoped Cuz the actual footage of hes video doesnt show THIS IS IT in the back round. and i also believe he should of been in londin by then practicing at the actual arena where he was soppose to perform. I even dream with all of this since June 25 sometimes i cant catch sleep because of it.because im trying to come up with my own conclusion. In fact they change the story everytime. I dont understand how Liz taylor who loved michael couldnt attend to the memorial. And where is Oprah? i dont understand so many things… the closest people to michael is silent. I saw a video on u tube when michael was going through the trial and Janet says she was her studio singing.. and all of a sudden she started to cry in there because she felt her brother not because something would go bad at the trial but just because of what her brother was going through. She seemed very moved by this. But when Michael “died” she was the most coldest person ever i mean it doesnt even look like she was mourning. so many things are just off. And indeed i believe the family has to be aware the many ppl believe this is a hoax. And im pretty sure they have done the research on the internet to see what ppl believe i dont doubt that have come across this site. But i want them to know. That we s stand behind michael all the way. And to Michael if he ever come across this site. Michael i love u very much. And just like me many ppl wont hold anything against you. We know what the media has done to you. And its about time that we prove how sick the media is. Everyday is a new story some talk good n others bad. But in our hearts michael we know the truth. i love you michael.
  And JOE jackson How the hell do u not know where UR SONS “body” is ?
  To all of MJ's fans who believe in him keep up with ur conclusions and thoughts and research just like u im doing the same. because i know michael is alive. And to the admin. Thanx for giving us a site where we can express our thoughts. since many ppl want to believe we are crazy.

 270. ishealive Said,

  Yeah I saw that interview with Larry King, Joe was acting very strange. I know he and Michael weren't on the best of terms but to not know where Michael's body is and also he didn't see Michael's body – he wants to remember him as he was while alive i'm sorry but that's BS, fair enough if it's a friend or relative but not your son, jesus was he that cold hearted?? I think there's more to it than that. Rowe was saying Michael was being controlled by AEG that's a big statement to make, AEG won't be too impressed with that, I wonder how they'll react to it.
  This story is getting very weird, going back to Joe he isn't behaving like a grieving father, I know everyone deals with things differently but it's like he's grieving someone else's son, I can't put my finger on it but he's not very convincing.

 271. Little Susie 01 Said,

  Guys watch this Video.

  I mean this is so confusing.. Are they Changing the Story again, are they drifting the story now to AEG manipulating michael? I mean WHAT is going on.

  Joe says He doesnt know about the autopsy Ask someone who knows. WTF

  http://www.youtube.com/watch?v=alMMwGYFsGQ

 272. Seekeroftruth Said,

  Yes mo2kidzs, usually the attending physicians would report
  a celebs death to the media and fans. Not one of the hospital
  representatives said a word. How did Dr Murray disappear
  for 30 hours without his car? Some people actually believe that
  MJ was murdered…what the heck? You will never get me to believe that
  Michael Jackson overdosed himself. If an angel came and told me that I would
  look at him cockeyed. Please listen to his song Xscape and read the lyrics while
  you do so. It is not impossible for MJ to pull this big of a hoax off but I feel there is more
  than meets the eye here. Please be open minded everybody. These are the times
  of great miracles and mind blowing wonders. No matter what side of opinion
  you fall on, peace and love to all!

 273. Seekeroftruth Said,

  To MybelovedMJ: The world abounds in love, hope, mystery and
  magic (I call it miracles and wonders) Nothing is out of reach
  for the spirit person. We catch a glimpse of what shall be when
  we dream. The natural world is a product of what takes place on the
  spiritual realm of reality. Keep dreaming and hoping. We need people like
  you on this earthly plain, for it is you who shall manifest OUR CREATOR'S
  vision for his children.

 274. Seekeroftruth Said,

  I am so full right now…. I could write all day!

 275. gabyan2001 Said,

  http://www.youtube.com/watch?v=7uxiNKMRHvg

  Check this out, for the people that have not seen this video.
  It's Navy (Michael's impersonator) he says in the interview that he used to work for Michael, that when they needed him to prentend to be Michael, he would do it..Like going in a hotel, go to public places while Michael was dissapearing of public places.

 276. kitkat Said,

  its in his will tat wod be efed up 2 go against tt. n lol opps maybe blanket shod have spoken wen the cameras were off (he must noe bout the plan n thats y he asked his grandpa tt) poor lil guy almost gave his dad away,but the worlds stupid so they didnt even catch on 2 tt lol. But if these arent just actors n these really r the children mj has been caring 4 then hes def gonna come bak.

 277. MyBelovedMJ Said,

  How the hell can people fall for that, Navi is so cool, but WILL never be Michael. There is only one Michael. Even though navi is a good dancer, No doubt aboutt hat) but nody moves like Michael. I would have spotted that miles away, trust me, i know exactly how Michael moves, and walk, but mostly his eyes, oh his beautyful eyes. And Navi is wearing the strip at the letf arm. WRONG!!! Michael always has it on the right arm. Like Nvi said. Michael will always surprise us. HMMMM

  But i still think its cool that Navi would go in places for Michael, so Michael could have some space.

 278. danisnow70 Said,

  does anyone know if AEG filed an insurance claim on the cancelling of the shows??

 279. Alfaomega Said,

  OK,# emmie Said,

  @ lillina
  po të gjithë njerëzit reagojnë në mënyra të ndryshme, por jo e gjithë familja, do të thotë se i ka 2 të disa emocion ... dhe do të thotë edhe kur u jermaine kënduar 'buzëqeshje' po ai dukej i pikëlluar por jo në mënyrë lotët

  Yes, and Jermain was telling those who know that they also had to look sad, but he did it in a very discrete way:
  Interchanging 2 sentences in the son “Smile”

  Instead of:
  Light up your face with gladness
  Hide every trace of sadness

  Jermaine sang:
  Light up your face with sadness
  Hide every trace of gladness

  This is a message to all those who where really MJ very close friends.

  The rest of the public there and those ho watched the memorial on TV or Internet wouldn´t take notice, because it was done in a very subtle manner and the public was listening and watching the whole.

  Interesting post admin!

 280. MJSmile4Us Said,

  To Alfaomega:

  I couldn't agree with u more about such little emtions that they showed at Michael's meemorail service. Although I am not a family of Michael's but I cried till I was tired to talk – after watching the service it was impossible for me to get anything done.

  Somebody here posted earlier a photo of Blanket with a tear on his face at the memorial service. Some may say that this is an evidence that MJ did really die but I think it was another ploy to make us the fans as well as the rest of the world to believe the lie. He especially looks convincing with his little adorable eyes just like his father !!! And there is a report on TMZ.com which claims that Blanket asked his godfather whether his dad was on holiday making MJ's 'death' even more real. But come on – how many child actors out there? Kids these days cathch things on pretty quickly, more than we would ever expect. Although Blanket is merely 7 years old, he is a smart cookie! And Paris's performance at the end of the service was a dead give away. while watching the service, I knew that something was not right – not just emtionless Jackson family but because to me it was so strange for a 11 year old girl who just lost her nly parent to be so together and strong. PLus, none not even one family member shed a tear except for BLanket- how is that possible – ok maybe the children coz they may be still to young to understand and grasp the concept of death yet, but what about Michael's grwn up sibilings??

 281. JC.LOVES.MJ Said,

  @ Alfaomega :

  I noticed when mixed up the words straight away, but i thought it was an honest mistakee..
  can someone please explain wats going on wid AEG? like i have no idea wats going on, no single clue..

 282. MJSmile4Us Said,

  Also I think another clue that was given by Joe Jackson that coudl prove that MJ is still alive. During his recent interview, I noticed the movement og his mouth and his hand gestures (he couldn't keep them still). He stuttered alot and was stuck on words on many of the questions that Larry asked. HIs eyes looked nercous. To me he was a nervous wreck!! Also what father regardless of his turmoil relationship with his son in the past could be so calm. Although he did express his anger about the way MJ died but in my opinion if my son had presumably died in an 'unnatural' way with some particular group of people to blame for it, I would show more anger and frustration at the doctor or somebody else. Ok maybe accusing either of them without solid evidence could end him up in court by the hell with lawsuit! HIs son's life is involved here for goodness sake! and a father with such great love for his son as Joe openly expressed on the show would do whatever it takes to bring justice and punish those involved in his death and stand up for his son till the end.

 283. ishealive Said,

  Yeah my thoughts exactly, something isn't right with Joe he isn't behaving like the grieving father, at one point Rowe said “if Michael was in good health then why would he have a personal doctor living with him, he said I don't have a doctor living with me & asked Larry if he had” Joe then laughed at this, there's something not right. Joe said he said gooodbye to Michael at the memorial but before that he said something like “I said goodbye to him up at…….. and then said I said goodbye to him up at the memorial” sounded like he was correcting himself. I found myself laughing at some parts of his interview, I know that sounds bad but Joe was like a comedian at times!! And why the hell would Joe not know where Michael's body is??? I know he lives in Las Vegas but come on it's not like he's living in Mars. WTF is going on??????

Një Add Comment

Ju duhet të keni hyrë brenda për të postoj një koment.

Me kusht Theme By: Wordpress Theme - Së pari Cash